Vydra57 Vydra57 komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Znám geografické reálie a setkala jsem se i s některými řádovými sestrami .Takže děj se mě osobně dotýkal. Silná je hlavně první polovina , kde vystupuje do popředí bestialita komunistického režimu vůči kněžím a náboženským řádům. Totalita , jediná pravda , moc v rukou primitivů a prospěchářů je obecně jedno z největších nebezpečí pro lidskou společnost a je potřeba se jim vždy včas aktivně postavit . Ale pro mě je poselstvím knihy , že i silný jedinec , natož člověk slabý, odolá nebezpečí a nátlaku lépe , má-li pevné svazky v komunitě/rodině , než ten ,který je single.

27.02.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá kniha, skvělé čtení . Jen bych opakovala, co bylo řečeno v kometářích pode mnou

10.06.2021 5 z 5

- jak již psali předchozí ,velmi čtivé. Šlachtovi jsem věřila a kniha mi to potvrdila . Rovný , trochu divoký chlap, zanícený pro své "poslání ", který dokázal strhnout lidi pro smysluplnou těžkou práci , měl výsledky a měl by je i nadále. Proto bylo v našem státě nutné ho zlikvidovat.
To že se to povedlo a nikdo ani necekl, je děsivé a staví nás na úroveň /nebo pod?/ Slovenska a jeho mafiánských vazeb.
Popis známých a méně známých kauz je zajímavý a člověk si doplní a taky objektivizuje informace, které nám podávají naši mediokrati. A tento zdroj asi nemá důvod neříkat pravdu.

18.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Léta jsem žila v Ostravě a o blízkém okolí jsem nic nevěděla. Nic. Jak to všechno teď kolem mně ožilo, spousta míst se zařadila do souvislostí. . 2. díl mě možná oslovil více, protože ta historie je bližší a nějak více se mě dotkla a mozaika životních příběhů hrdinů mi přináší pochopení drastických změn, které se udály po 1.světové válce tady na severu. Díky paní Lednické se mi otevřely velké dveře . Těším se na další pokračování.

29.05.2022

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Poté co jsem se odhodlala zabrousit do vod moderních severských i jiných detektivek, jsem si musela spravit chuť dánovkou ,co už jsem kdysi četla. Je taky drsná, ale reality v ní se může člověk bezpečně přidržet a ty humorné průpovídky! proto je pro mě Dán nenahraditelný .

05.02.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

3. kniha od autora 1. s Kate Marshallovou . Děj je hodně dynamický, smysluplně souvislý, při scénách s unesenou mě docela mrazilo. Kate mi přijde sympatičtější vyšetřovatelka než Erika z druhé série příběhů. Prozatím nejlepší kousek.

15.02.2023 4 z 5

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Uvěřitelná detektivka z důvěrně známého českého prostředí bez stříkající krve a převratných otoček psaná vtipně a čtivě. Bystrý a záletný kapitán Exner to korunuje. Příjemné čtení.

06.08.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Přesvědčivé příběhy o do absurdity dotaženém kultu osobnosti a dokonale nastavené totalitní vládě : špiclování, hlad, strach . Uvnitř KLDR tomu nelze utéct. Skoro geniální počin spisovatelky , protože bez přečtení této knihy člověku spousta věcí nedojde. 50. léta u nás byla jen slabý odvar .

19.04.2021

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Vcelku slabé. Těšila jsem se na zápletku, která mi zároveň rozšíří obzory , ale byla to jen vějička. Hlavní linie - pátrání po udání z 50. let je roztříštěné, povrchní a rozuzlení nevěrohodné . Psychologická linka soukromí hlavního hrdiny je trapné klišé. Neuvěřitelné, že text je nositelem ceny Magnesia litera.

22.02.2019

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Vtipná, humorná ,nadčasová kniha, jejíž jednotlivé díly se neodehrávají v klidných, bohatých a bezpečných podmínkách našeho věku, ale na počátku 20. století, v období velké hospodářské krize a pod tíhou tehdy smrtelné choroby - tuberkulózy, a přesto jsem se většinu času smála nebo aspoň usmívala, protože autorčin pohled na život nepřipouští škarohlídství, naříkání , vzdání se nepříznivým okolnostem. Tím, že hledá ty pozitivní aspekty života a uchovává si smysl pro humor, posiluje trvale všechny své čtenáře.

23.05.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

První kniha od autora. Čtivé, má to spád. Dá se odhadnout ,kdo bude mít máslo na hlavě ,ale vyvrcholení příběhu mě dost překvapilo-

28.01.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Zklamání. Rozvláčné, sporně uvěřitelné.

22.12.2022 1 z 5

Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět Jaroslav Petr

Skvělá kniha. Otevřou se vám nové dimenze. Zjistite, že je spousta způsobů, jak vnimat svět kolem sebe, jak i tvorové, které považujete za primitivni, mají úžasně vypracovaný kontat s okolim. Je to k závisti, co všechno člověku chybi...

16.02.2022

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Kniha není pro každého. Ale kdo má trochu představu , o čem je řeč, ten si ji užije plnými doušky . Syrová, na nic si nehrající reportáž z krutých podmínek tvrdé země zmítané chaosem a válkou, kde žijí a přežívají jen silní , kde chirurgové konají zázraky , které někdy vyjdou, někdy ne. Chirurg Tomáš Šebek vede nejistý boj se zraněními, které u nás nevidíte , ale i se svými silami a únavou - Obdivuhodný muž , silné příběhy.

10.06.2021 5 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Kniha plná humoru a lásky k horám a přírodě. Pro dnešní dny balzám na duši a efektivní psychoterapie . I kdo nikdy neprožil pobyt v přírodě s vtipnými přáteli, tak si tuhle knížku užije a snad taky zkusí vypravit se ven do přírody oproštěn od zbytných výdobytků civilizace.

18.10.2020

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Dynamický příběh, skutečně chladnokrevný.

05.02.2023 4 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Výborné čtení. V naší literatuře asi není jiná tak komplexní a objektivní kniha o židovských dějinách, vzniku státu Izrael a jeho moderní historii a o palestinském problému vůbec. Z pohledu Židů i Palestinců , si bez emocí a manipulací. Hodně jsem si utřídila informační chaos ve vlastní hlavě.

07.11.2021

3x Martin Beck 3x Martin Beck Per Wahlöö

Dobře vystavěné příběhy s realistickou psychologií postav, ještě tam není a severská zbytečná touha po krvi. Jednotlivé historie vyrůstají z všedního dne. Můžou se přihodit i dnes.

28.08.2021 4 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Stejně jako u Boží pěsti strhující reálie, věrohodně popsané, výborně se to čte a člověk má pocit, že má v ruce literaturu faktu. Vždy mám tendenci vztahovat takové knihy k realitě. A zde konečné politické konsekvence příběhu jsou tak tragicky skutečné, že čtenář musí uvěřit, že to tak prostě chodí. Proto svět vypadá tak, jak vypadá.

10.12.2020 4 z 5

Malé církevní dějiny Malé církevní dějiny August Franzen

Jako ateistka bažící po rozklíčování dějin jsem po knize sáhla, abych se konečně dověděla, jak to bylo s byzantskou a římskou církví . Dověděla jsem se mnohem více a nejen o církvi. Podepisuji všechny níže uvedené komentáře. Má knihovna je obohacena o trvale atraktivní titul.

10.12.2020 5 z 5