Kameny od A do Z

Kameny od A do Z https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34723/bmid_kameny-od-a-do-z-65897e7e218e8.png 5 48 17

Podtitul: Podrobný průvodce světem léčivých krystalů Drahé kameny zná lidstvo už celá tisíciletí a od počátků civilizace je považuje za mocné léčivé, ochranné a magické prostředky. A protože jejich obliba přetrvala až do dnešní doby, na jejich účincích určitě něco bude. Na to, abyste se v nich dokázali vyznat, ale naštěstí nemusíte být mineralogové. Stačí mít po ruce naši knihu. Z ní se o krystalech dozvíte doslova první poslední: nejdříve jak vznikají, jak je správně nakupovat a pečovat o ně. A pak už se podíváme na každý jednotlivý kámen. Dozvíte se, jak přesně vypadá, ale hlavně jaké choroby či poruchy léčí, jak prospívá a k čemu se používá. Dočtete se, jak na člověka působí v duševní, mentální i hmotné rovině, a poučíte se o ezoterických zákonitostech fungování duše i těla. To všechno samozřejmě doprovází množství nádherných barevných fotografií, ilustrujících nejen kameny známé i neznámé, ale také nejrůznější zajímavosti, jako jsou třeba drahokamové elixíry. A moudrost našich předků je náhle na dosah... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Metafora

The crystal bible , 2003

Alets
01.08.2023 5 z 5

Miluju minerály, mám jich doma hromadu pořád mě to baví. V knize mám pořád co najít a někdy si zakryju jejich jména a skouším se který znám. Nebo jenom prohlížím. Mám chalcedon, achát, křišťál, citrín, atd. Nejlepší kniha o minerálech. :)

Děkuji za knížku. Alets

JoMia
21.02.2023 5 z 5

Zatím nejlepší kniha o minerálech a kamenech jakou mám. Doporučuji všem co mají rádi toto téma.

Eeve
21.08.2022 4 z 5

Naozaj malá biblia! Tak malá, hrubá a ťažká knižka sa len tak nenájde :) Nachádza sa tu naozaj enormné množstvo informácií o mineráloch naozaj rôznych druhov, všetko je ale smerované na "ezoterično". Ku ktorému nevravím že nemám vzťah, ale toto bolo na mňa už asi trochu veľa...často som sa pri čítaní musela vracať späť a prečítavať vety odznova, dosť som sa v tom strácala. Kvitujem však obsiahlosť spomenutých informácií, rôzne informácie o čakrách, liečení s minerálmi, a najväčšiu časť knihy si zaberá katalóg minerálov, kde nájdete okrem tých najbežnejších aj tie menej bežné, ktoré nepoznajú všetci.
Pri každom kameni sú základné informácie o výskyte, farbe a podobne (ale naozaj len základné), následný text sa krúti ako som spomínala vyššie už len okolo ezoterických vlastností daného minerálu, jeho liečebné využitie a podobne. Tak ako tu už niekto spomínal, keď je knižka len o tomto, naozaj by bodli aj informácie o čistení a nabíjaní minerálov pri každom jednom (v úvodnej časti knihy je to popísané, ale len všeobecne).
Musím sa priznať, že radšej mám knihy o mineráloch kombinujúce popis jeho fyzikálnych vlastností, tj. popis kamienku z pohľadu vedy + aj nejaké ezoterické informácie o liečebných vlastnostiach a podobne, v tejto je to dosť jednoznačné :) Ale i tak ponúka kvantum informácií, v ktorých sa budú vyžívať určite mnohí ľudia :)

mirka0586
04.02.2021 5 z 5

Je úžasná a člověk v ní stále má co najít...

Asterixxka
21.10.2020 5 z 5

Krásné zpracování, vejde se na cestu všude - možná i do větší kapsy. Pěkné ilustrace, popis, obsáhlé informace o jednotlivých druzích kamenů včetně přehledu o kamenech obecně v závěru. Moc ráda v ní listuji pokaždé, když si pořídím nový "kousek", případně si ho pořídím na základě informací v knížce. Je to více ezo spíš než odborné/vědecké zpracování, takže geologové se v ní asi moc nenajdou :-)

Taralcielle
02.09.2019 5 z 5

Nejlepší kniha o kamenech, s jakou jsem zatím přišla do styku. Plánuji dokoupit další díly. Přehledná, obohacující a zajímavá kniha pro všechny, kteří se o kameny zajímají.

Henry_1986
14.08.2019 5 z 5

Myslím si, že je to nejlepší kniha o kamenech...asi budu muset dokoupit zbylé díly.

Kryštofka
02.02.2019 5 z 5

Nějak si mě kameny i tahle kniha našly. Postupně rozšiřuji svoji sbírku a baví mě si o kamenech číst, což mi tahle knížka umožňuje měrou vrchovatou.

Mi-šu-le
29.04.2017 5 z 5

Pro mě skvělá kniha o kamenech, vždy se k ní ráda vracím, občas i jen prohlížím. :)

fvalek
25.04.2017 5 z 5

Knihu jsem si koupil kvůli své sbírce kamenů a měla fungovat jako atlas, encyklopedie kamenů. Posléze jsem zjistil, že jde o ezoterickou publikaci o moci magie kamenů, na což nevěřím. Nicméně jsem si publikaci přečetl, obeznámil se se zajímavostmi ze světa kamenů, léčitelství, aur, čaker... a musím uznat, že ačkoliv mě to nijak neupoutalo a neplánuji rituály zkoušet, tak to bylo velmi příjemné čtení a obohacení.

janiice
19.11.2016 5 z 5

Kniha, která se věnuje komplexně jednotlivým kamenům. Zacházení s kameny, správné nabíjení a jednotlivé další jsou podrobně probírány v dalších dílech. Jsou zatím tři a všechny jsou naprosto úžasné a mohu rozhodně doporučit.

Loovenka
18.06.2016 3 z 5

Kniha je moc hezky udělaná, ovšem co mě zklamalo bylo to, že kniha neobsahuje jak zacházet s kameny a jak je správně nabíjet, což je podle mě velmi důležité.

hana1984
06.06.2016 5 z 5

parádní kniha nejen pro zasvěcené

Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Čekala jsem encyklopedii kamenů a nakonec se z toho vyvinula slušná ezoterická kniha. K tomu jsem byla skeptická a dost se mi to tím znechutilo, ale nakonec jsem ji přečetla a má vážně něco do sebe :)

-markéta-
08.05.2015

Knihu jsem dostala k 9-tým narozeninám, protože jsem byla blázen do "barevných kamenů". Nikdy jsem knihu nečetla, jen si prohlížela obrázky. Doufám, že se k ní někdy vrátím a přečtu si jí.

venbro
02.01.2013 5 z 5

Výborná knížka o kamenech, vše je hezky přehledné a obsáhle popsané.

Verousek
15.07.2012 5 z 5

Moc pěkně udělaná kniha...člověk v ní najde, co potřebuje vědět o jednotlivých kamenech a zároveň také různé ostatní věci, které jsou možná méně důležité, leč velice zajímavé :)

Judy Hall
britská, 1943