Věrulička Věrulička komentáře u knih

Princ ve Velké Cintánii Princ ve Velké Cintánii Josef Hanzlík

První díl byl lepší.

20.08.2022

Ples u vévodkyně Ples u vévodkyně Robert Merle

Miloučké počteníčko. Určitě sáhnu po dalším díle!

11.05.2022 4 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

(SPOILER) Tragické osudy postav na mne nezapůsobily ani z poloviny tak silně jako smrt oslíka. Zvláštní.

27.01.2022 4 z 5

Zlá léta Zlá léta Ludmila Vaňková

Mám ráda historii. Knížka byla poutavá a rychle se četla, ale spoustu věcí jsem tak nějak... nepochopila. Jednak jsem se začala zamotávat do jmen a do toho, kdo je vlastně s kým spolčený, jednak mi později mnohdy nedocházely ani jednotlivé scény, obsahy rozhovorů postav a důvody jejich chování, což mě trošinku štvalo. Snad to bylo tím, že dost věcí bylo napsáno jen tak "mezi řádky" a já to z toho prostě nedokázala vyzobat.

11.10.2020 3 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Depresivní díl... Samozřejmě je dobré, aby si děti uvědomily, jaké hrůzy se děly za 2. světové, ale mladším dětem a slabším povahám raději doporučuji tento díl vynechat a vrátit se k němu později, protože ta atmosféra v celé knize je vážně dost skličující.

21.07.2020

Vdova z Windsoru Vdova z Windsoru Jean Plaidy (p)

Jestliže se minulý díl viktoriánské tetralogie věnoval Albertovi, tento díl je z velké části o Alexandře Dánské, což je celkem podstatná informace, o které se popis nezmiňuje. Nicméně kniha se čte dobře a pomáhá v orientaci ve složitých rodinných vztazích panovnických dvorů 19. století. Myslím, že je to dobrý odrazový můstek pro četbu dalších - odbornějších - knih. ☺

21.07.2020

Královský manžel Královský manžel Jean Plaidy (p)

Knížka se mi líbila. Hezky se četla a přitom obsahovala spoustu historických faktů. Akorát ta obálka mi přijde nevhodná. Kvůli ní kniha vypadá jako nějaký romantický brak.

17.06.2020

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Počkat, nebyl to spíš osudový tjost? :-D

03.06.2020

Korunní princ Rudolf Korunní princ Rudolf Sigrid-Maria Größing

Po přečtení knihy Měla jsem být císařovnou (od Štěpánky - jeho ženy) mi byl tento člověk neuvěřitelně nesympatický a... vlastně pořád je. Kniha je čtivá a obsahuje zajímavé informace. Líbí se mi foto na obálce, na kterém je patrný kontrast mezi rakouským následníkem trůnu (jeho sestřih se mi bude ještě dlouho zjevovat v nočních můrách) a pruským princem Vilémem.

26.05.2020

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Teprve po přečtení této knížky mi došlo, jak je pohádka o Krásce a zvířeti geniální. Hrozně mě bavilo sledovat, jak se ten vztah mezi těmi dvěma pomalu mění, a i vedlejší dějové linky a celková atmosféra knihy mě bavily.

23.05.2020 5 z 5

Matematika pro gymnázia - Základní poznatky z matematiky Matematika pro gymnázia - Základní poznatky z matematiky Ivan Bušek

Vhodná pro 1. ročník na středních školách. Knížka je velmi dobře napsaná a všechno se dá hezky pochopit. Doporučuju. :-)

10.04.2020

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

To, jak se vztah hlavní hrdinky a jejího muže rozpadal, aniž by Helena udělala cokoli špatně, mě děsilo mnohem víc, než Větrná hůrka od Emily. Myslím, že je to dost nadčasové.

12.03.2020 3 z 5

Přízračný svět Branwella Brontëa Přízračný svět Branwella Brontëa Daphne du Maurier

Asi jsem čekala něco jiného. Tenhle nepraktický podivín mi lezl na nervy.

12.03.2020 2 z 5

Kronika tak řečeného Dalimila Kronika tak řečeného Dalimila Dalimil

Skvělé. Některé kapitoly umím nazpaměť.

12.03.2020

Pijan Pijan Hans Fallada (p)

Tak k tomuhle jsem se prosím dostala přes Jezevce Fridolína.

11.01.2020 3 z 5

Vilém II. Vilém II. Emil Ludwig

Bylo tam dost politiky a popisování intrik všech těch chlápků na tom dvoře, což mě zrovna moc nebavilo. Na druhou stranu to bylo prokládáno fakt zajímavými historkami.

31.12.2019 5 z 5

Vilém II. a zákulisí dvora berlínského Vilém II. a zákulisí dvora berlínského Henry William Fischer

Bomba!

31.12.2019 5 z 5

Neklidná Evropa Neklidná Evropa Isabelle Backouche

Občas mě štvalo, že jsem nevěděla k čemu patří ty obrázky a co na nich vlastně je. :-(

31.12.2019

Cestování v éře dostavníku Cestování v éře dostavníku Milan Hlavačka

Doporučená četba na loňskou Dějepisnou olympiádu... Uměla jsem ji skoro nazpaměť.

08.12.2019 3 z 5

Bouřlivé výšiny Bouřlivé výšiny Emily Brontë

Heathcliffa nemusím. To už i Kateřinin bratr mi připadal jako větší romantický hrdina. Zajímalo by mě, co by se dělo, kdyby H. na Vichrné návrší nikdy nepřišel. Ale jinak fajn knížka.

23.08.2019