Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Smetištejn Smetištejn Edward Carey

Veľmi zvláštna kniha... Neviem presne čo som čakala, ale veľmi mi nesadla asi 3/4 knihy som tápala čo sa tam vlastne deje, potom som sa už chytla, ale koniec totálne čudný. Je mi jasné, že autor si nechal niektoré informácie do ďalších dielov.. ale veľmi ma nenavnadil, aby som túžila ich prečítať (ak by ich vôbec niekedy preložili do češtiny).Po grafickej stránke veľmi pekne spracovaná kniha.

09.09.2020 3 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Musím povedať, že druhý diel ma bavil o trošku viac ako predchádzajúci. Veľmi som si ho užila, dej bol pútavejší. Určite si túto knihu ešte niekedy prečítam. Teším sa na ďalšie autorkine knihy.

09.09.2020 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Knihy z nemocničného prostredia nezvyknem často čítať, ale táto až na pár slabších miest ma celkom bavila. Postavy v príbehu boli dobre vykreslené, len občas dosť zvláštne reagovali. Druhú časť si určite rada prečítam, nakoľko som zvedáva ako sa vyvíjali osudy hrdinov. Bola to moja prvá skúsenosť s tou autorkou.

09.09.2020 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Moja prvá skúsenosť s tou autorkou a musí povedať, že som prekvapená. Kniha veľmi pútavá, postavy sympatické a veľmi uveriteľné. Aj keď sa hlavný dej v prítomnosti odohráva iba za jediný deň, nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Striedanie prítomnosti a minulosti a rôznych postáv ma bavil. Rozhodne ešte niečo od tejto autorky skúsim.

09.09.2020 5 z 5

Medzi odtieňmi sivej Medzi odtieňmi sivej Ruta Sepetys

Kniha bola zaujímavá čo sa týka príbehu, dozvedela som sa zasa z inej (pre mňa neznámej stránky) čo sa dialo za II.svetovej vojny. Pútavosť príbehu dosť viazla, nakoľko som si nemohla zvyknúť akým spôsobom bola napísaná. Ďalšia kniha, ktorá bola propagovaná ako bestseller, pre mňa však skôr priemer. Asi nebudem úplne fanúšik tejto autorky...

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

(SPOILER) Kniha ma neskutočne bavila. Dej bol pútavý a zaujímavý, asi ani raz som sa nenudila. Striedanie deja veľmi pomohlo čítaniu knihy, musím zhodnotiť veľmi dobrá, avšak nedocenená kniha. Určite si ju ešte niekedy zopakujem.Jediné čo ma trošku vyrušovalo, bola lesbická dejová linka..

20.07.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak ja teda neviem, vždy keď je nejaká kniha/autor dobre hodnotená/ý mne sa až tak nepáči, tak ako aj v tomto prípade. Príbeh sa mi zdal málo pútavý, dej miestami viazol, nebol to úplny prepadák, ale dosť priemerná kniha, veľmi ma nezaujala. Som dosť na vážkách či bolo múdre pokúpiť si celú sériu dopredu.. Uvidíme bol to prvý diel možno sa to zlepší a ja sa nebudem môcť odtrhnúť od čítania ďalších dielov série..

20.07.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak zasa po dlhšej dobe super pútavý psychologický thriller, postavy dobre vykreslené, moje obľúbené striedanie deja. Už sa teším na ďalšie knihy od tejto autorky. Odporúčam a určite si knihu niekedy zopakujem.

20.07.2020 5 z 5

Zoznam zákazov Zoznam zákazov Koethi Zan

Túto knihu som sa odhodlávala prečítať minimálne 5 rokov, stále ma zaujalo niečo iné, konečne na ňu prišlo a musím povedať, že teda nič moc, tažký priemer. Dej príbehu častokrát viazol, postavy neveľmi sympatické, pointu som uhádla už na začiatku. Sarah ma častokrát vytáčala. Čítanie knihy mi trvalo dosť dlho kvôli pomalému rozjazdu deja, trocha nuda. Uvidím ako ma zaujme druhá kniha od spisovateľky.

20.07.2020 3 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Posledný diel trilógie bol o niečo slabší ako ostatné diely, ale stále pútavý s akčným dejom. Už to bolo zbytočne predlžújuce, bavila ma časť, ktorá sa odohrávala v Prahe. V podstate som celkom spokojná s koncom príbehu, neviem či si sériu ešte niekedy prečítam, skôr asi nie.

