Warty Warty komentáře u knih

Pohádka Pohádka Stephen King

Nejsem fanoušek fantasy, ale Kinga mám ráda, takže jsem knize dala šanci. Napsané je to dobře, i když trošku rozvlekle. Samotný příběh mě ale nijak moc nezaujal. Pohádky holt nejsou můj šálek čaje.

25.02.2024 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Skvělá kniha, velmi dobře napsaná, četlo se to samo.

06.05.2023 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Naprosto úžasný příběh s velmi hezky se prolínající minulostí a současností (i když ta byla trochu až moc dokonalá). Část příběhu z minulosti se mi líbila více a klidně by mohla být samostatně.

15.01.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Taková oddechová detektivka, žádné moc velké napětí, žádná pořádná akce. Větší část příběhu se vlastně ani vyšetřování netýká. Dobrá volba, jestliže si člověk chce odpočinout od krvavých temných detektivek zahraničních autorů.

08.08.2021 3 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Další skvělá detektivka od Weavera, tentokrát ještě zamotanější než obvykle.

05.07.2021 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Další skvělý příběh se zajímavou zápletkou plný pohřbených tajemství, tentokrát z trochu jiného konce.

14.06.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nevím, jak to autor dělá, že na konci každého jeho příběhu sedím se slzami v očích. Kniha se mi z autorových zatím líbila nejméně, ale i tak je velmi dobrá. Jako všechny ostatní je to takové ze života, každý si z toho pro sebe něco vybere. A jako vždy je tam spousta zábavných momentů, ze kterých dýchá i nějaké to onyčejné životní moudro.

08.05.2021 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Kniha mě příjemně překvapila. Moc jsem od ní nečekala, ale i když není hlavní hrdinka zrovna sympaťačkou roku, tak to ničemu nevadilo. Děj je napínavý a rozuzlení celého příběhu mě osobně překvapilo, i když jsem celou dobu tušila, že tam něco nesedí a nic není takové, jak to vypadá.

28.04.2021 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Kniha mě příjemně překvapila. Oceňuji nápad s vyprávěním příběhu z minulosti, přítomnosti a budoucnosti a jejich vzájemné prolínání. Nejvíce mě ale bavilo vyprávění z budoucnosti.

20.02.2021 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Jako vždy se od příběhu nešlo odtrhnout. Skvěle napsané a neskutečně napínavé. Zatím se mi tento díl asi líbil nejvíc.

18.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Je to hezké, i když trochu smutné, vyprávění propletených osudů několika lidí na pozadí historie jednoho města. Četlo se to dobře, místy mi to trochu připomínalo Heřmánkové údolí.

17.07.2020 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Upřímně jsem zvědavá, jak tohle celé dopadne. Jako vždy napínavé od začátku až do konce, takže se moc těším na další díl.

26.06.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kam se hrabe King. Opravdu jsem se místy bála. Nedej bože, když někomu v baráku něco spadlo a ozvala se rána. Kdo se rád bojí, tomu můžu doporučit.

04.06.2020 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Velmi dobře napsaná kniha. Myslím, že se autorovi celkem dobře podařilo vykreslit atmosféru ve Stalinském Rusku; místy až absurdní jednání lidí, kteří se jen nechtěli zprotivit režimu...

15.05.2020 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Napínavé a velmi dobře napsané. I když jsem od určité chvíle tušila, co se stalo, kniha se mi líbila a můžu jen doporučit.

06.04.2020 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Jeden z mála případů, kdy je film lepší než kniha. Nespisovná mluva mi nevadí tak, jako nespisovné psané slovo.

02.03.2020 3 z 5

To To Stephen King

Naprosto strhující! Ale film si teda asi radši nechám ujít...

15.02.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Jako vždy velmi dobře a napínavě napsané. Další případ Eriky nezklamal a už se těším na další.

01.02.2020 4 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Stejně jako ostatní knihy série je kniha velmi čtivá, dobře napsaná, místy i velmi napínavá. Mohu doporučit všem, kdo má rád historické romány.

17.10.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět dobře napsaný příběh se zajímavým rozuzlením. Víc není co dodávat.

14.10.2019 4 z 5