veronie veronie komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Toto je moje první kniha, která ukazuje vysídlení Němců po válce. Bohužel tenkrát platilo pouze jedno pravidlo. Nejsi nacista? Nevadí, jsi Němec a to stačí. Všichni byli vhozeni do jednoho pytle a všichni museli trpět. Gerty mi bylo moc líto a čekala jsem happy end. Tentokrát však nepřišel. Osud uštědřil Gertě tolik ran, že její život byl už navždy poznamenán. Velmi smutný příběh.

02.05.2018 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Knihu jsem četla jako malá a už si ji moc nepamatovala. Nyní jsem jí předčítala dcerce a bohužel.. Nelíbilo se mi to. Respektuji autorův názor a vztah k bohu, ale v tomto směru opravdu moc tlačil na pilu. Neustálé podsouvání modlitbiček a víry celkově.. Další co mi neskutečně vadilo bylo přílišné opakování některých vět. Připadala jsem si jako kolovrátek. Co se týče umírání postaviček během příběhu, to bych ještě brala, ale ten konec už byl vážně moc. Asi jsem cíťa, ale mě to vzalo.

05.12.2016 2 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Tato kniha mě zavedla do jiného světa. Světa, který je prostý, skromný a čistý. V životě Amišů není místo pro honbu za penězi a majetkem. Jsem ráda, že jsem měla možnost se o nich něco dozvědět a přečíst si tuto báječnou knihu s originálním tématem.

15.05.2016 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Kniha je napsána velmi poutavě. Příběh je smutný a bohužel i v reálném životě tací "Jirkové" jsou. Je zajisté velmi těžké od násilníka odejít, ale žít život plný stachu a ran... Máme jen jeden život a nikdo by si svoje štěstí neměl nechat vzít.

24.04.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Tuto knížku řadím do sbírky těch nejlepších co jsem četla. Strhující příběh, děj, spousta emocí a zajímavostí co se týká jiné kultury a nelehkého života gejši. S tímto příběhem jsem se nejprve setkala ve filmové verzi, která měla nádherné zpracování a také si zaslouží nejvyšší hodnocení.

15.03.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Naprosto nejúžasnější a nejděsivější kniha, kterou jsem zatím četla. Nasadila laťku hodně vysoko a další kingovky ji budou špatně překonávat. Začátek knihy mě bavil, na konci už jsem se nemohla odtrhnout. Příběh byl strhující, v závěru hrůzný, šokující, no zkrátka horor jak má být. Dokonalé.

PS: teď si jdu přečíst nějakou pohádku na uklidnění :)

18.12.2014 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Tato série rozhodně stojí za přečtení. Autorka píše velmi čtivě, napínavě, příběhy jsou propracované a zatím jsem tedy vrahouna neodhalila. Tento díl byl zasazen do zajímavého prostředí filmařů a snad jediná malá výtka ode mě je, že snad žádná z postav si nezískala moje sympatie. Samozřejmně až na vyšetřovatele :)

21.04.2018 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Knih s tématem 2. světové války jsem četla několik. Ale zatím žádnou, která by ukázala život v komunistickém režimu. Tato doba mě minula a až v poslední době zjišťuji, že ač se prstem ukazuje pouze na němce, i komunisté zničili nespočet životů a rodin. Příběh, který je v této knize, je velmi silný a určitě stojí za přečtení.

17.04.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Naprosto úžasná a strhující kniha, která mě zkrátka uchvátila. Od samého začátku až do konce neskutečné napětí, které vás nenechá chvíli v klidu. Prostě musíte číst dál, musíte vědět co dalšího se bude dít a kdo se za tou vší hrůzou skrývá. Co se týká autora, hluboce smekám a těším se na další jeho díla. Hodnocení pěti hvězdami je nedostačující. Dávám šest a vřele doporučuji :)

26.08.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Když jsem u této knihy viděla, že námětem je geocaching, volba byla jasná. Již několik let s manželem patříme k vášnivým "lovcům", byla jsem tedy zvědavá, jak bude do této hry zapojeno vyšetřování vražd. A bylo to super. Hodně dlouho jsem hledala smysl a motiv. A asi bych neuhodla. Na konci byl nečekaný a velmi silný příběh. Vše dokonale zapadlo.

19.01.2016 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Krásné a krátké :)

07.12.2015 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Příběh Karlíka jsem nejprve viděla ve filmové verzi. Johnny Depp byl ve své roli naprosto nepřekonatelný a při předčítání jsem postavu Williho Wonky měla spojenou s ním. Bylo to moc příjemné čtení a i když je to kniha určená dětem, i já jsem se u ní náramně bavila.

19.04.2018 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Celá tato série je pro mě velmi zdařilá. Napětí srší od počátku až do konce. Žádný courák. Tady to prostě frčí. Příběh Vás na začátku lapí a pustí až s poslední stránkou. Joona je super sympaťák a doufám, že v dalších dílech se na něj už konečně usměje štěstí.

17.04.2018 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Po několika předchozích dílech jsem opět nadšená. Téma pro mě zajímavé, čtení mě chytlo od naprostého začátku. Tato kniha opravdu patří k těm nejpovedenějším od autora.

02.06.2017 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Tato kniha se mi líbila ještě víc než první díl. Bylo to super. Sice jsem se na začátku trochu ztrácela v postavách a musela přemýšlet kdo ke komu vlastně patří, ale jinak nemám co vytknout. Bylo to napínavé a čtivé.

20.03.2017 5 z 5

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

František Hrubín je skvělý autor a i toto leporelo se mu moc povedlo.

27.02.2017 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásná knížka. Četli jsme na dobrou noc a to se to spinkalo :)

02.11.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha má pomalejší rozjezd a dle mého vkusu by některé situace mohly být popsány trochu stručněji. Hlavní hrdina i jeho pomocnice jsou sympatická dvojka, která se báječně doplňuje. Co se týče vyšetřování, během postupného odhalování dalších a dalších informací jsem podezřívala snad skoro všechny :) Autorka mě mile překvapila a už těším se na druhý díl.

23.09.2016 4 z 5

Diamantová sekera Diamantová sekera Jaroslav Tichý

Tuto knížku jsem v dětství měla moc ráda. Obsahuje krásné a poučné pohádky. Až dcerka povyroste, určitě si ji znovu přečteme.

09.03.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Naprosto strhující vyprávění. Všechny příběhy, které se zde prolínají, jsou zajímavé. Příběh Minky i Josefa je velmi silný a čtenáře nutí k zamyšlení. Téma Osvětimi a války je zde popsáno velmi dobře a alespoň mě to zasáhlo. Zakončení knihy je neočekávané, nepředvídatelné a smutné.

16.02.2016 5 z 5