vintage_soul vintage_soul komentáře u knih

Kadiš a jiné básně Kadiš a jiné básně Allen Ginsberg

S tímto spisovatelem jsem se seznámila na hodině literatury při výkladu o Beat Generation. Po vyslechnutí příběhu o jeho životě jsem měla pokušení přečíst si něco z jeho děl. V knihkupectví jsem narazila na tuto knihu. Nelituji jediné minuty, kterou jsem věnovala jemu. Při čtení mi naskakovala husí kůže a přemýšlela jsem nad jeho dětstvím a dospíváním s duševně chorobnou matkou. Myslím si, že tohle nebylo mé poslední setkání s ním.

29.09.2021

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Murakami se řadí oprávněně mezi mé nejoblíbenější autory. Vždy mě překvapí něčím novým a zajímavým. Během čtení jsem si pouštěla hudbu, o které se zrovna psalo, abych měla lepší zážitek z příběhu. Nejraději jsem si představovala, že zrovna sedím ve starém subaru a poslouchám staré hitovky s Juki a hlavním hrdinou.

12.07.2021

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nemám moc ráda české autory, ale pan Fuks mě velmi kladně překvapil. Příběh mi připomínal viktoriánský nádech s nacistickými padouchy v hlavní roli. Jako milovník zvrácených věcí a historie jsem si knížku zamilovala.

29.03.2021

"Tehdy jsem za deštivých dnů často jen tak hledíval na padající kapky a připadalo mi, jako bych se nějak otevíral, jako bych postupně vystupoval ze svého i ze reálného světa okolo. Možná, že je v dešti něco zvláštního, co lidi hypnotizuje. Alespoň já to tehdy tak cítil."

Mé další setkání s tímto skvělým spisovatelem, který si zaslouží Nobelovu cenu za literaturu. Knihu bych ohodnotila velmi kladně. Příběh skvělý, který mě zaujal a odnáším si z něj mnoho skvělých myšlenek. Proto jsem si dovolila se s vámi podělit o moji oblíbenou část z knížky.

29.03.2021

Murakami mě zase přesvědčil o tom, že umí napsat krásnou knihu, která má skvělou charakteristiku postav, a dokáže vystihnout realitu a sny

21.07.2020

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha se mi vryla do srdce. Nejdřív jsem se bála si ji přečíst, protože jsem nechtěla, aby mě zklamala, když je tak oblíbená. Ale jsem opravdu ráda, že tato kniha si ke mně našla cestu a já ji mohu obdivovat v knihovně a hlavně v srdci. Všem ji vřele doporučuji

30.05.2020

Nádherná vada Nádherná vada Arthur Japin

Kniha mě moc nebavila, chtěla jsem ji dát šanci a dočíst ji, ale bohužel jsem se nechtěla trápit, tak jsem ji odložila. Nápad na příběh byl zajímavý, ale nějak mi tam neseděl Casanova, i když tam měl důležitou roli.

11.03.2020

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Ke knize jsem se dostala až na střední škole a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Vím, že pro nás čtenáře tam byli ohrané situace, ale v té době se na to dílo koukalo jinak, dřív ta literatura vypadala jinak, proto ta kniha mě oslovila a vůbec mi nevadily ty situace, spíš naopak, byla jsem ráda, že tam jsou. Já si tu knihu užila a prožívala tu lásku společně s nimi

24.02.2020

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Tahle kniha mě oslovila natolik, že jsem si ji vybrala jako referát do školy. Líbí se mi originalita tématu a to, jak si autor dál záležet s příběhem, má to propracovaný a je hezký, že postupně nám odhaluje informace o tom všem. Tahle kniha má kouzlo a je odlišná, musíme pochopit, co nám chce říct, aby jsme ji měli rádi

06.11.2019 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Kniha, na kterou budu ještě dlouho myslet. Brečela jsem u ní, ale zároveň jsem byla na ně hrdá, protože v té době bylo málo lidí, kteří by riskovali své životy pro lepší budoucnost. Má v plánu se k ní vrátit

07.08.2019

Ponorka Ponorka Joe Dunthorne

Kniha mě natolik oslovila, že jsem jí četla 3x a stále mě baví. Hlavní postava Oliver je odlišný od dnešní mládeže a proto jsem si ho oblíbila. Líbí se mi, že autor volí cizí slova na začátku kapitoly. Největší plus má autor ohledně charakteristiky postav, zvolil nedokonalý lidi, a tím se odlišuje od většiny autorů. Doporučila bych knihu těm, kteří si rádi oddychnout od středoškolské klasiky (krásná dívka, která je ovšem zastíněna bandou namyšlených dívek a krásný sportovec, který si je všimne). Určitě tahle kniha má i negativní stránku, ale já jí nevidím. Pro mě takhle knížka je srdcovka

28.12.2018