Warty Warty komentáře u knih

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Taková jednoduchá detektivka. Jako letní nenáročné čtení ideální, ale žádný wow moment se nekonal.

31.07.2021 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Poslouchala jsem jako audioknihu. Jako první jsem viděla film a je to jeden z mých oblíbených. I když jsem věděla, jak to celé dopadne, musela jsem na konci zamáčknout slzu. Nemám romantické příběhy moc v lásce, ale tento je opravdu skvělý.

16.05.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hezký, i když dost smutný příběh vyprávěný v poklidném tempu. Kniha má trochu pomalejší rozjezd, ale stojí za to vydržet až do konce.

05.05.2021 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Velmi zajímavá kniha o tom, že s minulostí by si člověk neměl zahrávat. Musím přiznat, že některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé a klidně bych se bez nich obešla, ale celkový dojem není špatný.

28.12.2020 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další skvělý případ Kim a jejího týmu. Víc není třeba dodávat.

06.12.2020 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Nebýt to skutečnost, kterou má člověk denně před očima, snad by tomu ani nevěřil. Prostě smutné, co za lidi vedou tuto zemi. Skvěle napsáno.

16.10.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět skvěle napsané, čtivé a napínavé až do konce.

26.09.2020 4 z 5

Na knihu jsem se těšila, záhadná smrt devíti lidí slibovala zajímavé čtení. A zhruba první polovina taková opravdu byla (až na někdy dost rušivé poznámky pod čarou, které byly v mnoha případech zbytečné). Zbytek knihy mi tak trochu připadal jako sborník bulvárních příspěvků. Z tohoto důvodu dávám jen tři hvězdy. Škoda.

03.07.2020 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak to byla jízda. Od začátku až do konce.

26.05.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tohle mě opravdu bavilo. Děj má spád a vyprávění z několika úhlů je super. Těším se na další díl.

07.05.2020 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Z knihy mám takové dost smíšené pocity. Samotné osudy bohyň byly zajímavé, ale celé to spíše přípomínalo diplomku nebo něco takového. Pro mě nevíc byly dost rušivé úřední dokumenty, které autorka do knihy vtělila.

22.02.2020 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Byla to moje první kniha od Kinga a musím říct, že jsem byla celkem příjemně překvapená. Bylo to napínavé od začátku až do konce, i když ten mě trošku zaskočil.

05.07.2019 4 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Opět prostě dechberoucí. Skvělý a velice dobře propracovaný příběh, plný zvratů a napínavý až do posledního řádku.

31.12.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Jako vždy u tohoto autora napínavé až do konce. Skvělá zápletka a nečekané rozuzlení. Mohu všem jen doporučit.

22.07.2018 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Pořádně nevím, co k této knize dodat. Je neuvěřitelné (a smutné), co v téhle zemi člověku beztrestně projde...Knihu mohu všem vřele doporučit (i když její četba člověka přinejmenším rozesmutní).

28.01.2018 5 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Z této knihy jsem byla upřímně hodně zklamaná. Musím říct, že dialogy mezi Catherine a hlavním hrdinou jsou vyloženě stupidní - a to je slabé slovo (opravdu se mi nechce věřit, že dospělí lidé spolu takhle v té době komunikovali). Opravdu nevím, z jakého důvodu je tahle kniha tolik oceňovaná (a povinnou četbou).

10.11.2017 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha nutící člověka k zamyšlení. V dnešní době by si ji měl přečíst každý povinně.

25.09.2017

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Nemohu si pomoci, ale od tak oceňovaného a vychvalovaného díla české literatury jsem čekala mnohem více. Jednotlivé povídky pro mě byly dost nezajímavé. K dočtení jsem se vyloženě musela donutit.

21.09.2017 1 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Velice napínavý příběh z období 2. světové války a z prostředí odboje ve Francii. Velice čtivá kniha, které nic nechybí. Mohu jen vřele doporučit.

01.09.2017 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Ken Follett je skvělým vypravěčem. Je to můj nejoblíbenější současný autor. Člověk doslova hltá životní příběhy jednotlivých postav. Skvělé skloubení vymyšlených osudů a postav a skutečných historických událostí a postav. Pro mě nejlepší z knih trilogie století (a to i ty ostatní jsou skvělé).

18.08.2017 5 z 5