vladislav6610 vladislav6610 komentáře u knih

Černí baroni těsně před kremací Černí baroni těsně před kremací Miloslav Švandrlík

Odpočinek při Černých baronech, přes to, že zestárli.

15.05.2019 5 z 5

Zmizení Nefertiti Zmizení Nefertiti Elizabeth Peters (p)

Neměl jsem zatím možnost srovnávat s předchozími díly autorky. Za mě trochu nezařaditelné, z počátku čtivé, ale později se děj jen nabaloval. Příležitostně dám autorce další šanci.

11.05.2019 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Povinná četba ženatého může. Než to manželka zjistí.

19.04.2019 5 z 5

Nejkrásnější čínské příběhy Nejkrásnější čínské příběhy Věna Hrdličková

Příběhy a pověsti ze staré Číny. Zajímavé, ale nějak jsem se musel přemlouvat, abych knihu dočetl.

07.04.2019 2 z 5

Šumavská toulání - Krajinou Zlaté stezky Šumavská toulání - Krajinou Zlaté stezky Jaroslav Pulkrábek

O mé rodné Šumavě a lidech.

27.03.2019 4 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Rychlé odpočinkové čtení jako dělané na cestu.

27.03.2019 3 z 5

Zapomenutý faraón Zapomenutý faraón Philipp Vandenberg

Částečně životopis Howarda Cartera a z části informace o historii 18.dynastie panovníků Egypta. A samozřejmě vše kolem Nebcheperure Tutanchamona.

21.03.2019 3 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Po čem muži touží, o čem přemýšlejí a jací vlastně jsme. A tak trochu o tom,jak se píše román.

16.03.2019 4 z 5

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

Klidné čtení

15.03.2019 3 z 5

Faraonův komplot Faraonův komplot Philipp Vandenberg

Nejdříve dost zamotané, ale pak se čte sama. Nesmí však být brána jako dějiny Egypta, i když, kdo ví, Imhotepův hrob ještě odkryt nebyl.

25.02.2019 3 z 5

Závěry dlouhých románů se stále nedaří. Jinak bezvadně zpracované husitské období v sedmi dílech.

14.02.2019 3 z 5

Lásky černého barona Lásky černého barona Miloslav Švandrlík

Jak láska Kefalína pronásledovala.

07.01.2019 4 z 5

Posádková střelnice ČSLA Klášterec Posádková střelnice ČSLA Klášterec Petr Kos

Místo, které poznalo mnoho vojáků,sloužících ve Vimperku.

07.01.2019 4 z 5

Šance jako hrom Šance jako hrom Miloslav Švandrlík

Humor na cestu i chvíle klidu.

07.01.2019 5 z 5

Maigret na cestách Maigret na cestách Georges Simenon

Můj první Maigret a zřejmě ne poslední.

07.01.2019 5 z 5

Záchrana českých uprchlíků 1938-39 Záchrana českých uprchlíků 1938-39 William R. Chadwick

Trochu zklamání, úvod slibuje nové skutečnosti a informace, něco málo objasňuje, ale asi jsem čekal víc. Vzhledem k tomu, že jde o překlad, nejsou zde kromě závěru nikde vzpomenuti čeští spolupracovníci. Škoda, že toto nebylo například doplněno překladatelkou v poznámce.

14.11.2018 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

V počátku se kniha"bránila" čtení, nemohl jsem se začíst a pospojovat jednotlivé osudy. Ale vytrvalost se vyplatila a závěrečných sto stran byl přímo úprk, kdy raději čtenář ani nejde spát, aby nemusel knihu odložit. A to obzvlášť, když má člověk v rodině členy, kteří mají k "bohování" a podobným praktikám velmi blízko. Doporučuji.

27.10.2018 5 z 5

Sluha dvou pánů (program) Sluha dvou pánů (program) Carlo Goldoni

Divadelní klasika která nemá chybu a kterou pan Donutil dokázal povznést mezi nezapomenutelné. Při čtení scénáře se člověk jen utvrdí o velkém daru improvizace a smyslu pro humor, který tato inscenace celá léta v Národním divadle poskytovala.

18.10.2018 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

První velký Vondruškův román, kterým se připravil na své Epopeje. Zaslouženě 5*. Škoda, že jsem ho nečetl dříve.

09.10.2018 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

nečíst to, to by byl chlop blbý, no ni.

08.09.2018 4 z 5