Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Tejto knihe som sa vo svojej knižnici dosť dlho úspešne vyhýbala, ale nakoniec som sa dokopala a prečítala si ju. V podstate sa mi aj celkom páčila a štýl písania bol aj dosť pútavý, len tie postavy ma tak trochu všetky štvali, koniec trochu otvorený. Zhodou okolností som si nedávno kúpila aj autorkinu druhú knihu (nie úmyselne), tak som zvedavá.

Sloup do nebe Sloup do nebe William R. Forstchen

Tak túto knihu som nedala, šancu som jej dala cca 100 strán, ale táto suchopárna učebnica fyziky ma teda vôbec nebavila.

04.09.2021 1 z 5

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

Toto bola slabšia kniha od tejto autorky, ktorú som doposiaľ čítala. Dejová linka z minulosti tu bola silne potlačená súčasnosť a nebola ani dostatočne vysvetlená, čo mi asi najviac vadilo. Postavy mi neboli tiež dvakrát sympatické, začiatok bol veľmi vláčný/zdĺhavý a zdalo sa mi, že dej sa viackrát opakoval bez závažnejšieho vývoja príbehu. Ku koncu sa príbeh trošku svižnejšie rozbehol, ten som si viac menej užila. Inak kniha bola slabší priemer.

Smrť panien Smrť panien Jeffrey Eugenides

Táto kniha nie je pre každého, príbeh bol silne melancholický až depresívny a písaný v náznakoch. Príbeh som prečítala a celkom som si ju aj užila, aj keď to nie je kniha, ktorú by som plánovala ešte niekedy čítať.

04.09.2021 3 z 5

999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu 999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu Heather Dune Macadam

Kniha bola veľmi zaujímavá a zas iný pohľad na 2.svetovú vojnu a holokaust. Kniha sa trošku horšie čítala, nakoľko nemala plynulý dej a vystupovalo resp. bolo spomínané veľké množstvo osôb, kt. mali častokrát veľmi podobné mená. Takže miestami som ani nevedela o kom sa momentálne píše, napriek tomu som rada, že som si ju prečítala.

04.09.2021 4 z 5

Deň, keď sme zmizli Deň, keď sme zmizli Lucy Robinson (p)

Zasa ma dostalo moje nečítanie anotácií. Túto knihu som vlastnila už nejaký ten piatok, než som sa k nej dopracovala a celú dobu som si myslela, že sa jedna o nejaké light postapo. :D :D Napriek tomuto detailu som si knihu užila, bola super pútavá bez hluchých miest. Pointu knihy som síce asi v polke vytušila, ale aj tak som rada, že som si ju prečítala.

04.09.2021 4 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Kniha sa mi zo začiatku čítala veľmi dobre, bola pútavá miestami trocha tajomná, než som sa zorientovala v deji. V časti kde sa Zed so Sky viac poznal bola až nadmieru naivná, správanie postáva sa otočilo o 360° a kniha ma začala neskutočne nudiť. Koniec bol fakt už hrozný. Príbeh hodnotím ako taký priemer pre cieľovú skupinu, pre mňa to bola trochu strata času.

04.09.2021 2 z 5

Krvavý pomaranč Krvavý pomaranč Harriet Tyce

Kniha sa mi celkom dobre čítala, ale neskutočne ma vytáčala Alison hlavne zo začiatku svojím nekontrolovaným pitím alkoholu (podobne ako hl. postava v Dívce ve vlaku) a jej manžel despota ako vyšitý až to bolo okaté, že to bude súvisieť s príbehom. Celkovo bola kniha trošku nevyvážená, dej príbehu sa veľmi pomaly vyvíjal a koniec prekombinovaný a vygradovaný na pár posledných stranách. Skôr priemernejšia kniha, žiadny zázrak, ale neľutujem, že som si ju prečítala.

16.05.2021 4 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Kniha sa mi celkom páčila, ale vadilo mi pomalý až naťahujúci priebeh príbehu, 3/4 knihy sme motkali v deji v podstate o ničom a koniec doslova prekombinovaný a veľmi málo uveriteľný. Kniha ako celok nebola najhoršia, ale ani žiadny literárny skvost, taký lepší priemer.

