vodka vodka komentáře u knih

Lincolnova diaľnica Lincolnova diaľnica Amor Towles

Pro náctileté i pro dospělé, velmi příjemný exkurz do duší 5 hlavních postav a jejich cestě za štěstím. Je to takový milý roadtrip, kde při vyprávění skrz různé vypravěče chápete motivace i jednání postav díky precizně vykresleným zážitkům, které je formovaly. Zároveň je to psáno velmi čtivě, příběh odsýpá. Konec jsem +- nakonec uhodl, ale na celkovém dojmu to nic neubírá.

16.01.2023 4 z 5

Cesta do Jeruzaléma Cesta do Jeruzaléma Jan Guillou

za mě je to podobný žánr jako Merle a Dědictví otců, výborné pro rozšíření znalostí, protože moje následné rešerše stejně jako Merleho nenašly žádný výrazný rozpor oproti skutečnosti. Vedle dějové linky hlavního hrdiny se tak čtenář dozví spoustu historických podrobností tak nějak "bokem". Rozhodně stojí za přečtení.

06.12.2020 4 z 5

O černém beránku a bílém vlkovi O černém beránku a bílém vlkovi Bernard Clavel

Tak to je moje první kniha, kterou jsem ve svých 5 letech přelouskal sám :)

15.01.2018 5 z 5

English is easy, Csaba is dead English is easy, Csaba is dead Peter Doktorov (p)

Poměrně vtipné, buranské, ještě k tomu inspirované realitou. Pro mě je tam další kouzlo, že lokalitu, kde se děj odehrává, znám.

12.01.2018 4 z 5

Poddaný Poddaný Heinrich Mann

Velmi těžce se čte kniha, kde je hlavní hrdina extrémně nesympatický a nejde se s ním ani trochu ztotožnit...

10.01.2018 2 z 5