vladenec vladenec komentáře u knih

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

To byla krása s nádherou. Tak laskavou a láskyplnou knihu jsem dlouho neviděla.
Každé z dětí je jiné a každé je jedinečné jiným směrem. Zahradní náčiní ve mně bude odteď vyvolávat připitomělý úsměv, to samé platí o knoflících.
Čteno v originále, nečekala bych že vyjde i u nás.

08.06.2022 5 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Těšila jsem se dlouho, předlouho na český překlad a zhltla jsem to až moc rychle. Nedalo se odložit, opět akční a velmi čtivé. Podruhé to vezmu pomaleji, jak si to El a Orion zaslouží :).
A opět nervy drásající konec (hlavně poslední věta), což je znakem této série.

Jo, a vůbec jsem nepochopila zařazení prvního dílu do žánru světové literatury a fantasy a druhý díl do žánru literatura pro děti a dívčích románů. Druhý díl žánr nezměnil, žádná limonáda to není.

aktualizace po dočtení třetíto dílu: nechtělo se mi čekat na překlad po napínavém konci druhého dílu. Obsáhlý popis činností a funkcí enkláv v prvních dvou částech je potřebný k pochopení děje v části třetí. Všechno to do sebe tak parádně zapadlo.
Noviková mě svými knihami nikdy nepřetane udivovat a těšit.

14.11.2022 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Jako v Midsomeru čekám kdy už jim tam nezbydou žádný lidi po všech těch vraždách :). Kvalita celé série se drží na velmi vysoké úrovni. I když tady mě zarazily detaily, dost okatě uvedené, které Kate hned nedocvakly.

14.05.2021 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Skvělá a svižná provotina. Konec gradoval a vygradoval parádně. Autorka změnila můj evidentně špatný názor, že český autor nedokáže napsat skvělou fantasy. Děkuji :)

04.10.2023 5 z 5

Tak jo, nečetlo se to dobře a musela jsem to často odkládat. Považuji tuto knihu za jednu z nejzásadnějších o historii 20. století. Je smutné číst o tom čeho jsme jako lidé, ty moudré a povyšující se bytosti nad ostatní schopni a proto by to měla být povinná četba.

07.08.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha mi ležela doma víc jak měsíc, odrazovaly mě zdejší komentáře. Nicméně jsem jí na první svátek vánoční otevřela a přečetla na jeden zátah. Kniha je ohromně čtivá a opravdu vás vtáhne. Ale jako mnozí zde, jsem si říkala že už je to přitažené za vlasy a nechtěně to připomíná parodii.. Jurka vůbec neměli oživovat.

27.12.2018 3 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Náčelnice se stala evidentně nesmrtelnou :). Ale furt je to prostě napínavé jak kšandy.

08.07.2023 5 z 5

Tam uvnitř něco je Tam uvnitř něco je Tomáš Peřina

Dlouho jsem odolávala jestli knihu v knihovně zařadit do oddělení dětského, ale pak jsem si řekla že nebudu až tak krutá :). Některé z dětí by z těch geniálních, bizarních a vtipných ilustrací měly noční můry.

24.06.2023 5 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Noviková je mistryně v navození atmosféry. Ať už s ní jdete mechem pod klenbou stromů Hvozdu nebo kráčíte chodbami scholomancie a opatrně nakukujete za každý roh.
Přečteno jedním dechem. Čekání na další díl bude nekonečné.

09.09.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ti výrostci mě bavili, bylo to svižné a nenudilo. Co víc si přát :)

20.04.2021 4 z 5

Skrytá zuřivost srdce Skrytá zuřivost srdce John Boyne

Nádherná kniha. I když do doby než se Cyril dokáže svému zaměření postavit čelem to nebylo lehké čtení. Tolika bolesti a zklamání si lidi okolo něj nezasloužili. Ale nehodlám soudit, zvlášť když je všeobecně známo, že irská katolická církev řídila a ovlivňovala každodenní život všem a určovala co si lidé musí myslet o homosexuálech.

10.02.2020 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Lepší než minulý díl, přečteno na jeden zátah. Od půlky bylo jasné, kdo je vrah. To mě trochu zarazilo, většinou se nad pachateli předem nezamýšlím, nechávám se překvapit, tady to ovšem bylo jasné. Škoda. Ale i tak jsem zvědavá na další díl.

21.03.2019 4 z 5

Krev pro divoženku Krev pro divoženku Kristýna Sněgoňová

S radostí přečetla, abych se vymanila z vánočních pohádek. A vůbec nelituji, bylo to skvělé.
První díl se mi líbil krapet víc, ta noir nálada mi tady chyběla. Ale těším se, co bude dál.
Hodně povedená série.

27.12.2023 4 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

V příštím životě se chci reinkarnovat jako sestra Ratched, to každopádně :)

29.07.2023 5 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Další autorova kniha která je pohlazením po duši. Bylo mi strašně líto, že jsem si ji nedokázala šetřit na delší dobu, ale prostě se mi od ní nepodařilo odtrhnout.
Čteno v originále, na překlad jsem zvědavá.

05.12.2022 5 z 5

Když jsem četla před mnoha lety poprvé, kniha mě nadchla jako dlouho žádná jiná. Teď jsem si zopakovala předtím než jsem dala druhý díl (který doufám brzo vyjde přeložený i u nás).
Téma hledání sama sebe, tápání a nalezení je skvěle popsané. A že ta cesta k nalezení sebe sama byla dost bolestivá. Přesto, poklidná nálada z knihy úplně sálá. Laskavé a všeříkající a všeobjímající. Malý skvost.

30.11.2021 5 z 5

Díkůvzdání Díkůvzdání Václav Holanec

Bože, to bylo.. vtipné, hravé, a nejvíc k zamyšlení nad souvislostmi.

17.07.2021 5 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Přečteno jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout.
Bavilo mě číst příběh z vícero pohledů zainteresovaných osob, zajímavý nápad. Jen ten Bobby mi přišel zbytečně jednoduše pojatý.

12.11.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Mám přečtené delší dobu, vlastně několik měsíců, ale nedokážu vyjádřit co cítím. Nemůžu najít ta správná slova.

How you live your life is your business, just remember, our hearts and our bodies are given to us only once. And before you know it, your heart is worn out, and, as for your body, there comes a point when no one looks at it, much less wants to come near it.

05.08.2019 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Když jsem tuto knihu zahlédla v roce 2005 ve výloze knihkupectví, byla to láska na první pohled. A trvá dodnes, přiživovaná dalšími a dalšími skvosty pana Čecha.
Vždy když jí zalistuju tak jsem zpět v dětství, v časech Mušketýrů nebo Vinnetoua.

09.04.2019 5 z 5