wiiolis6698 wiiolis6698 komentáře u knih

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Trochu nechápu, jak jsem všechny díly mohla přečíst jedním dechem během asi týdne. Po asi 2 letech jsem se o to pokusila znova, a 90 procent textu zaplňovalo to, jak Bella kouká na Edwarda a je jím naprosto uchvácená.
Ale nemůžu moc kritizovat, účel to splnilo - uchvátilo to holčičky kolem 13-15 let a to si myslím i bylo účelem. To že pro dospělejší je to na první (i druhý) pohled hloupé, nemá význam. Žijeme už trochu v jiném světě a vnímáme to jinak. Takže se hodnocení zdržím.

06.10.2016

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Příjemně melancholická, poslouchala jsem kdysi audio knihu co jsem si zcela náhodou půjčila v knihovně, protože mě zaujala obálka. Jenom jsem teda nečekala o čem bude a docela mě zarazilo když se tam začalo čím dál častěji objevovat scénky ohledně sexu, což nebylo úplně to co jsem hledala. Ale jinak za mě doporučuji.

06.10.2016 4 z 5

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Nádherný komiks! Bez jediného slova a i přes to všeříkající, a docela pochmurný. Půjčovala jsem si ho 2x v knihovně a vždycky obdivovala autora těch kreseb :)
Doporučuji, zabere to tak hoďku.

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Murakamiho mám velice ráda, ale tohle byla první kniha od něj co mě moc nebavila a četla jsem to spíše z principu. Nebylo to tak "snové" jako ostatní jeho knihy, nějak mě tam chyběl ten nádech tajemna. Ale určitě bych neřekla že je to špatná kniha, jen jiná očekávání.

08.02.2023 3 z 5

Léto mrtvých Léto mrtvých Gregory Hughes

Pozor, spoilery:
Je to takové trošku "jednodušší" čtení. Nemůžu říct že by mě knížka zklamala, nebo že by mě nebavilo jí číst. Četla se dobře a taky mě to bavilo, ale nesmíte u toho moc přemýšlet, bohužel. Že nějaký malý kluk dokáže pozabíjet polovinu Jakuzy a pak se vrátit domů vyspat se a druhý den jít se sestřenkou na zmrzku jako by nic mě trochu dostává. Ale líbila se mi hodně část kde si začal vytvářet pouto k Hroudě a kde to nebylo o těch vraždách ale o nich, než odjela pryč. Ale ve chvíli, kdy zabil jeptišku, bylo jasné že už mu definitivně přeskočilo. Jenom jsem se modlila aby autor z něj ke konci neudělal hrdinu, takže mě konec taky docela potěšil, že v podstatě uznává že je blázen a vrah. To mi docela zachránilo pohled na ten příběh. Ale Hrouda umřít nemusela, přišlo mi to už zbytečné, to autor mohl už rovnou zabít i Joše a jejího synáčka.
A štve mě že tý Hroudě nakonec nezavolal, pitomec !

13.09.2016 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Poslouchala jsem teda originál audioknihu v ruštině, nevím jak je na tom český překlad ale naprosto mě to uchvátilo, na celou tu dobu co jsem knihu poslouchala jsem se myšlenkama ponořila do toho pochmurného života v metru a vlastně celé 2 týdny jsem byla jak v jiném světě :)
Parádní knížka, ale docela depresivní :)

Ps: Co jsem ale zkoušela číst pár prvních stránek v češtině tak musím říct, že to hodně kazí dojem. Jsou to 2 hodně rozdílné jazyky a to, co chtěl autor v ruštině napsat a jaké pocity chtěl těmi řádky předat, se v českém jazyce prostě né vždy povedlo. :)

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Ehm, až na tu nadrženou úču, co mi přišlo že do děje vůbec nezapadalo, pro mě srdcovka :) Hodněkrát jsem se u knihy zasmála, líbí se mi způsob myšlení Vuka a celkově styl, jakým je kniha napsaná. Hlavně ten přítomný čas, který se v textu často vyskytuje, mě zaujal, nebývá v knihách moc často.

Jana Eyrová / Jane Eyre Jana Eyrová / Jane Eyre Michelle Smith

Četla jsem knihu 3x, podle mě klasika která osloví každou ženu :)

Temný gryf Temný gryf Katie J. Taylor

Právě dočteno a musím říct že prozatím patří bezesporu k mým oblíbeným knihám hned vedle Pána ledové zahrady. Velmi dobře se to četlo, nebyly tam žádné nesmysly typu "14ti letý chlapec vyvraždí sám polovinu města" ani nic podobného, prostě nic, nad čím by jste se zarazili a řekli si že to autorka moc nepromyslela a to je pro mě obří plus. Doufám že bude pokračování, protože jsem si Temného gryfa - pardon, Skandara, naprosto zamilovala. Všechny části s nim a hlavně ten konec kdy byl s Arrenem byly úžasné :)
Skvělé čtení!