Veruru1981 Veruru1981 komentáře u knih

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Trochu infantilni, spise pro pubertaky, misty hodne nerealne dialogy (ale mozna dano tim, ze pubertu mam uz davno za sebou). Presto jsem to docetla. Skoda jen, ze kdyz se to zacalo rozjizdet, kniha skoncila... Postavy mely zajimavou dynamiku, i kdyz si nedokazu predstavit, ze by se skolni frajer c. 1 bezhlave zamiloval do tlustosky, ze ktere si cela skola dela srandu. Btw. zrovna to, ze hlavni hrdinka ma byt tlusta, bylo pro dej uplne zbytecny, stejne jako to, ze hlavni hrdina je byvaly dealer... Ale oddychovce na odpoledne to lze odpustit.

17.04.2022 3 z 5

K nevíře - Můj tajný život uvnitř scientologické církve a dramatický útěk K nevíře - Můj tajný život uvnitř scientologické církve a dramatický útěk Jenna Miscavige Hill

Naprosto sokujici. Sekta, ktera omezuje svobodu, pripousti detskou praci a vyzaduje ji, odlucuje deti od rodicu i v nizkem veku, zanedbavani skolni vyuky, ktera je smrskla na uceni se vyznamu slov. To vse v systemu absolutniho vymytani mozku, kdy detem, ktere se do scientologie narodily, toto pripada normalni a pristupuji na tuto hru a snazi se v ni byt jeste lepsi (i za cenu donaseni na vlastni rodinu, pratele)... System prevychovnych taboru, kam se kdokoliv dostane za sebemensi prohresek, to vse za ucelem zlepseni sveta pomoci domnele vychovy eticky dokonalych jedincu.... Jsem rada, ze v CR tento nesmysl neni uznan za cirkev, i kdyz taky znam jedince, ktery jim skočil na lep. Asi taky chodi na sezeni, po ktery svira elektrody pochybneho e-meteru, scientologickeho detektoru lzi... Tato kniha ukazuje (byt nekdy suchoparneji), novy otrokarsky system 20. stoleti - neco, co uz jsme si ani nemysleli, ze je mozne. Doporucuji precist!

21.02.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Dlouhe, neoriginalni, preslazene... Misty dobre, zaver zbytecne dlouhý. Erotika zadna... Jedine plus je seznameni hlavnich hrdinu...

03.07.2023 3 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Je to oddechovka, o tom zadna. Takze na dovolenku, k bazenu a koktejliku. Nektere pasaze se mi hur cetly, asi to bude az prilis velkym vulgarismem hlavnich postav. Zaver ale perfektni, takze se hned poustim do druheho dilu.

18.06.2023 4 z 5

Knihu jsem docetla, i kdyz me vlastne ani moc nebavila, alespon ta druha pulka. Prislo mi, ze autorka ma ADHD, skace sem tam, nedokonci myslenku, pritom namet skvely... Zkratka mozaika nesourodych veci, pritom zivot Graham (ktera ma skvely smysl pro humor) by byl jiste zajimavejsi, kdyby se vic podobal autobiografii.

25.08.2022 3 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Rozhodne tomu rikam grand finale, jakkoliv byly desive pasaze s Tylerovym tyranim, knihu jsem precetla jednim dechem, protoze me zajimalo, kdy ho konecne nekdo zachrani. Zajimavy byl i pohled na jeho vztah k Eden, jak postupne si k ni rozvijel city. Davam proto 5 hvezd...

24.07.2022 5 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Trochu zklamani. Cekala jsem prvni dil z pohledu Hardina, ale prisla zkracena verze, kde jsem mela pocit, ze nektery veci byly jinak nebo v jinem sledu. Pribehy vedlejsich postav me vyslovene nudily... Nejslabsi dil cele serie. Skoda, potencial byl velky, spisovatelka ho ale nenaplnila.

13.05.2022 3 z 5

Mystický léčitel: Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčba Mystický léčitel: Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčba Anthony William

Mam z te knihy rozporuplne pocity. Na jednu stranu hodne veci davalo smysl, na druhou stranu za vsim jednostranne videt jen EB virus mi taky prislo zvlastni. A jako jediny vselek celerova stava, no potes. Hlavu mi taky nebralo to, ze napriklad vejce jsou nejvetsi zlo... Knihu jsem tedy precetla, ale ridit se ji urcite nebudu.

09.04.2022 3 z 5

Hacknuté tělo: Zpomalte stárnutí a žijte déle jako superčlověk Hacknuté tělo: Zpomalte stárnutí a žijte déle jako superčlověk Dave Asprey

Kdyz si clovek odmysli reklamu na autorovy vyrobky a nektere silene napady (ne, opravdu nebudu zkouset tasemnici), kniha predklada vseobecny pohled na fungovani tela a na to, jak si zlepsit zivot. Takze jsem si z cele plejady vybrala ty tipy, ktere se me zdaji, ze muzou pomoct. Zatim zkousim. Mym cilem, na rozdil od autora, neni zit do 180 let, ale to, abych zila kvalitni zivot. A takove tipy v knize rozhodne jsou. Autor se hodne odkazuje na funkcni medicinu, ale na rozdil od Vojacka nabizi konkretni postupy a rady, coz je skvele. Musim ale rict, ze mi neni jasne, kolik ruznych pripravku autor denne bere. Zrejme po hrstech...

