vodnář vodnář komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Perfektní. Snad nejlepší dílo detektivní literatury, které jsem četla. Začínám číst další díl.

10.02.2021 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Knihu jsem četla hned po přečtení 1. dílu ( Poslední přání). Obě knihy formou povídek vytvářejí životní příběh Geralta z Rivie od jeho početí až do jeho....( dočtete se na konci Meče osudu). Kniha je čtivá a na rozdíl od seriálu srozumitelnější pro pochopení jednotlivých postav i dějů. (Teď po přečtení obou knih se na seriál podívám ještě jednou, abych lépe pochopila, co mi poprvé unikalo.)

21.01.2021 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Čtivé, napínavé (nemáte chuť knihu odložit), s neočekávaným, překvapivým koncem. Je to již druhá kniha stejného autora, kterou jsem četla, a plánuji pořídit si další.

21.05.2020 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Kniha, která mě potěšila. Je příjemné vědět, že i mezi odborníky jsou lidé moudří a vědomí.

30.01.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Výborná detektivka, napětí až do poslední stránky. Asi od půlky knihy jsem tušila motiv a pachatele a jsem ráda, že jsem se nemýlia. Jen ještě vědět, kdo to je...

30.01.2022 5 z 5

Magie Magie Josef Veselý

Kniha obsahuje řadu zajímavých informací, které pro mě byly nové. Kniha je poměrně obsažná, obsahuje též "magickou kuchařku". Detailní popisy a návody na magické rituály jsem přeskakovala, přesto považuji knihu za přínosnou pro získání základních informací o magii.

05.06.2018 4 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Čtivě a přesvědčivě napsaná kniha, kterou doporučuji především striktně vědecky uvažujícím lidem, protože je zde vědecky popsán způsob naší "nevědecké" existence.
Srozumitelně je v knize popsán určující vliv podvědomí na náš život a nesmrtelnost lidské duše.

15.05.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Jedna z nejlepších autorových knih. Velmi dobře napsaná, naprosto vás strhne svým dějem, takže máte chuť přečíst knihu najednou. Neočekávaný závěr, který dává podnět k filosofickým úvahám o budoucnosti lidstva.

15.02.2018 5 z 5

Velká kniha citátů Velká kniha citátů Matěj Barták

Schopnost obsáhnout velkou myšlenku na malém prostoru mě vždy fascinovala. Knihu tak považuji za umělecké literární dílo.

28.01.2018 5 z 5

Osud jako šance Osud jako šance Thorwald Dethlefsen

Velmi poučná kniha. Měla jsem ji půjčenou a po přečtení jsem si ji i koupila, abych se k ní mohla občas vracet. Možná by po jejím přečtení leckterý materialista mohl změnit názor na to, jak život funguje.

28.01.2018 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Perfektně napsaná kniha. Doporučuji přečíst všem, komu není lhostejné jeho zdraví.

09.01.2022 5 z 5

Když se blýská na časy Když se blýská na časy Pavel Karas

Knížka o meteorologii psaná populárně naučnou formou. Přehledná, srozumitelná a graficky velmi povedená. Řekla bych, že je to jedna z nejlepších knih o počasí, které u nás v posledních letech vyšly.

12.02.2019 5 z 5

Černá Luna v astrologii Černá Luna v astrologii Karel Rašín

Jedna z nejlepších knih o černé luně na našem trhu. Kniha vychází z vlastních profesních zkušeností autora, je psána čtivě a srozumitelně. Obsahuje velké množství přínosných informací. Větší prostor by ovšem mohl být věnován vlivu černé luny v partnerských vztazích. Jinak knihu jednoznačně doporučuji.

24.01.2018 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Čtivé, závěr, který rozvibruje vaše emoce. Možná stojí za to, položit si na závěr otázku, jaký ten konec vlastně byl. Špatný nebo vlastně dobrý...?

24.01.2018 4 z 5

Čas na tarot 2  aneb dalších 111 tarotových tipů pro začátečníky i pokročilé Čas na tarot 2 aneb dalších 111 tarotových tipů pro začátečníky i pokročilé Anna Bechná

Kniha je psaná čtivě, vtipně a s nadhledem a obsahuje řadu zajímavých nápadů, jak obohatit vykládání tarotových karet. Není to "kuchařka výkladu ", kde byste se seznamovali s jednotlivými kartami, takže si myslím, že ji ocení především ti, kteří již nějaké zkušenosti s tarotem mají.

20.10.2023 5 z 5

Lunární uzly Lunární uzly Verena Bachmann

Pro mě zatím nejlépe zpracovaná tématika lunárních uzlů v knižní podobě. Všem zájemcům o studium astrologie rozhodně doporučuji.

05.01.2023 5 z 5

Setkání s tajemnem Setkání s tajemnem Arnošt Vašíček

Četla jsem vydání z roku 1994 ( nakladatelství Littera Bohemica). Zajímavé čtení. Nemám důvod pochybovat o pravdivosti příběhů vzhledem k tomu, že máme v rodině podobné zkušenosti ( moje maminka by mohla vyprávět....).

18.08.2022 4 z 5

Svobodné zednářství Svobodné zednářství W. Kirk MacNulty

Hodnocení dávám především za obrazovou část, která v obsahu knihy převažuje. Textová část mi připadá málo srozumitelná pro někoho, kdo neví nic o svobodném zednářství. Pro pochopení základních pojmů je lepší získat informace z jiných zdrojů.

21.01.2022 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Čtivá, oddychová literatura. Zpočátku jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale konec knihy mi připadal bez náboje a mdlý v porovnání se zbytkem knihy. Některé situace by si zasloužily důkladnější vysvětlení a více pozornosti. Ke čtení dalších dílů se zatím nechystám.
(V rukou schopných filmařů by z této knihy mohl vzniknout i dobrý duchařský horor s detektivní zápletkou.)

18.01.2022 3 z 5

Skryté životní cykly Skryté životní cykly Petra Nel Smolová

Knížka vhodná pro astrology i neastrology. Zajímavé pojednání o cyklech Chirona, se kterým řada astrologů nepracuje, a proto je toto téma o to víc přínosné. Netradiční je i pohled na sluneční znamení, která jsou vysvětlena v projevu své nepotlačené i potlačené stránky. Za velmi přínosné považuji i astrologický pohled na význam současného dění a výhled do příštích desetiletí.

02.12.2021 4 z 5