16.05.2021 4 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Trošku som mala obavy, že sa mi bude kniha ťažšie čítať ako predchádzajúce autorkino dielo. No musím pripustiť až na počiatočný zmätok v postavách (trošku veľa informácií naraz) som si príbeh užila. K pútavosti knihy dopomohli moje obľúbené striedanie deja a postáv v kombinácií s mini kapitolkami. Koniec bol možno trošku prekombinovaný, ale napriek tomu sa mi kniha páčila. Knihu odporúčam a určite sa nebránim prečítaniu prípadných ďalších diel tejto spisovateľky.

16.05.2021 5 z 5

Hľadá sa Elizabeth Hľadá sa Elizabeth Emma Healey

Táto kniha ma úplne pohltila, striedanie dejov, uveriteľné postavy dodalo príbehu neskutočnú pútavosť. Kniha bola bez hluchých miest, nechápem prečo som ju tak dlho odkladala, určite si ju ešte niekedy zopakujem. Odporúčam.

16.05.2021 5 z 5

Neber úplatky, nebo se z toho zblázníš!, aneb, Hlášky z českých filmů Neber úplatky, nebo se z toho zblázníš!, aneb, Hlášky z českých filmů Marie Formáčková

Tak toto bola tak trochu fraška, vo väčšine filmov neboli spomenuté najznámejšie a najvtipnejšie hlášky, musím povedať za mňa úplne zbytočne napísaná/zostavená kniha, škoda papiera..

15.05.2021 1 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Posledný diel bol pre mňa extrémne slabý, veľmi nezáživný dej. Koniec ma teda vôbec neohúril, jediné plus vidím v striedaní postáv, trošku to knihu nakoplo. Za mňa teda celá séria nič moc..na jedno prečítanie viac menej slabý priemer, opakovanie sa konať nebude a knihy pôjdu pravdepodobne z domu.

15.05.2021 3 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Opakovala sa situácia ako pri prvom dieli, začiatok knihy super pútavý, ale akonáhle sa to týkalo vojska môj záujem o dej klesol na bod mrazu. Trošku ma potrápilo aj to, že tentokrát som knihu čítala v CZ jazyku, kde boli niektoré mená postáv odlišne preložené a trochu som tápala. Tak som zvedavá na koniec série, ale viac menej tuším sklamanie...

15.05.2021 4 z 5

Piata vlna Piata vlna Rick Yancey

Kniha ma zo začiatku dosť bavila, štýl písania aj odohrávajúci dej. Nesadla mi len časť odohrávajúca a týkajúca sa vojakov, vtedy som sa dosť nútila do čítania. Uvidím ako sa to vyvinie v ďalších častiach série, zatiaľ sa nechystám na re-reading tejto knihy...

15.05.2021 4 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

Druhý diel série bol ešte pútavejší ako predchádzajúci, najmä vďaka môjmu obľúbenému striedaniu postáv. Dej bol o poznanie akčnejší a je vidieť, že autorka sa viac rozpísala a vypilovala príbeh. Séria ma príjemne prekvapila a určite si ju niekedy znova prečítam.

Reset Reset Amy Tintera

Prečítanie tejto knihy som dlhšie odkladala, nejako ma nelákalo pustiť sa do nej. Som rada, že som sa odhodlala, lebo som si ju neskutočne užila. Svet a hlavne jeho rozdelenie, ma zaujalo a dodala príbehu šmrnc, kniha bola bez hluchých miest. Pravdepodobne som knihu nečítala naposledy.

John na konci umře John na konci umře David Wong

WTF... tak prečítať túto knihu bol fakt pôrod. Po veľmi sľubnom a pútavom začiatku, sa to celé zvrhlo do čudnej zlátaniny plnej neskutočne nesympatických postáv. Som zvyknutá na šialenosti v knihách od S.Kinga, ale toto už bolo too much, asi by som nechcela vedieť čo sa autorovi odohráva v hlave pri písaní takýchto "chuťoviek". Takže NIKDY VIAC!!!

10.03.2021 2 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Tak tento posledný diel bol celkom pekné zakončenie série, ku ktorej sa isto niekedy opäť vrátim. Prekvapili ma niektoré skutočnosti, najmä v úvode knihy. Celkovo som so sériou spokojná a odporúčam všetkým milovníkom čarodejníckych svetov.

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Druhý diel až na trochu nudnejší začiatok, tiež pekne odsýpal. V príbehu sa ocitli ďalšie nové postavy, niektoré sympatické, iné menej. Záporňákov som odhadla ihneď, takže som nebola veľmi prekvapená ako sa to vyvinulo. Knihu som si však aj napriek tomu užila.