Sviňa Sviňa Arpád Soltész

No ako som sa tešila na túto knihu, tak hlboké sklamanie. Asi prvé dve kapitoly boli ako tak pútavé, ale ďalej už nudaa, strašne čudne napísané, absolutne som sa neorientovala kto je kto, skákanie v deji nebolo veľmi prínosné. Po pozretí filmu tiež sa môj názor veľmi nezmenil, tiež slabota. Prečítam ešte autorovú druhú knihu (keďže už ju mám doma), ale veľa tomu nedávam. Nie každý novinár,musí byť nutne aj spisovateľ...

20.07.2020 2 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Kniha bola trochu slabšia ako Mengeleho dievča, najmä kvôli pasážam ako postupovala vojenská kariéra Gabčíka. Ďalej už bola kniha záživnejšia aj poučnejšia, dozvedela som sa niektoré zaujímavé informácie. Celkovo je kniha pútavá,ale veľmi smutná svojou témou, určite by som si rada prečítala ďalšie knihy od autorky, ak nejaké napíše.

Počátek Počátek Jessica Khoury

Túto knihu som dlho odkladala, nebola som si istá či ma bude baviť. Príbeh ma však očaril bol fakt pútavý, možno až na niektoré pasáže, kde sa autorka hlbšie venovala práci vedcom. Koniec bol trochu divoký, ale za mňa super kniha. Je mi ľúto , že u nás resp. v ČR nevydajú ďalšie diely série.

Koruna Koruna Kiera Cass

V Korune sa trošku viac autorka venovala vzťahom Eadlyn s jej nápadníkmi, ale fakt iba náznakom, nakoľko bola táto kniha iba umelé priživovanie sa na sláve pôvodnej trilógie, ide na tom poznať. Príbeh dosť slabý, neodporúčam. Obálka pekná ako zbytok série, ale nič viac.

13.05.2020 2 z 5

Následníčka Následníčka Kiera Cass

Tak toto sa fakt nepodarilo. Postavy zväčša veľmi nesympatické, celkom povrchné... Obrátená selekcia už nefungovala.Myslím, že autorka urobila chybu, že neskončila Prvou. Dosť ma to sklamalo, zbytočná kniha. Odporúčam čítať iba prvé tri diely.

13.05.2020 2 z 5

Prvá Prvá Kiera Cass

V poslednej časti Selekcie bolo citeľne viac politiky a bojov s rebelmi. Celkom dobré ukončenie, len ten vzťah medzi Americou a Maxonom fakt čudný, klasické klišé milujú sa, nie sú si svojimi citmi istí...stále stále dokola. Koniec bol už trošku moc, ale ako celok celkom dobrá séria, ale na druhé čítanie to už nevidím.

Elita Elita Kiera Cass

Príbeh bol celkom pútavý, možno o čosi viac ako Selekcia, bolo tu viac zvratov a akcie. Čo však trochu vadilo to neskutočné klišé medzi Maxonom a Americou, neustále striedanie máme sa radi, hneváme sa na seba, trocha to unavovalo. Kráľ neskutočne nesympatický macho, ktorý si o sebe namýšľa, že je boh. Maxon trocha slaboch. Som zvedavá na pokračovanie.

14.04.2020 4 z 5

Selekcia Selekcia Kiera Cass

Príbeh bol celkom fajn, no mal viacero nedostatkov. Asi najväčšie mínus knihy je zbytočne veľký počet (35) dievčat zapojených do selekcie, skoro polovica ani nebola spomenutá a väčšina zo spomenutých bolo iba ako meno bez akýkoľvek hlbších informácií. Dej tiež nebol žiadna výhra, veľmi povrchne popísané jednotlivé scény, žiadna silná dejová linka. Ako oddych celkom fajn, ale nič extra, obálka knihy je však prekrásna. Napriek tomu v sérií pokračujem ďalej.

14.04.2020 4 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Príbeh ma neskutočne bavil, aj keď som zo začiatku bola skeptická a dlho odkladala prečítanie tejto knihy, som rada, že som sa k nej dokopala, určite si ju ešte niekedy zopakujem. Všetky dejové linky ma neskutočne bavili a musím uznať, že kniha bola bez hluchých miest. Kniha bola pútavá a postavy sympatické až na pár výnimiek napr. Hanna. Ku koncu to bolo už trochu prekombinované, ale napriek tomu výborný historický román.

14.04.2020 5 z 5

Kliatba Misty Wayfairovej Kliatba Misty Wayfairovej Jaime Jo Wright

Táto kniha ma dosť sklamala. Čakala som trochu napätia, duchariny, ale hlavné pútavé čítanie. Celé to bolo dosť nemastné neslané, vôbec som sa nedokázala začítať ani do jednej dejovej linky. Námet nebol celkom zlý, len to spracovanie strašne slabučké a koniec vyložene prekombinovaný. Slabý priemer.

14.04.2020 3 z 5