VonDracek VonDracek komentáře u knih

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Tak další díl plný vlkodlaků a fae je za mnou. Tento byl hodně dobrý. Pro mě byl dostatečně napínavý a líbí se mi, jak mnohé události a vztahy hezky navazují z předchozích dílů.
Hlavní myšlenkou knihy bylo, aby Mercy pochopila propojení a fungování vlkodlačí smečky. Nástrahy a překážky jí do toho házelo nejen její nevědomí. Celý ten systém je docela zajímavě vymyšlený, líbí se mi. Je fajn, jak se vyvinul vztah s Adamem a jakou dávku pochopení pro sebe ti dva mají, nikdo si tu nehraje na naschvál uraženého, díky za to.
Je super, že tu trošku vystoupil z pozadí i Bran a ukázal taky svůj význam. Stále však očekávám, že ještě něco velkého jednou ukáže.
Pro mě osobně bylo vyústění Samuelova příběhu poněkud nucené, jako z telenovely. Celou knihu to mělo zajímavý průběh a pak se to vyřeší skoro lusknutím prstu, taková náhoda, a ani se to na konci nijak neuzavře. No, to si ale každý udělejte svůj názor.
Jinak jsem spokojená, čte se to velice dobře, plyne to souvisle, většina vysvětlení je dostačující. :)

05.08.2022 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Ač to nerada přiznávám, dávám nakonec i tomuto žánru plný počet hvězd. Musím říct, že tohle bylo hodně dobře promyšlené a vyšponované tak, aby to působilo ve správnou chvíli děje. Mám ráda, když mě události překvapí, ale tak aby to do sebe alespoň nějak zapadalo, tady se to povedlo hned několikrát. Připravte se na docela i drsnou jízdu, protože Zsadist a jeho minulost vám dají zabrat a bezduší teda jakbysmet.
(spoilery)
Překvapilo mě, že tu pokračoval příběh pana O a musím říct, že mě poprvé linka bezduchých zaujala i když to rozhodně nepřineslo kladné emoce. Trošičku mě zaráží, co ten Omega je vlastně zač, mohlo by se o něm něco víc říct. Některá jeho rozhodnutí moc nechápu a to, jeho jakési božství, poněkud snižuje.
Zsadistova postava je teda hodně psycho příběh, až jsem si říkala, že ta jeho muka jsou poněkud přehnaná a že z toho se snad ani vyhrabat nemůže. No naštěstí tu funguje kouzlo vyvolených, které dokáže i nemožné. Bella k němu celkem sedí, mohlo se víc využít toho jejího mučení, trošku to tak jako přešla bez problému, oproti Zsadistovi.
Chudák Phury mě teda dostal, na konci z něj mám hodně smíšené pocity, vůbec netuším jak jeho příběh bude pokračovat.
Těším se, co vyroste z Johna, jeho tajemství a postava má hodně potenciálu, zazdilo se tu jeho spojení s Beth a některé jeho výroky nikomu nedošly, škoda.
Příběh Butche dostává velice zajímavé směry, doufám, že to spěje tam, kam si myslím. Jeho jednání k Marrise nakonec moc nechápu. A malinko si nejsem jistá, jak sakra ho ten Vishous bere, jejich vztah má trošku zvláštní příchuť. Popravdě se těším na příběh o Vishousovi, protože o něm toho moc nevíme a ty jeho schopnosti jsou skoro nejzajímavější.
No prostě jsem nadšená, děj ubíhal úplně sám. Líbí se mi ten svět, který se nám pomalu rozšiřuje tak, aby se v tom dalo vyznat. Erotiky bylo taky dost a k tomu prostě uspokojivý normální děj. :)

21.05.2022 5 z 5

Zabít nebo milovat Zabít nebo milovat Kresley Cole

Druhý díl ze světa Lorů mě kupodivu méně nadchl. Hlavní vývoj vztahu a vlastně i druh bytostí postav byl tak hrozně moc podobný těm přechozím (hlavně valkýra), že prostě nemohl přinést moc nových věcí. Naštěstí dějově to zachránil Kvapík a setkání s mnoha dalšími druhy bytostí, i když jen okrajovými. Bohužel jsem v polovině děje uhádla jako to dopadne, bylo to až moc průhledné, škoda.
Ale jinak se to samozřejmě opět dalo přečíst na pár nádechů a líbí se mi, že se člověk pomalu, ale jistě dostává víc do světa Lorů a získává nové informace, takže to má i nějaký svůj děj a svět, který za to stojí. Navíc je fajn, že ty bytosti jsou umístěny do přítomnosti.

