Wahlker Wahlker komentáře u knih

Život na našej planéte Život na našej planéte David Attenborough

Táto kniha je obsahom veľmi poučná a chytí za srdce nejedného človeka, čo mu nie je ľahostajné ako sa bude život na zemi uberať v nasledujúcich desaťročiach. Pán Attenborough má pravdu, že ak si nevstúpime do svedomia a budeme pokračovať vo vykorisťovaní zdrojov našej planéty v takej miere ako dnes tak za pár rokov sa dočkáme toho, že si ľudstvo samo privodí zánik...

29.03.2021 5 z 5

Tanec s vlkmi Tanec s vlkmi Michael Blake

Aj mňa táto kniha prekvapila, dávnejšie som už videla aj film, tak keď som našla aj knižnú podobu tak som po nej hneď siahla. Môžem povedať, že aj kniha aj film, sú rovnako kvalitné, v knižnici som našla aj pokračovanie, tak určite po ňom siahnem..

12.12.2013 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

K tejto knihe som sa dostala na doporučenie kamarátky. Zaujímavý štýl písania i téma. Atmosféra je trochu depresívna, keď si predstavíte deti nútené bojovať proti sebe na život a na smrť. Samozrejme tam nechýba ani trochu romantiky. Môžem len odporúčať všetkým milovníkom dystópii....

08.07.2013 5 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Sabine Ebert

Ani teraz autorka nesklamala svojím rozprávačským umením. Dejiny podáva pútavo čo čitateľa drží do poslednej stránky. Teším sa na ďalší diel keď sa budem môcť začítať do ďalších osudov známych hrdinov

21.03.2021

Posvátná stezka Posvátná stezka Michael Blake

Konečne som ju prečítala. Takmer tri týždne som ju nevedela prečítať. Príbeh núti k zamysleniu. Ak osídľovanie amerického kontinentu prebiehalo takto, tak človeku hneď klesne mienka o zmýšľaní bielych ľudí, ktorých chamtivosť presahuje niekedy medze.

30.12.2013 4 z 5

Zlato Arkony. Kniha druhá Zlato Arkony. Kniha druhá Juraj Červenák

Juraj Červenák aj v tejto knihe zostáva verný typickej dynamike svojich diel. Vie do nich vniesť čaro, ktoré vás núti prevracať stránky, až si uvedomíte, že ste na konci.

29.08.2013 5 z 5

Láska z ulice Láska z ulice Miroslava Varáčková

Táto kniha v sebe nesie príbeh, ktorý človeka dokáže zasiahnuť. Na konci mi dokonca vyhŕkli aj slzy, čo sa stalo len pri pár knihách. Môžem ju len odporúčať.

21.06.2014 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Tak táto kniha sa mi celkom páčila. Len podľa toho konca sa bojím, že ďalšie diely pôjdu k horšiemu.

28.09.2013 4 z 5

Kapitánova láska Kapitánova láska Kresley Cole

Kniha ma zaujala, tým ako ľahko sa čítala a samozrejme aj námetom. Historické knihy ja čítať môžem, aj keď sú z prostredia námorníkov. Nechýbala tu ani romantika a aj trochu erotiky.

22.07.2013 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Veľmi zvláštna kniha, neviem čo si o nej mám myslieť. Čítala sa celkom rýchlo, ale určite nebude z tých, ktoré si zapamätám alebo ktorá mala na mňa wau efekt... Možno sa ešte k autorovi niekedy vrátim...

20.05.2021 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Ja som dostala túto knihu ako dar a aj keď som zo začiatku mala pochybnosti, či ju vôbec prečítam celú, tak som sa do nej ponorila, že čoskoro som bola na konci a chcela som hneď začať čítať ďalší diel... Za seba môžem celú túto sériu len odporúčať

11.01.2021

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Začiatok bol trochu vláčny, ale potom sa to rozbehlo, takže ešte nejaké Dánovky určite prečítam

18.01.2015 4 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Bolo to zaujímavé hoci to malo aj svoje chyby. Inak sa to čítalo ľahko a malo to celkom dobre spracovaný námet.

10.01.2015 4 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Jeden z mojich najobľúbenejších slovenských autorov, ale dlho som sa na túto knihu odhodlávala, lebo nie som veľkým fanúšikom žánru detektívky, lenže tak ma chytila, že som ju mala prečítanú za dva dni. Veľmi pútavé, občas drsné a hlavne dobrodružné. Môžem odporúčať všetkým kto netrpezlivo čakajú na Hradbu západu...

07.03.2014 5 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Ten začiatok sa mi zdal taký pretiahnutý, predchádzajúce diely sa mi zdali o trochu lepšie...

07.11.2013 4 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Aj ďalší diel bol dobrý a na konci prvého som sa bála, že to pôjde k horšiemu. Nestalo sa. Táto séria má niečo do seba. Teším sa na štvrtý diel.

16.10.2013 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Na začiatku som nevedela, čo od nej môžem čakať, ale tak príbeh bol veľmi pekný. Páčil sa mi, hoci sa v preklade objavilo aj pár preklepov. Aj tak ju môžem odporúčať

14.10.2013 5 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Kresley Cole

Mne sa páčil Kapitán rozkoší aj táto kniha.

10.10.2013 4 z 5

Tri kroky do pekla Tri kroky do pekla Miroslava Varáčková

Jedinečná téma, ktorá zatiaľ nemá páru. Môžem len odporúčať

09.10.2013 5 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Druhý diel za tým prvým nezaostáva, som si myslela po tom konci prvého dielu, že to pôjde k horšiemu, ale nie, je to ešte lepšie.

03.10.2013 5 z 5