__Vev__ __Vev__ komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Báječný, skvělý, skvostný! Množství stran mi vyhovovalo. Vztah Animant a Thomase se rozvíjel hezky a pomalu. Tohle objevování osobností, jaký člověk je doopravdy, se mi docela líbí. Pokuď někde bylo klišé, nevadilo mi to. Asi si ji přečtu ještě jednou, protože číst o někom, kdo miluje knihy jako já, je báječné.
Jo a jen tak mimochodem, tu knihovnu bych chtěla vidět!

24.05.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Já nevím, ale mě se to nelíbilo. Nepochopila jsem, co na tom všichni tak vidí. Buď je to tou filozofií, nebo tím, že jsem hloupá (což neříkám, že nejsem), ale nezaujalo mě to. Nelíbilo se mi to, nepochopila jsem to a vlastně jsem neměla ani tu energii dočíst těch pár stran, které mi zbývaly. Je mi to fakt líto, že tahle populární knížka u mě úspěch nesklidila.

02.10.2018 1 z 5

Analýza lásky Analýza lásky Ali Hazelwood

Tohle bylo tak, ale tak skvělé čtení! Já to miluju! Ali Hazelwood se nově řadí k mým oblíbeným autorům. Hrozně se mi líbí, jak do svých děl přidává vědu. Zápletka ohledně NASY byla zajímavá a čtivá.
Bee byla úžasná, chytrá a zábavná.
Levi byl chlap s dobrým srdcem a parádním vzhledem! A co je víc? HE FELL FIRST! A jakože to je prostě nejvíc! On ji miloval! Takovou dobu! Já se snad zblázním.
Bylo to zábavné, krásné, rozkošné a romantické. A číst tenhle celý skvost ve slovenštině bylo mé nejlepší rozhodnutí za poslední měsíc. Jako fakt! Ta slovenština tomu všemu dodá ještě větší kvalitu.
Ale. Abych nepěla ódy, půl hvězdy strhávám za trošku přehnané, až fuj, sexuální scény.

12.07.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Boží! Fenomén z tiktoku a instagramu, který jsem si prostě musela pořídit. A čekat na české vydání se mi opravdu nechtělo. Což je asi dobře, protože ve slovenštině, kterou miluju, to mělo pořádný grády.
Úžasná romantická kniha, hodně vtipných scén, sympatické postavy a zajímavé, mnou neznámé, vědecké prostředí. Tohle všechno činí z knihy pecku mezi romantickými knihami.

D o p o r u č u j u. Nečekejte na české vydání, které bude až někdy v dubnu, a přečtěte si to ve slovenštině!

20.09.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Snad nikoho nepřekvapí, že se jedná o další skvost od téhle autorky. Perfektní knížka s parádním dějem a super postavami. Rob byl úžasný gentleman se srdcem na pravém místě. Owena bych nejraději objala, to byl úplnej boban. Maegan je skvělá a chytrá holka.
Rob zjistí, že není všechno tak, jak se zdá být. Maegan pochopí, že nemusí tíhu chyb nést sama.
Jedná se o poměrně realistický příběh bez nějaké fantasmagorie. Příběh, který dokáže chytit za srdce.

Pět hvězdiček a velké doporučení. Na Dopisy ztraceným to ale nemá. Ty jsem četla několikrát a stále jsou pro mě TOP.

Jediným mínusem je barva obálky. Mně to barevně neladí s Dopisy a Slovy. A chybí mi tam ta kytička na hřbetu knihy. Úplně mě to drásá do očí. Jestli to barevně nemělo ladit a ta kytička tam chybí schválně, tak fajn, ale sakra mě to štve .

11.04.2022 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Krásná knížka, fakt že jo. Snad se mi líbila víc než P.S. Líbíš se mi. Četla jsem ji několikrát. Jo já vím, mazec. Poprvé jsem ji měla přečtenou za den a nelituju. Dax a Autumn si vytvořili krásný vztah. Oba měli vady, ať už viditelné, či nikoliv. Příjemné, oddechové čtení. Sáhněte po ní, bo Kasie, ta to umí!