02.05.2022 3 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Kniha obsahuje kratší úvodní příběh a pak hlavní delší. První byl moc bezva, měl docela děj i šmrnc. Druhý mi velice rychle přišel jak přes kopírák, hlavně charakter vztahu a trochu i hlavní postavy. Děje bylo dost málo a všechno zajímavé se stalo až na konci, podle mě by se závěrečná událost dala lépe využít.
Nakonec jsem ale (i po dalších dílech) zjistila, že styl postav a vývoj vztahu mi docela sedí, i když člověk tak trochu ví, co má očekávat (někdy je to lepší). Navíc jsem samozřejmě fanda světů s upíry, vlkodlaky a dalších stvoření, a valkýry tu skupinu dost dobře zpestřují. ;)
Je to nenáročné čtení s příjemným napětím a slušnou peprností, které se dá velice rychle zhltnout a dočíst.

02.05.2022 3 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

Pěkná napínavá kniha, dobře se četla. Byla to moje první kniha od autora, v knihkupectví mě prostě zaujala a tak jsem neřešila nějakou sérii. Nicméně to vůbec ničemu nevadí, příběh je naprosto samostatný.
Hodně mi to připomínalo jakoby napsaný film, plné napětí, docela akce, záhady... K tomu oblíbené i neoblíbené postavy, které se nakonec propletou. Překvapil mě samotný námět a hlavní myšlenka knihy...

20.05.2019 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

No, složitější děj zde opravdu neprobíhal. Pokud bychom odečetly erotické části, moc by toho nezbylo. Je to škoda, postavy by uvítaly o něco větší hloubku, která by nám přinesla trochu pochopení a díky tomu třeba i větší napětí.
Vzrušující scénky byly celkem fajn, pár situací i opravdu originálních. Klasický námět panovačného šéfa a asistentky. Příjemný a spolehlivý průměr, což člověk někdy potřebuje.

20.02.2024 3 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

No nevím, jsem z toho trochu rozčarovaná. Ano, souhlasím s tím, že na příběh Johna a Xhex jsme všichni dlouho čekali a že jsou spolu prostě skvělý, jejich vztah měl docela originální příchuť. ;)
(Spoilery) Co mě ale až tak nebralo byl Lash. Na mě už to bylo trochu příliš násilnické. Zároveň promarněný potenciál postavy a silného padoucha. Takové zajímavé úrovně tam nikdo nedosáhl. Začínám chápat, proč Omegova strana moc nevzkvétá, může si za to sám.
Propojení Daria a Johna pro mě nebylo dostatečně vysvětlené. Ovšem historie a příběh Daria byl supr.
Doufám, že okrajová linka o "duchovi" se rozvine v dalších dílech, jinak nemá žádný smysl.
Obecně však stále obdivuji dostatečně barevný a napínavý děj protkaný mužným a často romantickým aroma. Jsem ráda za dobré konce :)

20.02.2024 3 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Děj a napětí opět nezklamalo. Zopakuji, že se mi líbí, jakým způsobem postavy mezi sebou vnímají a respektují svoje (ne vždy kladné) vlastnosti, ten styl vztahů mi hodně vyhovuje.
Nebudu nic prozrazovat, ale závěr mě překvapil a dokážu pochopit, že to někomu přišlo překombinované.
Mercy je mazecká odvážná bojovnice, to je prostě ona a patří to k ní, když je nutné pomoct, jde do toho. Nicméně už se příliš opakuje velká nakládačka zranění, kterou v každém dobrodružství dostává. Přijde mi, že už nemůže normálně fungovat ani po zahojení. Zároveň oceňuji, že není nezranitelná a z těch bojů si opravdu odnáší dávku úrazů. - Začínám se potýkat s takovou vnitřní rozpolceností...nemá to holka jednoduché v tom svém prostředí.
PS: Název téhle knihy možná chtělo originál :P

22.03.2023 4 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Pokračování příběhu Mercy mě rozhodně nezklamalo. Náhled do její minulosti/původu už byl potřeba a info o kožoměncích také, pár souvislostí to člověku osvětluje. Má to malinko jinou šťávu a magii než předchozí díly, což je ale dobře, že se nám to neopakuje ale naopak rozšiřuje. ;)

Musím celkově ocenit, jakým způsobem jsou v celé sérii vykreslené vztahy, a to jak přátelské, tak partnerské. Je tu takový příjemný druh laskavosti a obětavosti, který možná někdy působí extrémně díky okolnostem, ale zároveň je to takové milé pohlazení na duši. Bezvadně to doplňuje špetka humoru, kterou mezi sebou postavy mají.

06.02.2023 4 z 5