Vetinari Vetinari komentáře u knih

Iluze pravdy Iluze pravdy Michal Vaněček

Knížka se čte hodně dobře, ale je to krajně pritazene za vlasy, absolutně mimo realitu, hlavní postava je naprostý superman, až je tím nesnesitelný. Děj je dost prvoplánový a recyklovaný. Není zachována charakteristika postav, autor s nimi zachází, jak se mu zrovna hodí... ženská hlavní postava je geniální IQ nad 180, ale během "vyšetřování" má otázky jak z pomocné školy.

25.12.2023 3 z 5

Luciferova pomsta Luciferova pomsta Boris Steinbauer

Knížka je docela dobře čtivá, e vše zabila banální pointa. Vraha jsem odhalila od první zmínky, příliš okate, a celou dobu jsem byla v lehkém napětí, že vrah musí být přece někdo jiný.

23.01.2020 2 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Přečteno za 2 dny. Nemohla jsem se prostě odtrhnout, ikdyž jsem hlavní pointu odhadla už téměř na začátku. Skvělá knížka. Nadmíry vulgární mluvy jsem si nějak nevšimla. Řekla bych, že na Dána prostě průměr.

17.05.2016 5 z 5

Krvavý duben Krvavý duben Ismail Kadare

Na knížku jsem se hodně, ale opravdu hodně těšila asi 2 roky, než jsem ji sehnala. Jednak proto, že jsem v Albánii byla a za další v Maximovi psali, že tato kniha je jedna z ... (už si nepamatuji přesné číslo, ale dejme tomu z 20) věcí, které vás přimějou plakat. No a řekněte, když toto napíšou ti ironičtí chlapáci z Maxima, tak už to fakt musí být pecka.
No, plakat mě to nepřimělo ani náhodou a kdybych pořád nečekala na ten "wau" moment, tak bych to ani nedočetla. Opravdu je mi líto, že jsem se s touto knížkou úplně minula. Možná, kdybych pochopila ten konec, ale tak mě to všechno znudilo, že jsem neměla ani snahu nad tím nějak víc přemýšlet.

14.04.2015 2 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Tak tohle mi vyrazilo dech.

07.01.2015 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Knížka se čte dobře, ostatně jak je u pana Vondrušky již zvykem. Ale jelikož jsem toho už přečetla z autorovy tvorby více, tak mi to přijde na jedno brdo, nic nového - aneb neurazí nenadchne. Kdyby to byla první nebo druhá knížka, kterou bych od pana Vondrušky četla, určitě bych dala plný počet bodů, takhle dávám 2,5.

07.01.2015 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Skoro celou knížku jsem se těšila na takový ten pocit, kdy se to všechno pospojuje v nějaký hlubší smysl, kolečka zapadnou do sebe, tělem mi projede vlna vzrušení a mrazení zároveň a přijde velké pochopení. Takový malý čtenářský orgasmus. Celý děj k tomu směřoval, bylo to tak jasné. Ovšem od poloviny poslední kapitoly jsem začala s hrůzou zjišťovat, že moje očekávání pravděpodobně zůstanou nenaplněna. Pokud by se prozření konalo, pak bych bodovala 6 hvězdami, takhle dávám jenom 3 za velké zklamání.

28.12.2014

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Chvílemi mi to připomínalo Cimrmanova Hamleta bez Hamleta, aneb "Hamlet se nám zase schoval. Škoda, chtěl jsem mu zrovna říct, co ty Hamlete, synovče a synu? Cože tě pořád obestírá chmura? Ale jako bych slyšel, co na to řekne ..." Celá kapitola téměř o ničem a na konci kapitoly, když se k něčemu konečně schýlilo ... stříh, konec a o 100 stránek dál v jedné větě zmínka, že ta bitva proběhla tak a tak a jede se zase dál. V tomto duchu by i Rudá svatba byla popsána v kapitole Tywin a probíhalo by to jako dialog mezi ním a Cersei a povídali by si o tom, co se povídá, že se tam stalo. Ale i tak hodnotím 4 hvězdy a už se těším na další díl.

29.10.2014 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Jedna z mála knih, ke které lze říct "film je lepší než kniha". Bohužel velké zklamání.

12.06.2011 1 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Třetí díl se přes jednoduchost prvního a marast druhého dílu přenesl do celkem čtivé podoby.

12.06.2011 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Ujde to. Pokud předpovídají deštivý víkend, vy jste na samotě u lesa a nejde proud, tak je šance, že vás tahle knížka i pobaví. Ale žádné velké umění a originální zápletku rozhodně nečekejte. Ale kniha pořád lepší než film.

12.06.2011 2 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Po Žambochovi jsem přistupovala ke Kulhánkovi dost nedůvěřivě, ale Cesta krvě mě absolutně dostala. Oba díly jsem přečetla jedním dechem a skvěle jsem se u toho bavila.

12.06.2011 5 z 5