vorlovab vorlovab komentáře u knih

Temno Temno Alois Jirásek

Přiznám se, že jsem knihu nezvládla přečíst, jelikož mě hned ze začátku odradil velký počet různých jmen a postav, ztrácela jsem se v tom a jelikož jsem nikdy dějepis neměla ráda, tak jsem to vzdala :D

11.05.2017

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

I já, "odpůrce" dějepisu na střední škole, jsem si knížku zamilovala :) Film jsem taktéž viděla, ale opět se to s knihou nedá srovnat.

11.05.2017 5 z 5

Jménem mých blízkých Jménem mých blízkých Martin Gray

Neuvěřitelný příběh jednoho člověka. Co on prožil, to si ani v hrůzném snu nelze představit. Jak jsou dnešní problémy proti tomu malicherné...

10.05.2017 5 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Toto je mé "oblíbené" téma. Uvozovky použity samozřejmě jelikož spojovat slovo oblíbený s holocaustem vlastně nelze. Naprosto realistycky popsány praktiky v sonderkommandu, neuvěřitelně smutné, a co je nejsmutnější, že to není fikce ale historie. Fujtajbl

10.05.2017

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Při prvním přečtení před mnoha lety jsem až do prvního výstřelu nevěřila, že ti vojáci na okraji silnice s puškami skutečně mají "v plánu" střílet... Velice povedené téma, tak "jednoduché" a přitom tak skvěle napsané! Kdo by si pomyslel, že číst o chůzi skupinky chlapců může být poutavé. Konec perfektní :)

10.05.2017