01.07.2020 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Je to dlouho, co jsem se u nějaké knížky rozbrečela. Fuuha.
Téměř 800 stran skvostu. Jako upřímně. Začátek, asi první dvě tři kapitoly náročné a složité čtení. Nespočet nadpřirozených bytostí v takřka moderním světě. Ale pak kniha dostane spád. A to je, dámy a pánové, jízda.
To, že mi zemřely postavy, které jsem si oblíbila, jsem obrečela. Sarah to odpouštím, protože její styl psaní já zbožňuju a klidně bych si od ní přečetla i nákupní seznam a bavilo by mě to.
Hunta jsem se zatraceně oblíbila a to samé platí i pro Bryce. Můžu říct, že všechny postavy byly skvělé a sympatické.
Chvíli jsem si myslela, že vím, jak to skončí, ale mýlila jsem se. Kniha mě neustále překvapovala!
I přesto, že to skončilo relativně dobře a konec byl jedna velká jízda, kdy jsem si i hodně pobrečela, jsem byla totálně fyzicky i psychicky vyřízená. Možná to bylo tím pláčem a truchlením, protože tohle se mi dlouho nestalo.
Do Helu, jsem vděčná, že druhý díl vychází za chvíli, protože jsem hodně netrpělivá!

DOPORUČUJI. DOPORUČUJI. DOPORUČUJI.
Fakt. Začátek je fakt složitý a možná bude těžký se začíst, ale pak to bude BOMBA, přísahám!

10.08.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Och můj bože. Okamžitě mi dejte druhý díl, protože co tohle bylo?
Já jsem si celou dobu myslela, že vím, jak to skončí a ono to skončilo úplně jinak. Jakože ale úplně. Takže oni mi na začátku knihy lhali a na konci uvedli věci na pravou míru? V hlavě z toho mám takový bordel, že nevím, zda je to dobře, nebo ne. Na konci jsem si některé odstavce musela přečíst dvakrát abych vůbec pochopila, co se nám snaží Hawke říct.
Tady tomu dám jako pět hvězdiček, ale vzhledem k tomu, že jsem v tom někdy měla guláš, to oficiálně jsou čtyři a půl hvězdiček. Na druhý díl jsem ale pořádně nažhavená!

21.05.2022 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Skvělá, skvěla, skvělá. Ne tolik, jako první díl, ale 4,5 hvězdičky mi sem dát nejde. Silný příběh dvou postav. Revův příběh mě hned zajímal v první knize a jsem ráda, že dostal svůj prostor ukázat, co prožil. Emma mě bavila. Celý příběh mě bavil. Brigid píše mega božsky a každá její knížka se mi čte mega luxusně. U Brigid je jistota, že nešlápnete vedle. Zbožňuju ji a jestli jste od ní ještě nic nečetli, děláte velkou chybu.

11.01.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Přečteno za den! Měla jsem v plánu ji číst počas nudných přednášek, ale nějak to nevyšlo. Fakt strašně hezký, moudré myšlenky, ne úplně hloupý teenageři, pochroumané duše a nádech něčeho, co snad ani nedokážu popsat. Asi jsem na tento žánr, protože si nepamatuju, kdy naposledy jsem tak rychle přečetla knížku! Honem, šup, běžte si ji přečíst, snad nebudete litovat!

17.02.2020 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Mně se to líbilo. A hodně. A vůbec jsem to nečekala. Já jsem si myslela, že to bude totální bullshit. A ono to bylo fakt skvělý!
Čas tam pravděpodobně běžel jinak, než je běžné, protože mi přišlo, že se po týdnu Grace s Jaxonem nejvíc milují, ale čert to sežer.
Nápad? Skvostný. Draci, upíři a vlci v jedné knížce? To chceš číst!
Romantická linka? Parádní!
Postavy? Skvělé!
Je to takové guilty pleasure. A miluju to! Hodně se ale obávám, že další knížky v sérii budou hodně ztrácet na kvalitě. Stává se to totiž častěji, než by se nám líbilo.

12.07.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Jedním slovem ÚŽASNÁ. Zapatu tu já můžu. Její styl psaní a smysl pro humor jsou přesně něco pro mě. Kultiho a Malychina jsem četla před více jak rokem, takže můžu s čistým svědomím říct, že Lukov je teď to nejlepší, co jsem od autorky četla.
Sympatičtí hlavní hrdinové, vedlejší postavy jsem si taky oblíbila. Slow burn a hate love příběhy zbožňuju. Takže jestli i vy máte rádi tento druh knih, neváhejte a pusťte se do toho!