30.01.2022 4 z 5

Manipulativní rétorika Manipulativní rétorika Wladislaw Jachtchenko

Autor nechodi kolem horke kase a dava jednoznacne a prakticke tipy, to se mi hodne libilo. Jedna z nejlepsich knizek, co jsem k tematu cetla. Rozhodne si ji po case prectu jeste jednou.

18.06.2023 5 z 5

Chobotnice Chobotnice Paulina Świst

Druhy dil me bavil vic nez prvni a precetla jsem ho na dovolene za 1 den. Postavy a jejich interakce mi prisly lepsi nez Olka a Piotr, tak nejak vic moje krevni skupina. Je to spis krimi, nez erotika, i kdyz ani ta nechybi. Uvidim, co prinese treti dil. Takze za me rozhodne doporucuju!

18.06.2023 5 z 5

Umění vyjednat cokoliv - Vyjednávejte jako ti nejlepší Umění vyjednat cokoliv - Vyjednávejte jako ti nejlepší Radim Pařík

Kniha me trochu zklamala, cekala jsem od ni vic. Je hodne obecna, takze jestli jsem z ni odnesla 3 tipy, bude to tak vse. Asi se clovek musi prihlasit spise na seminar autora. Ale rozhodne je kniha ctiva, to se musi autorovi nechat.

18.06.2023 3 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Skvela kniha, ktera jde trochu jinym smerem, nez Proc spime. Rozhodne doporucuji... Mimochodem, prijemny efekt pri dodrzovani: hubnu bez zmeny jidelnicku.

06.05.2023 5 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Střípky postřehů, které pohladí na duši a uklidní. Koupila jsem další výtisky i přátelům.

17.01.2023 5 z 5

Saúdská Arábie: Meč a slovo Saúdská Arábie: Meč a slovo Ina Tin

Kniha mne velmi překvapila. Vzala jsem ji v knihkupectví víceméně náhodou. Přečetla jsem už hodně knih s tématikou Blízkého východu, ale spíše faktografii. Zde autorka na příbězích konkrétních bojovníků za lidská práva a svobodu slova odkrývá děsivou totalitu Saúdské Arábie, přičemž jde o téma, o kterém se spíše mlčí. My v Evropě už vlastně ani neumíme ocenit svobodu, kterou zde máme. Proto je kniha tak poučná.

02.01.2023 4 z 5

Prekvapilo me, cim vsim si Matthew Perry prosel. Zdejsi tisk to totiz uplne minulo. Kazdopadne jsou tam pasaze hrozive, pasaze vtipne a pak pasaze sebezpytujici, ktere mohly byt kratsi. Vubec by me nevadilo, kdyby kniha byla o cca 50 stran kratsi, ale to by asi nezapadla do celkoveho cile autora - a sice byt jakousi inspiraci pro lidi, kteri se potykaji se zavislosti... Kniha neni uplne chronologicka, coz znacne komplikuje predstavu, kde se zrovna nachazime, ale i tak se mi celkem libila a precetla jsem ji behem 3 dnu... Co me hodne prekvapilo, jak i v odvykacce se mohl dostat k dalsim substancim.

12.11.2022 3 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

(SPOILER) dávám 4 hvězdy a jenom proto, že se mi nelíbilo, jak mu Eva odpustila a místy byla až naivní. až na určité pasáže, kdy já bych rozhodně sebe tak zadarmo nedala, byla kniha dobrá. závěr byl perfektní, Gideon vrahem... už se těším na další díl.

16.08.2022 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

(SPOILER) Druhy dil rozhodne lepsi nez ten prvni. Dialogy jsou realne, chemie hlavnich hrdinu skvela. Doslova jsem to hltala. Mrzel me konec, ale od ceho je dalsi dil, do ktereho se hned poustim?! Hezka letni oddychovka pro vsechny, kdo maji radi velke a komplikovane milostne pribehy.

17.07.2022 5 z 5

Hoř pomalu Hoř pomalu Veronika Allister Jelínková

Jsem z knihy spis zklamana, cekala jsem vic. Kniha mi prijde jako vycuc z 10 knizek ostatnich autoru (Wim Hof, Proc spime, apod.) a rozhodne neni o biohackingu. V knize je brutalne malo tipu, neprijde mi prakticka. V casti tela jde prakticky jen o meditaci, spanek a ledovou vanu (a to tato cast zabira 1/3 knihy). Misty se mi hur cetla a byly tam preklepy (chybejici mezery). Autorka se v nekterych textech prezentuje tak, jako by ji bylo uz 50 let, mela za sebou 20 let praxe, coz mi prislo vtipne, vzhledem k tomu, ze ji je kolem 30 a nejakou praxi ma maximalne 5 let... Kdyz to shrnu, z knihy jsem si nic nevzala a posledni kapitolu o autenticnosti dokonce vynechala a knihu nedocetla (a ja docitam vsechno)... 3 hvezdicky davam za sympaticky design.

10.03.2022 3 z 5

Longevity Book Longevity Book Cameron Diaz

Knizka se mi libila, i kdyz by asi jini cekali detailnejsi navody. Podle me ale predstavuje komplexni navod, jak pomoci stravy, vitaminu, pohybu, meditace, atd., starnout s gracii a mit starnuti rad. Z knihy jsem si udelala vlastni checklisty, vcetne seznamu vitaminu a doplnku, takze pro mne to byla velmi prakticka kniha a na jejim zaklade jsem si koupila i prvni díl, Body Book.

03.01.2022 4 z 5