WeeWar WeeWar komentáře u knih

Flotila útočí Flotila útočí William R. Forstchen

Bezva. Je to skoro jako cist knihy pribehu letcu RAF, ci Bigglese. Rozdil je vlastne jen ten, ze se pohybujeme nekde ve vesmiru na sci-fi strojich + se nam do toho obcas micha i nejaka ta meziplanetarni politika.

13.04.2017 5 z 5

Dělníci moře Dělníci moře Victor Hugo

ups, to je jak cist umelecky ztvarnene popisy jednotlivych snimku artoveho romantickeho filmu nataceneho vysokorychlostni kamerou. Jestli existuje nejaky romantismus, tak tohle je jeho extrémně realistická podoba:) Jestli tohle dolouskám tak si...tak si...přečtu zas něco jiného:) že by devadesátrojku?

21.02.2017 4 z 5

pobijecmuch: jmenovalo se to Hrom. A byla to, řekl bych z 90% fikce. Sorry a Hrom bylo to nejvtipnější periodické čtení té doby.

15.02.2017

Na bojová stanoviště Na bojová stanoviště William R. Forstchen

Na zdejší doporučení jsem začal tímto pátým dílkem z celku, takže těžko můžu soudit celé dílo. Ale tahle kniha se mi fakt líbila. Skvělé spacefight odpočinkové čtení přelousknutelné na jeden zátah (skoro stejně vojensky, bojově, emočně, vlastenecky šílené, jako Heinleinovic Hvězdná pěchota:)

13.02.2017 5 z 5

Příliš tlustý dobrodruh Příliš tlustý dobrodruh Miloslav Švandrlík

hehe, dobrý, fakt. To je jak nějakej praštěnej mix Analfabetky a Noční hlídky.

pohodová oddychovka, ilustrace pecička.

15.12.2016 5 z 5

Kalibán Kalibán Isaac Asimov

Svět plný robotů = svět bez roboty = ???
Skvělá psycho sonda do problematiky třech zákonů robotiky z pohledu lidí i samotných robotů na pozadí detektivního příběhu.

27.11.2016 5 z 5

Ještě máme, co jsme chtěli Ještě máme, co jsme chtěli Miloslav Švandrlík

Mozna je to usmevne, ale bohuzel vlastne ne az tak vtipne, jak by se na prvni dobrou mohlo zdat. Tim mene v dnesni dobe styskacu po dobach vlastne vubec ne davno minulych, ci vyvolavacu jeste neceho horsiho.
Jasne, neni to zadnej Solzenicin, jenze ten zde vysmivany dusevni a moralni marast pritakavacu, oportunistu a mas nemych tvari je snad jeste horsi, nez lagry na Sibiri.

Netroufam si ani hodnotit, ale vrele doporucuji precist, je to kratke, nikoho to nezabije. Nekoho jen pobavi, nekoho donuti i k zamysleni.

Treba jsem jen citlivka a straspytel;)

01.10.2016 4 z 5

Komando plukovníka Brenta Komando plukovníka Brenta František Běhounek

Perfektní námořničina, príma žůžo dobrodrůžo.

PS: Znalost plovoucí kotvy udělala nejednou na kapitána pronajaté jachty dojem, byť si vůbec nejsem vědom, že by tím zařízením ta která loď byla vybavena. Třeba to také četli:)

29.09.2016 5 z 5

Říkali mu Terazky Říkali mu Terazky Miloslav Švandrlík

ale jo, proč ne, absurdita bolševické blbosti je v některých pasážích až neuvěřitelně uvěřitelná:)

29.09.2016 5 z 5