27.03.2022 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Úžasné, skvělé, vtipné. Helenku sem si velmi rychle oblíbila a její pohled na tu dobu byl fakt perfektní. Nebýt té maturity z češtiny, knihu bych si v životě nepřečetla. Tudíž jsem velmi vděčná, že se tak nestalo a já knihu přečetla a dobře se bavila.

02.10.2018 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Začátek knížky jsem váhala, nevěděla jsem, jak tu knížku mám uchopit, jestli číst dál nebo ne. No, jak jsem se dál dostávala do děje, tak mě knížka totálně polapila. Četla jsem všude, fakt všude. Zatraceně, tohle bylo fakticky skvělé. Tylerovi výbuchy byly někdy přehnané, co si budeme vykládat, Davea sem nemohla vystát... Konec mě velmi překvapil (což je jenom dobře!). Jakože Dean, to jsem vážně nepochopila, protože prostě nenene :D
Líbilo se mi, jakým stylem, byla knížka napsaná. Místy jsem měla co dělat, abych se někdy nezasmála (hlavně, když jsem četla na přednáškách ve škole :D). Doporučuju, sice už asi nepatřím do téhle kategorie, ale tyhle knížky zbožňuju!

02.10.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Zbožňuju! Stopro lepší než jednička. Rhyse si nešlo zamilovat a to platí i pro Cassiana, Azriela, Amren a Mor. Příběh se mi líbil a bylo mi absolutně jedno, že kniha má přes 600 stran. Mně osobně se četla fantasticky, a byla jsem poměrně zklamaná, když jsem ji dočetla v poměrně krátké době. Četla jsem ji v době, kdy třetí díl ještě nevyšel a čekat na něj bylo utrpení.
Velmi jsem si oblíbila autorčino psaní, popis krajiny, to jak měla vše promyšlené. Prostě vše. Těžko se mi bude hledat další skvělá kniha, která by se mi líbila tak, jako tahle série. Holt jsem rozmlsaná. Knihu vřele doporučuji.

18.07.2018 5 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Pěkná knížka. Samozřejmě ale nesklidila takový úspěch jako autorčiny předchozí. Každopádně lehké letní čtení, které zabaví. A mile mě překvapily vložené úryvky ze scénáře!

15.08.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Báječný! Bylo to skvělý a krásný! Sarkasmus, nadávky, všechna francouzská slova, kterým jsem nerozuměla, francouzská jména, která jsem stěží uměla vyslovit. Možná mohla být delší, jejich vztah mohl být propracovanější, ale proč bych si na to stěžovala, když se mi to i tak líbilo?
Chci druhý díl, a kdyby byl k sehnání hned zítra, byla bych nejšťastnější.
Přečtu si to znova. A potom ještě jednou. A i když už nezažiju ten pocit z prvního čtení, nebude mi to absolutně vůbec vadit.

02.06.2020 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Jako jo, přežila jsem to. Nebudu lhát, některé pasáže jsem zběsile přeletěla očima. Temné minulosti mě absolutně nezasáhly a výrazy typu "kun*****" mě poměrně štvaly. A to jsem sama sprostá.
Slabý průměr.

25.07.2019 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Krásná knížka, kterou jsem přečetla během 4 dní. Bavila mě a problémy, které si postavy nesly z minulosti, byly pěkně promyšlené.
Jen teda nevím jak ostatní, ale já našla v knize pár chyb. Ať už to byla čárka, která se nacházela na začátku řádku, nebo cokoliv jiného, i tak jsem si tuhle knížku oblíbila. Vánoční dárek jak vyšitý.

28.12.2018 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Knížka se mi opravdu líbila. Hodně mě vzala a já ji nedokázala odložit. Každou další stránkou jsem doufala, že se dozvím víc o minulosti Beth, co ji přimělo změnit se. Toužila jsem vědět víc a proto mě knížka tak chytila. Nevadila mi sprostá mluva Beth na začátku. Vítala jsem to. Jediné, co mi vadilo, byl homofóbní otec Ryana. Za tenhle jeho názor bych mu dala stejnou ránu, jakou dal Scott Trentovi.
Jinak knihu doporučuji. Sice jsem první díl nečetla a zatím se k tomu nemám, ale je to vynikající.

18.10.2018 5 z 5