Verousek Verousek komentáře u knih

Fantom Fantom Susan Kay

Opět další kniha od Susan Kay, která mě velice zaujala. Příběh jsem přečetla jedním dechem :) byl opravdu velice zajímavý a v některých věcech trochu netradiční, což je další věc, díky níž mi na dlouho ulpí v mysli :)

Černý kocour Černý kocour Edgar Allan Poe

Napínavé, zajímavé a přečteno běhěm několika minut (nebo alespoň tak mi to přišlo :)). Edgar Allan Poe nezklamal :) Černý kocour je jen další ukázkou, ale mocně E. A. Poe vládne perem. Musím akorát říci, že mi toho kocoura bylo docela líto

Kameny od A do Z Kameny od A do Z Judy Hall

Moc pěkně udělaná kniha...člověk v ní najde, co potřebuje vědět o jednotlivých kamenech a zároveň také různé ostatní věci, které jsou možná méně důležité, leč velice zajímavé :)

15.07.2012 5 z 5

William Shakespeare a jeho dramatická jednání William Shakespeare a jeho dramatická jednání Andrew Donkin

William Shakespeare patří k mým oblíbeným spisovatelům a tohle je další verze jeho životopisu, kterou jsem četla. Rozhodně musím říci, že lidem, kteří moc rádi nečtou tahle kniha přináší zábavu a zároveň poznání v celku jednoduché formě. Líbí se mi to. Ale zase na druhou stranu musím přiznat, že část mého já se bouří proti takové verzi, protože z vážených autorů a jejich děl dělá pouhou frašku. Proto mé hodnocení 4 hvězdičky

15.07.2012 4 z 5

Louis de Funés Louis de Funés Jiří Žák

Louis de Funés rozhodně patří k mým oblíbeným hercům (komikům). Jsem docela ráda, že se mi tahle kniha dostala do ruky a já jsem se tak o něm mohla dozvědět další, velmi zajímavé informace :)

15.07.2012 5 z 5

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

Musím říct, že když jsem tuhle knihu viděla v knihovně, hodně jsem se smála. Nedalo mi to a přečetla jsem si jí. Pak jsem se musela smát ještě víc. Rozhodně by mě zajímalo, které dítě si bude chtít číst o tom, jaké bobky má prase a jaké zase koza :D Je to naprosto zvrácené a rozhodně takovou knížku bych do ruky svému dítěti nedala. Tohle už je opravdu výsměch

15.07.2012 odpad!

Vše, co jste kdy chtěli vědět o svých ex Vše, co jste kdy chtěli vědět o svých ex Heather Belle

Tohle je jedna z knih, u kterých si říkám, proč se je někdo obtěžuje psát. Takovéto knihy jsou naprostou ztrátou času. Člověku nic nedají a pokud si je zakoupí, zbytečně za ně vyhodí přemrštěnou sumu peněz. Někdy stačí jen trocha selského rozumu, aby si člověk své vztahy dal do pořádku....

15.07.2012 odpad!

Jiří Šmatlán Jiří Šmatlán Teréza Nováková

Kniha se mi opravdu velice líbila :) má svou myšlenku :)

14.07.2012 5 z 5

Toltécká proroctví Toltécká proroctví Don Miguel Ruiz (p)

Opravdu velice zajímavá kniha. Ani pořádně nevím, co o ní mám říct. Knihu jsem přečetla velice rychle a poté jsem měla pocit uvědomění, poznání a rozhodně ve mě vznítila různé myšlenky...

14.07.2012 5 z 5

Lady a Tramp Lady a Tramp Walt Disney

Tuhle pohádku mám moc ráda :) nehledě na to, že motiv Lady a Trampa jsem měla na první tašce do školy :)

27.06.2012 5 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Knihu jsem přečetla celkem rychle a líbila se mi (tedy jak to správě říct líbila...copak se někomu může líbit téma druhé světové války - koncentrační tábory?). Trochu mi připomínala knihu Život s hvězdou, ale to jen ze začátku (myšlenky pana Mundstocka...). Jinak celkově to bylo celkem zajímavě pojato...rozhodně je zajímavé přemýšlet o různých věcech, když si třeba zrovna tuhle knihu přečetete. Rozhodně je zajímavý třeba fakt, že někteří lidé v zahraničí si nepřipouští, že koncentrační tábory vůbec byli...a pak si přečíst třeba zrovna tuhle knihu a vidět hrůzu, jakou lidé prožívali...

27.06.2012 5 z 5

Čarodějnice se nelíbaj Čarodějnice se nelíbaj Hortense Ullrich

Moje první knížka z téhle série :) když jsem ji dostala, byla jsem z ní nadšená a četla jsem ji nejednou :)

23.06.2012 2 z 5

Zrádkyně Zrádkyně Lisa Jackson

U téhle knihy jsem byla napnutá od začátku až do konce :) je nejlepší ze všech historických románů, co jsem od Lisy Jackson četla :)

23.06.2012 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Opravdu krásná sbírka :)

22.06.2012 5 z 5

Pokušitelka Pokušitelka Lisa Jackson

Docela zajímavá kniha, ale od Lisy Jackson jsem četla lepší

22.06.2012 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Rozhodně zajímavá četba :)

17.06.2012 3 z 5

Agáta a doktor Lupa - Ohrožená plavba Agáta a doktor Lupa - Ohrožená plavba Gerit Kopietz

Moje první přečtená kniha z této série :) vhodná pro mladší čtenáře :)

17.06.2012 2 z 5

Agáta a doktor Lupa - Černý rytíř Agáta a doktor Lupa - Černý rytíř Gerit Kopietz

Docela zajímavá knížka pro malé čtenáře :)

17.06.2012 2 z 5

Alchymistova dcera Alchymistova dcera Katharine McMahon

Musím říct, že zhruba prvních 30 stran jsem musela překousat a knihu se mi nechtělo číst, ale pak nastal zlom a knihu jsem přečetla běhěm chvíle (alespoň tak mi to přišlo). Moc se mi líbila a s Emilií jsem prožívala každou chvilku :)

17.06.2012 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Co jiného říct než že jsem čekala víc. Na tuto knihu jsem se opravdu těšila, ale moc mě nenadchla. Bajky byly sice pěkné, ale celkem krátké a Brumbálovi komentáře mi nic neříkali...spíš mi to přišlo jen jako vsuvka, aby kniha nebyla v konečné fázi tak krátká. Obsahuje to sice pět bajek, ale v konečné fázi jen čtyři, protože každý, kdo četl nebo viděl Harryho Pottera například Příběh tří bratří zná...takže prostě čekala jsem víc :(

15.06.2012 3 z 5