vikaa vikaa komentáře u knih

Mrtvá na pláži Mrtvá na pláži Carol Higgins Clark

Jedna z knih,do které jsem se zaboha nemohla začíst a ani jsem ji nakonec nedočetla. Jednu hvězdu za snahu autorky. Na druhou stranu - asi si své čtenáře najde.

24.03.2013 1 z 5

Soukromé životy Pippy Leeové Soukromé životy Pippy Leeové Rebecca Miller

Když jsem knihu začala číst, připadal mi děj nějaký povědomý. Nejprve jsem si říkala,že už jsem ji asi někdy četla, ale potom jsem si vzpomněla,že jsem kdysi viděla film natočený podle téhle knihy. Film mě moc nebavil a hlavní hrdinka mi byla docela protivná (měla jsem ho puštěný více méně jako kulisu).Přesto některé momenty z filmu jsem si okamžitě vybavila (podobu hlavní hrdinky ale ne). Musím upřímně říct, že kniha se mi zdála lepší než film a to o dost. Bavila mě část, kdy byla Pippa malá a mladá - bavil mě její život před Herbem, její drogová minulost a podivný vztah k matce. Vztah z Chrisem mi připadal na jedné straně ujetý a na druhé straně jsem Pippu chápala. Při hodnocení jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdami, kdyby to šlo dala bych 3,5. Asi bych knihu nedoporučila nikomu,komu je pod 40:-)

23.03.2013 3 z 5

Proroctví Proroctví Peter James

Ze začátku jsem byla trošičku zklamaná (čekala jsem něco trochu jiného),ale potom mě knížka chytla a konec jsem úplně hltala.Přestože tohle není můj oblíbený žánr, bavila jsem se:-) Můžu doporučit

14.01.2013 4 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Musím říct,že zpočátku mě knížka moc neoslovila. Jak jsem se ale víc začetla,tak mě příběh zaujal natolik, že jsem četla a četla. Mám ráda autorčin humor,který je patrný ve všech jejích dílech.

25.09.2012 4 z 5

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

Knížku jsem četla už jako dospělá na doporučení kamarádky a byla jsem úplně nadšená. Miluju knížky, kde se prolíná skutečnost s minulostí.

15.08.2012 5 z 5

Zajíc v pytli Zajíc v pytli Joanna Chmielewska (p)

Tak jsem tak trochu doufala,že knížka bude stejně vtipná jako Zpráva od nebožtíka,ale proti ní mi připadla taková nemastná neslaná. A to jsem na ni dlouho čekala.

15.08.2012 3 z 5

Héraios a pohár Héraios a pohár Sacha Burger

V dětství mi tenhle historický příběh připadal moc zajímavý a ráda jsem se ke knize vracela.

Má drahá rodinka a já Má drahá rodinka a já Natalia Rolleczek

Za mého mládí nebylo tolik knížek pro dívky jako je dnes. Tahle ale byla moc povedená a současně byla opravdu vtipná.

Františka a čtyřlístek Františka a čtyřlístek Nina Bonhardová

Oblíbená kniha mého dětství, ke které jsem se po mnoha a mnoha letech znovu dostala. Půvabné vyprávění o životě na vesnici v polské Žolyni krátce před první světovou válkou a během ní, vás určitě uchvátí. Rodina Františky, která má čtyři děti to nemá, stejně jako ostatní obyvatelé vísky, lehké. Přesto si Františka s mužem najdou čas na své děti a rodinný život, který bychom jim mohli v dnešní době jenom závidět. A příhody dětí jsou často veselé nebo mají alespoň šťastný konec.

Beránek z modrého nebe Beránek z modrého nebe Fred Rodrian

Beránka z modrého nebe jsem jako dítě milovala a mojí dceři se taky líbil.

Carriina válka Carriina válka Nina Bawden

Dostala jsem se k téhle knížce až v hodně dospělém věku.Líbila se mi, ale už mě tak nenadchla, jak by mě nadchla v dětství.

Umlčená Umlčená Doris Glück

Mně se tahle knížka líbila. Jednak je poučná a jednak je napsaná velmi čtivou formou,což se o všech skutečných příbězích ztvárněných jejich hlavními hrdiny říct nedá.