Wabinka Wabinka komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherný příběh o holce z bažiny, která i přes to, že se s ní život nemazlil, vyroste ve velmi chytrou a nadanou ženu. Úžasná kniha, doporučuji.

14.06.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Další skvělá Backmanova kniha.Baví mě jeho velmi osobitý styl psaní,kolik myšlenek je "napsaných" mezi řádky.A těch emocí,co ve vás čtení jeho knížek vyvolá... Tu se přistihnete s úsměvem na rtech,jinde se vám pohled rozostří dojetím.Krásné čtení,které pohladí na duši.

23.05.2020 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Tady, v pokračování Hodné a zlobivé holky, dostává hlavní prostor tajemná Evie alias Andělská tvář. Nevím jak a jestli je to vůbec možné, ale Když byla hodná je ještě lepší než první díl. A ten byl skvělý... Perfektně propracovaná zápletka, výborný styl psaní,k tomu všemu i skvělý překlad,prostě pecka. Doporučuji.

02.05.2022 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Ach... Naprosto úžasně úžasná kniha, napsaná (a přeložená) nádherným vymazleným stylem. I deset hvězd je málo a já tímto děkuji mým oblíbeným uživatelkám za recenze na tento skvost,díky kterým jsem si příběh Victorie chtěla taky hned přečíst.
A stoprocentně doporučuji.

28.08.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tak to byla opravdu nádhera. Až mě trošku mrzí, že se ke mně taková kniha nedostala, když jsem byla náctiletá. Ale nevadí, užila jsem si ji teď, o pár let později a rovnou se jdu (snad zase) kochat dalším dílem.

20.11.2021 5 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Skvělé, ostatně jako vždy. MG je sázka na jistotu, že si přečtu parádní českou uvěřitelnou detektivku. Goffovy knihy mají jen jednu jedinou malou chybičku...rychle je přečtu(jsou to sice tenčí knížky, ale nic v nich nechybí a není v nich žádná zbytečná omáčka) a pak musím zase čekat na další :-) Všimla jsem si tady na Databázi, že nám MG naservíruje v brzké době hned několik dalších případů a to jak s Terencem, tak i s uzdraveným Mikem. Už se moc těším.

25.09.2021 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Další sázka na jistotu.Už vím,že Robotham umí psát jen skvěle.Zajímavá zápletka,moc se mi líbí autorova charakteristika postav a popis jejich rodinného života,vše se v knize krásně proplétá a na konci zapadne tam, kde má.
Podle mě je velká škoda,že takoví autoři nemají reklamní podporu,jakou mají leckdy knihy,které si to ani nezaslouží.
Jasně doporučuji k přečtení.

10.05.2020 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Jsem moc ráda, že nám F. Backman naservíroval pokračování osudů lidiček z Medvědína a Hedu. Můžu k tomu jen napsat, že F.B. je prostě kouzelník - kolik emocí dokáže svými slovy (a taky mezi nima) vykouzlit.
Co musím taky ještě pochválit, je i český překlad od H. Matochy.
Prásk, prásk, prásk-tak mi mnohokrát pukalo srdce u čtení. Brečela jsem. A ne jednou...

08.04.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Na novou autorčinu knihu jsem se neskutečně těšila. Ale asi už mám od jejích knih moc velké očekávání a tady jsem byla vlastně asi i trochu zklamaná,i když je to vlastně pořád pěkné čtení. Přišlo mi to takové dlouhé rozebírání pořád stejného dokola a pak hodně rychlý konec...

04.06.2023 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Werdomme! Opět excelentní kniha. Tentokrát velmi osobní jízda Maartena S. Sneijdera. A ten konec...naprosto nečekaný a výborný.

04.06.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Za mě super.Mám pocit,že autorce "nějaký Hynek" přesně nadiktoval svůj životní příběh.Perfektní čtení, opravdu to vypadá jako by to bylo podle pravdy.Vůbec bych nevěřila,že knihu napsala žena.

25.10.2019 5 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

Už devátý Joeův příběh a zase naprosto skvělý. Opět musí řešit velmi osobní rodinnou záležitost, sem tam mu pomůže bezva týpek Ruiz. Skvěle vymyšlení možní podezřelí viníci, kdy každou chvíli jako čtenář obviňujete někoho jiného a pak na konci doslova valíte oči. A tak si jen přeji, aby Joseph dostal u autora ještě nějaké šance na pokračování.

18.04.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Přidávám se k pochvalným komentářům. Opravdu povedená kniha bez zbytečných odboček od děje,k tomu svérázný, ale sympatický detektiv. Takže si další případ Jacka Logana určitě nenechám ujít.

21.02.2023 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Výborná kniha.Krátké,svižné kapitoly, sympatické postavy,všechny dějové linky mě bavily, perfektně se střídaly. Příběh místy mrazivý, k tomu špetka humoru na zpestření. A konec lákající na další díl. Doporučuji.

09.12.2021 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Paráda. Takhle vypadá skvělá romantická knížka podle mého gusta. Plno romantiky, humoru, příběh, který má hlavu i patu (samozřejmě, že u tohoto žánru víme, že nakonec budou spolu). Tristan byl prostě pan Pohádkovědokonalý, ale kvůli tomu tyto pohádky čteme, že?
První díl s Jamesonem mě až tak nenadchnul, o to větší překvapení je pro mě tento druhý s Tristanem. Těším se na další dva díly bratrů Milesových.
Stoprocentně doporučuji.

02.09.2021 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Budu se opakovat,ale prostě zase výborné čtení. Jsem moc ráda, že MG dal přednost psaní skvělých knih před policejní kariérou. Konec na první pohled možná překvapivý, ale svi.ě se najdou všude a tak to někdy v životě je. A nevěřím, že se na ně vaří voda, jak se říká. Holt někomu projde takřka vše.

24.06.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Krásný příběh zasazený do divoké Aljašky. Setkáme se zde s různými podobami lásky a úžasnou soudržností lidí žijících v této drsné divočině.

31.01.2021 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

I druhý díl jede na špičkové vlně mrazivého thrilleru se špetkou humoru. Líbí se mi, jak se dějová linka s Robem Gloverem perfektně proplétá i tímto případem o zaživa pohřbených dívkách a nechává si otevřené dveře do třetí knihy se Zoe, Tatumem a jeho dědou Marvinem. Skvělé a doufám, že se brzy dočkáme pokračování.

29.01.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Pár hodin čtení,které ve mně nechaly při čtení i po něm spoustu bolesti a beznaděje.
Výborně napsaná kniha.Ze strany dcery i matky až neskutečně opravdové.

27.01.2020 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Výborný thriller s romantickou linkou. Nechápu, nač jsem se čtením této knihy skoro rok čekala. Příběh je skvěle zasazen do zimního prostředí ranče na skoro samotě jen s turistickými chatkami. Všechny postavy byly sympatické. Těším se i na druhou autorčinu knížku.

31.12.2022 5 z 5