veronikahessy veronikahessy komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

(SPOILER) Smutný a silný příběh. Přiznávám se, že konec jsem nečekala. Pořád jsem doufala, že se to mezi Bárou a rodiči dá do pořádku, protože vůbec nic strašného nedělala. Konec byl zajímavě popsán.

04.01.2023 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Z knihy jsem nadšená, paní farářku jsem měla možnost vidět i osobně a opravdu si na nic nehraje. Je přesně taková, jakou se zdá být ve svém vyprávění. Dozvěděla jsem se i mnohé z oblasti teologie, třeba i čím začíná církevní rok :)

12.03.2022 5 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Tak tahle kniha se mi hodně líbila. Jako malá jsem trávila hodně času v přírodě a aspoň takto jsem si to mohla připomenout. Některé pasáže byly velice dojemné - hlavně ty s tatínkem, jak sháněl kapry. Určitě si ji přečtu zase znovu a dávám plný počet hvězdiček.

26.02.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Knihu jsem četla k maturitě. Předtím jsem už mnohokrát viděla filmová zpracování a oboje se mi líbilo... u konce vždycky brečím :)

19.10.2017 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Kniha mě příjemně překvapila, příběh měl i hloubku, řešila se zde i přeměna Tristana v zodpovědného otce. Nadchnul mě samozřejmě i zbytek knihy :)

12.12.2022 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Tady opět musím dát plný počet hvězdiček. Knihu mi doporučil manžel, zezačátku jsem jí moc šanci nedávala, protože patří do skupiny ,,válečné", které moc v oblibě nemám. Ale od okamžiku, co se Pavel s Ester potkali, mě příběh tak chytil, že jsem se začetla a nepřestala, dokud jsem se nedostala na konec :) Nejvíce se mi asi líbilo to, jak autor popisuje Petrův strach z války, z toho, aby se neprozradilo, kde se Ester ukrývá..to jsem četla se zatajeným dechem. Myslím, že by se o knize dobře mluvilo i u maturitní zkoušky.

18.09.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tak tohle se mi opravdu líbilo. Je to moje oblíbené téma, protože taky mám ohledně lásky pár zvláštností, které okolí nechápe.

10.03.2020 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Skvost :) Kniha i film

25.01.2019 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Knihu mi četla maminka před spaním,když jsem byla malá. Nejraději jsem měla pohádku Dva Ivanové a pak ještě o Vasilise (nepamatuji si název,ale bylo to o 2 sestrách). Docela mě mrzí,že jsem si nechala ve starém domově.

30.10.2017 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Fajn kniha na odreagování se silným příběhem.

04.01.2024 4 z 5

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Kniha mě velice oslovila, její čtení mě bavilo a zlepšovalo mi den. První kapitola ohledně soutěže Star Dance byla popsána vtipně, ale zároveň velmi otevřeně. Další dny jsem četla třeba jen 10 stránek a pak se věnovala jiným činnostem, jen abych se měla další dny těšit na nové postřehy paní farářky. Příští rok si chci přečíst Deník i Zpověď hned po sobě.

13.11.2023 5 z 5

Romeo & Julie 2300 Romeo & Julie 2300 Vladimír Páral

Mám ráda sci- fi literaturu a z tohoto důvodu jsem sáhla i po této knize. Má očekávání naplnila. Jestli ale takto bude vypadat svět v roce 2300, tak nevím, zda bych v něm chtěla žít. Umělý sníh a umělé jídlo není zrovna nic pro mě :-D Hlavním hrdinům jsem fandila, aby si k sobě přes všechny ty překážky našli cestu a co vydržela Manka v táboře je obdivuhodné :)

11.04.2019 5 z 5

Vánoční koleda čili Vánoční povídka s duchy Vánoční koleda čili Vánoční povídka s duchy Charles Dickens

Tento skvost si zaslouží 5 hvězdiček :)

04.07.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Nemám moc ráda knížky z válečného období. Tady je však v popředí láska 2 lidí a o ničem ostatním se tam moc nemluví a to mi vyhovuje. Ráda si knihu přečtu znovu.

15.04.2018 5 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Nejprve jsem si myslela, že žádné slovní hodnocení nenapíšu. K hlavním postavám jsem si našla vztah až v posledních třech kapitolách. Předtím jsem si rikala:hm, klasika, nejdřív se nemají rádi, pak ulitnou, vymýšlejí si důvody, proč spolu nemůžou být a nakonec happy end. To už tu bylo hodnekrat. Jediná změna je knižní prostředí a městečko, které bych dle vyliceni i ráda navštívila. Jako zábavné čtení před spaním dobré, jako rozšíření intelektu ani nějak ne.

26.10.2023 3 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Kniha se mi moc líbila a musela jsem se držet, abych ji nepřečetla jedním dechem. A z dvojice Riley - Jack jsem fandila Jackovi.

04.07.2023 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tohle byl snad můj první thriller, který jsem přečetla a jsem ráda, že to byla právě Matčina hra. Při čtení jsem byla pořád napnuta a chtěla číst dál a dál. Myslela jsem si, že až se dostanu na konec průběhu, tak si řeknu, že jsem ráda za svou nekonfliktní tchyni. To samozřejmě jsem, ale knihu odkládám s úplně jinou myšlenkou - a to už se musíte dozvědět z poslední kapitoly :)

06.09.2022 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Super knížka, kterou jsem četla jedním dechem. Překvapil mě zvrat v polovině - nejprve čekáte romantiku a pak je to vlastně detektivka.

04.05.2022 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Knihu jsem si vybrala na základě doporučení od paní profesorky. Zezačátku jsem vůbec nic nechápala, ale postupně jsem začala odkrývat i skryté významy, že ten tygr není doopravdické zvíře,ale jakási vnitřní síla. Nakonec mi bylo i líto,že jsem ji dočetla za týden :-)

28.02.2018 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

I když nejsem kluk,tak mi kniha přišla zábavná, přečetla jsem ji během 1 týdne.

23.09.2017 5 z 5