vevera6 vevera6 komentáře u knih

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Pro mě zatím asi nejlepší díl Zaklínače. Kniha se mi četla podstatně lépe než předchozí 2 díly, ať už proto, že příběh se točil spíše kolem Ciri, což mě osobně bavilo nebo také proto, že jsem se lépe orientovala v lehkých časových skocích a vzpomínkách (tyto části mi v předchozích knihách dělaly problémy). třetí díl tedy příjemně překvapil a hned se hrnu na ten další.

28.09.2021 5 z 5

Balónky oběšenců a další hororové příběhy Balónky oběšenců a další hororové příběhy Džundži Itó

Fajn čtení. Každý příběh je úplně jiný, někdy ani nechápu, jak na takový random nápad vůbec mohl někdo přijít. Některé povídky jsou seskládané z totálně náhodných nápadů, které pan Ito přetvořil do podoby podivných příběhů. Za mě jsou asi nejlepší Balónky oběšenců, Zimnice, Velectění předkové (ti mohli dostat více prostoru) a Dlouhý sen.

02.12.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malému princi jsem se vyhýbala jako čert kříže a upřímně ani nevím proč.... Asi proto, jak oslavovaná v mém okolí tato kniha byla. Jsem ráda, že jsem se k přečtení konečně dostala, ale za žádný zazrak ji nepovažuju... Prostě pohodová knížka k zamyšlení, která je kraťoučká a čte se velice rychle a snadno.

05.11.2021 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Nevím proč, ale nebyla jsem schopná se začíst. Možná je to minimem scén se Ciri a nedostatkem Yennefer, ale něco mi tu prostě chybělo. Taky 50-ti stránkové kapitoly?! - ty budou jednoumooje smrt.

28.09.2022 4 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Podobně jako Balónky oběšenců a další příběhy a Spirála působí i Ryby jako extrémně random dílo smíchané z bizardních nápadů pana Ita, které nakonec tak nějak částečně dává smysl.
Na všech jeho pracích, co jsem kdy četla mi tedy bohužel vadí jak zvláštně nelogické reakce mívají postavy v mangách mají - respektive nedostatek jejich reakcí - kdy většinou když se něco děje, tak reakce jsou "vlažné". Například když vyystoupí ryby s nohami z moře a reakce postav půobí asi tak jako obyčejné "hups, tak to je zvlášní.....a co jste měli k obědu?"
Jinak samozřejmě skvělá kresba s detailem i na "brutálnější" části a zadky plné plynových trubek.

06.08.2022 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

(SPOILER) Pan Shusterman ani tentokrát nezklamal.
Čekala jsem asi 2 roky než se kniha začala znovu vydávat a jsem ráda, že tomu tak bylo. Zpočátku mi příiš nebavila, nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Celkově je to fajn knížka, člověk se docela zamyslí a stejně jako postavy v knížce si pokládá otazky typu "je lepší zemřít nebo být rozpojen" či "žije opravdu člověk i poté, co je rozpojen?".

Asi nejvíce na mě ale zapůsobilo těch pár stránek, na kterých rozpojovali Rolanda, ten kluk mi pil krev od první chvíle, co se tam objevil, ale i z jeho pohledu bylo rozpojení smutné a zoufalé.

04.02.2022 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

(SPOILER) Chills. Stavy Azy jsou hezky napsaný, v jednom textu ale každá její část má jiný styl písma - to může být chvilkama matoucí ale to to dělá tak skvělý. Líbí se mi, že se Aza pořádně nevyléčila, to sice asi ani není možné v jejím stavu, ale to že udělala pokrok ale "její démon" tam stále byl dělalo příběh prostě reálnější.

03.01.2021 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Kniha byla fajn, Neal píše zajímavým a čtivým způsobem. MOŽNÁ SPOILER..................Konec byl trochu zvláštní, nechci být drastická, ale asi by se mi líbilo víc kdyby to skončilo tak jak to chvíli vypadalo, že to skončí (Alyssa s pistolí) a ne, že to nakonec bude jak kdyby se nic nestalo.

13.11.2020 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Původně jsem tuhle knihu vůbec číst nechtěla - čekala jsem, že kniha o Snowovi bude nudná politická fraška, kde semtam někoho otráví. Nakonec mi trochu zklamalo, že knížka zabírala pouhých pár měsíců jeho života a že nejspíše o něm vyjde další knížka (smíšené pocity - bude to zajímavé, ale víceméně ho nesnáším, takže to bude i "otravné").
Úryvek ke konci mi rozsekal : "Coriolanovi se zalily oči slzami. Oběsí ho, ale ona mu bude nabízku a budevědět, že byl nefalšovaně dobrý člověk" ....jelikož Korja rozhodně není ani falešně DOBRÝ. Cokoliv "dobrého/správného" co vždycky udělal, bylo pouze ze sobeckého důvodu toho, že on bude působit dobře, že z toho bude mít peníze, slávu a podobně. Lucy manipuloval od začátku až do konce, ale převrátil si to v hlavě tak, že z ní udělal manipulátorku a z toho jak byl extrémně zamilovaný se dostal během 5 minut, kdy na ní najednou vyběhl s puškou připravený zabíjet.

