walome walome komentáře u knih

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Tak a je to tady, dočkali jsme se. Dan přišel, napsal, sám si vydal a ukázal stojaté fantastické scéně ANO, I TAKHLE TO JDE!

Recenze here:

Ještě si neodpustím, že kniha a anotace mohou působit na první pohled lacině, ale je to fakt dobrý :)

21.11.2016

Vodní nůž Vodní nůž Paolo Bacigalupi

Bacigalupi je borec a tohle se mu povedlo. Bez příkras prezentuje uvěřitelný příběh v uvěřitelném světě. Více na: http://www.dagon.cz/vodni-nuz-reze-konkurenci-na-kousky/

05.05.2016

Svědectví Svědectví Stephen King

Tahle kniha mě od Kinga na dlouho odradila. Četl jsem ji v létě a pořád nemám chuť na další knihu tohoto autora.

King zvládá parádně své řemeslo. Postavy jsou zajímavé, vykreslené, mají historii i lidské/pochopitelné pohnutky a nezáleží na tom, jakými schopnostmi oplývají. Stavba příběhu mu také jde. Je to skutečně mistr (sice ne hororu, ale psaní určitě).

A i mistr to někdy podělá. Román Svědectví - alespoň jeho rozšířená verze - je přesně ten příklad. Ta kniha je špatná. A to naprosto nepochopitelně.

Čert vem, že se během desítek stran seznamujeme s postavami, jejichž většina vzápětí vezme. Čert vem zdlouhavý začátek. Ale ono se to nemění! Je to nuda pořád a stále, čím více je zde postav tím větší je to nuda. Knihu jsem nedočetl, takže netuším, zda má tahle kniha nějaký význam, ale vzhledem k faktu, že existuje kratší verze, by se určitě pár postav dalo oželit.
Je sice pravda, že hluchoněmá postava mě zaujala, ale další a další postavy mě nudily k smrti. Jakmile mi začalo docházet, že dál to bude jen horší (dobro vs zlo apod.) knihu jsem s úlevou odložil. Myslím, že mě odrovnala pasáž o matce Abigail.

Když jsem si psal obsah pro příklad, že bych se ke knize vrátil, popsal jsem jednu stranu A5 - tolik se za 500 stran událo podstatného.

Kniha mě velmi zklamala. Nikdy neměla vyjít takhle dlouhá, mělo se to u nás vydat v původní verzi - a i ta podle mě musela být pekelně dlouhá. King je ten typ autora, co píše a pak škrtá. Tady očividně neškrtal a bylo to znát.

Mám jeho řemeslo rád, ale ne natolik, aby mě 500 stran nudil.

30.11.-0001 2 z 5