Welinie Welinie komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Píše se rok 1894. V těžebních dolech dochází k obrovskému neštěstí, přichází zde o život stovky mužů. Rodiny zůstávají bez otců, bratrů, kamarádů... Takový osud potkal i Barboru a její příbuzné. Jak se s celou životní situací vypořádá? Ocitne se sama se svými dětmi, musí zaopatřit živobytí, aby je dokázala uživit.

Ještě se mi nestalo, abych byla uplakaná začátkem knihy. V tomto románu nejde jen o život jedné rodiny, zde se odehrává mnohem více, příběh zachází hlouběji a s příchodem války dokáže situace ještě zamíchat kartami.

15.03.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Dlouho jsem u knihy tak neplakala jako tady. Styl, jakým paní Mornštajnová píše knihy je více než poutavý. Při čtení mi bylo opravdu úzko a smutno. Přesto hodnotím pěti hvězdičkami.

28.12.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mně se knížka moc líbila. Jak se prolínaly dvě časová pásma a nakonec se vše spojilo dohromady. Již jsem od autorky četla Hanu a ta byla taky skvělá.

11.01.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Další nezaměnitelný příběh z válečného prostředí. Z koncentračního tábora v Osvětimi, hrůzy všech hrůz. Tématika mě opravdu baví, alespoň protože vím, že pro některé to skončilo dobře.

01.09.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje třetí setkání s knihou od Aleny Mornaštajnové. Velmi rychle jsem ji přečetla, bylo to milé i nemilé. Krásné i smutné. V třech příbězích se setkáváme pokaždé s jiným obdobím a zároveň nám vyprávění nastiňuje v jakých podmínkách lidé žili. Děj rychle ubíhá a s každým dalším řádkem chcete vědět, co bude dál. Určitě si
ráda přečtu další knihu od autorky.

30.10.2020 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Wow, opravdu. To by mě ani ve snu nenapadlo, jak parádní tohle bude. A že to byla jízda. Styl jakým autorka píše vás udrží v napětí po celou knihu. Fakt.

14.03.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kdyz člověk zažije to, co zažívala hlavní hrdinka tohoto románu, hned na tento problém začne pohlížet úplně jinak. Kniha se mi líbila, při čtení se ve mně střídaly pocity jako na běžícím pásu. Toto čtení určitě doporučuji, kéž by byl takový konec u všech takových případů.

19.06.2020 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Zvláštní, jak jsem se tomu dlouho vyhýbala a po přečtení jsem se nestačila divit, jak nádherně to bylo napsané. A nadčasové! Až to nebudu mít v paměti, přečtu si to znovu.

10.01.2017 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha i s úskalím které se v ní ukrývá. Hlavní "hrdinku" příběhu o ní samé, život zkouší každou chvíli. Tento román byl napsán podle skutečné události. Statečnost, radost ze života a touha žít pro svou rodinu.

14.08.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Velmi pěkně zpracovaný psychothriller. Ach Verity, co jsi to udělala? A komu budete věřit vy?

19.07.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Uff.. V kapitole 80 jsem přes slzy neviděla a musela nachvilku přestat číst a trochu se z toho probrat. To nemůže byt pravda, tolik zvěrstev co se kolem 2. světové války točí. Krásně a smutně napsané.

10.07.2020 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Další neuvěřitelný příběh člověka vězněného v hrůzostrašné Osvětimi. Je mi z těchto knih strašně ouzko, ale každý vy měl takové knihy číst, aby si uvědomil, v jak krásně a pohodové době žije. A že častokrát řeší malichernosti.

06.01.2020 5 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

Jé, to byla krása. Knihu jsem slyšela jako audioknihu. Bylo to tak dojemný. Několikrát jsem měla na krajíčku. Na film se určitě ráda podívám.

18.03.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Možný spoiler! Velmi se mi v knize líbila ilustrace propojení židovské hvězdy a hákového kříže. Dvě cesty dobra i zla, prolínající se v Osvětimi. Zhruba do strany sto mne nebavilo vyprávění, hodně se to táhlo. Později se však příběh rozjela
a postupně odkrýval hrůzy koncentračního tábora. Byla zde vyobrazena i lidskost kata v pekelném vězení. Láska dokázala zvítězit nad zlem.

25.10.2020 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Ze začátku mi trochu dělalo problém se začíst, ale s gradací příběhu už to bylo lepší a lepší. Nenechte se vyvézt z omylu! Už už si myslíte, že víte co a jak a ono je to vlastně úplně jinak. Neskutečně mě knížky s Lacey baví. Dalším díl čeká (☞゚∀゚)☞

31.03.2019 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Opět pěkná detektivka, byla bych zvedava na filmové zpracování tohoto i ostatních děl od M. Klevisové, myslím ze někdo šikovný by jej udělal koukatelnymi.

10.01.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

He, he, he. Super kniha a seriál také. Nemám co dodat.

10.01.2017 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Na Vánoční koledu se těším celý rok. Škoda, že je tak krátká. Udělám si z toho tradici.

25.12.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia se obětí tvoří jakési skulptury s významem, které se se svým týmem snaží vyřešit. Jako posilu k sobě přijmou na doporučení skvělou ajťačku Alici, která se s Robertem zná už dávných dob. Najdou k sobě i po tak dlouhé době cestu?
Od první stránky se kniha nese v duchu příjemného napětí. V detailech je příběh často nechutný a velmi realisticky popsaný.
Zde má knížka vysoké hodnocení a myslím si, že právoplatně. Další díl na sebe nenechá dlouho čekat.

02.12.2020 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Snadno se četla, zápletka zajímavá, rozuzlení taky zajímavé. Kniha se nesla v duchu napění od začátku do konce.

28.02.2019 5 z 5