První dvě čási knížky až do konce her jsou poutavé, i když samotné hry nejsou zrovna akční. Třetí část mi osobně bavila nejméně.
Celkově je to napsaný hezky. Na to, že Suzanne se "specializuje" spíše na dětské knížky jí psaní Hunger Games opravdu jde.

22.01.2024 4 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Čekala jsem ai něco trochu jinýho, nebudu lhát, kniha trošku zklamala. Nějak mi nenapadlo, že "Příběhy ze světa smrtek" nebudou výhradně přímo o jednotlivých smrtkách, ale spíš tak jako "okolo".
Nejlepší povídky jsou za mě Anastasiin stín, Cirrové (i přes to, že zrovna tahle se smrtek moc netýká) a nakonec i Marsovská minuta, která mi odpuzovala svojí délkou, ale konečný "plot twist" a zjištění o koho se vlastně jedná bylo fajn.

Osobně bych ocenila kdyby někde byla nakreslená nějaká časová osa, pro snadnější pochopení kdy se daná povídka děla (např. před Pádem Trvalky, 20 let po začátku nesmrtelného věku a podobně).

17.01.2024 3 z 5

Tomie Tomie Džundži Itó

Tomie se mi zatím ze všeho od Ita četla asi nejhůř. Vadí mi že jednotlivé povídky působí jako pokračování té předchozí, ale zároveň jako nějaký úplně random příběh s jednou stejnou postavou (kromě posledních 3 kapitol, které navazovaly opravdu pěkně).
Celkově je příběh Tomie fajn, jen se její osud pořád moc opakuje a trochu se divím, že s tím, jak rychle a v jakém množství se množí, že jí ještě není plný svět.

17.01.2023 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Pokud hledáte roztomilý příběh, kde je všechno dokonalý a neděje se nikde nic špatného, tak tohle je přesně to po čem byste měli sáhnout. Oddychovka u které netrpíte každou 5. kapitolu, že se danaý pár rozchází nebo podobné probémy.
Bohužel tomu ale tak nějak chybí nějaký příběh kolem, když se ohlédnu zpět, tak zjištuji, že jsem se vlastně nedozvěděla nic kromě toho, že Nick má psa a Charlie pár kamarádů.

27.10.2022

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Další fajn díl. Ciri se učí používat svoje schopnosti a dovednosti v reálných situacích, což není tak jednoduché, jak se jí zpočátku zdálo. Podle konce to vypadá, že nám v dalším díle zase trochu zdivočí a bude s partou slušně zatápět svému okolí.
Na celé sérii se mi zatím nelíbí pouze extrémně dlouhé kapitoly, ale to je můj osobní problém, takže asi nemám co vytknout a těším se na další díl.

20.10.2021 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Hezká knížka. Dobře psaná, čte se rychle a jednoduše. Zpočátku se kvůli věku hlavního hrdiny a kamarádů tváří jako dětská knížka, ale po přečtení bych jí klidně doporučila i dospělým lidem. Příběh je zajímavý, jen část s výcvikem mi přišla trochu uspěchaná a rozhodnutí dárce pomoci Jonasovi se změnou vypadala taky zvláštně. Jinak super, těším se na další díl.

01.01.2021 5 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

2x čtenou kvůli povinné četbě. Poprvé peklo, podruhé o pár let později vcelku příjemná četba

28.08.2015 3 z 5

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Super. Rick Riordan píše zajímavým čtivým styem, nevím jak, ale vždycky se mi cokoliv od něj (hlavně díla s Percym) čte strašně rychcle a jednoduše. Příběh je taky fajn, doufala jsem, že Percy dostane delší "pauzu" a trochu klidu než se zase bude muset do něčeho vrhnout, ale to by asi nebyl on. JInak nevím co to bylo, ale něco tomu chybělo, trošku větší "napínavost" nebo dramatičnost? nejsem si jistá, možná jsem na tohle jen už moc stará, ale tak jako tak mi to nezabrání nadšeně čekat na další díl.

26.12.2023 4 z 5

Královská hra 5 Královská hra 5 Nobuaki Kanazawa

Tak konec docela zklamal, čekala jsem něco "lepšího" než nějakou zvláštní hypnózu, která prostě nedává smysl. Do polovinu tohohle dílu to bylo vše fajn, ale konec se nějak nepovedl prostě.

14.03.2022 3 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

(SPOILER) Fajn knížka. Od začátku se dalo předpokládat co se stane což je trochu škoda a jak někdo zmínil - useknutý konec. Jinak si ale nemám na co "stěžovat", knížku jsem zhltla za den, hezky a rychle se to četlo. Epilog v první chvíli vyděsil, že to vše vypadalo pouze jako vyprávěný příběh a nic z toho se doopravdy nestalo, ale nakonec z toho byla příjemná Bly Manor vibe o reálném příběhu, který se stal vypravěči.

29.11.2020 4 z 5

Percy Jackson a egyptští mágové Percy Jackson a egyptští mágové Rick Riordan

Na tohle jsem nejspíš už moc stará, ale.......když ono se to tak skvěle čte. Velký písmo, Percyho sarkasmus, Rickovo styl psaní, 3 krátké, navazující příběhy... super.

15.06.2023 4 z 5

Tokijský ghúl 3 Tokijský ghúl 3 Sui Išida (p)

Paradoxně jsem spíše na straně ghúlů než na straně policie, ale za to může asi to z jakého pohledu je to psané. Stále pecka.

25.03.2022 5 z 5