Verida Verida komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Uf, co k této knize říct?
Příběh byl velmi silný leč dost depresivní. Neumím si představit, že by tvrdý režim v roce 1989 nepadl a stále bychom v něm žili. Neříkám, že něco dobrého nebylo (nemůžu soudit, nezažila jsem), ale toto co bylo napsáno, bych pro své děti nechtěla. Paní Mornštajnová napsala opět knihu, která má svou hloubku a i přes ne zrovna happy end je kniha skvěle napsaná.

21.05.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Neuvěřitelně silný příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout.Hlavně skvěle napsaná!

27.11.2019 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Konečně dočteno a musím říct, že po tomto případu začínám mít Kate Marshall velmi ráda. Předtím mě moc neseděla a chyběla mi stará dobrá Erika Foster ale tentokrát byl příběh velmi napínavý, skvělá zápletka. Navíc bonus v podobě Petera Conwaye a toho co s ním teď je. Také Tristan je mi velmi sympatický a už se nemůžu dočkat dalšího vyšetřování Kate a Tristana už jako oficiální detektivové.

24.06.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tuto autorku jsem objevila díky Haně, a můžu říct že její příběhy a styl psaní mě prostě baví.Slepá mapa byla mojí druhou knihou od ní a nemohla jsem se odtrhnout.

13.12.2019 5 z 5

Máme tady pokračování knihy sudetského domu. Tak nějak jsem doufala, že toto už bude jednodušší čtení plno pozitivních zvratů. Nakonec jde o další náročné čtení,kdy tvrdý komunistický režim nabírá na síle a ukazuje,co vše dokáže. Mladý František už není tím “dítětem a hodně vyspěl. Osudy rodiny Smolíkových nabírají na otáčkách a stejně tak Skláře mění tvrdý režim komunismu. Musím říct, že je to velmi skvěle napsané neboť i tentokrát ve mě cloumal vztek hned jak se objevil na scéně opět pan Tomeček,lítost Jarmilky,rozhodnost i bolest pana Webera nebo starostlivost paní Smolíkové. Pořád doufám, že to není poslední díl a přibude další. A to především proto,jak otevřeně kniha končí a já dychtím po dalším vědění jak to všechno se všemi dopadne.

13.12.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první setkání s touto autorkou a musím říct,že mě to bavilo. Děj mě vtáhnul do toho krásného prostředí a moje fantazie mi jela před očima jako film. Kniha se četla téměř sama a rychlostí blesku. Určitě se k této autorce ještě vrátím.

02.09.2021 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha?
Musím říct, že do knihy mi dělalo problém se začíst, ale pak to nabralo ten správný směr a kniha mě neskutečně bavila. Téma bylo skvělé a zápletka prostě úžasná. Celou dobu jsem hádala, přemýšlela a nějak se vžila do vyšetřovatelů. Jasný, téměř u konce jsem si potvrdila mojí domněnku ale fakt mě to bavilo! Jediné co mi vadilo, bylo vyvrcholení vztahu mezi hlavní šéfinspektorkou a inspektorem. Tam jsem doufala v úplně jiný konec. Nicméně, pokud budou další díly, rozhodně pořídím. A vlastně všechny díly před tímto.

10.06.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další skvělá knížka od paní Mornštajnové.Příběh čtivý a poutavý.Hezky se to četlo

13.12.2019 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

(SPOILER) Tak jsem dočetla další skvost od Daniela Cole. Jeho knihy prostě miluju a u této tomu není jinak. Zde se konečně dozvídáme jak a co přesně se detektivu Chambersovi stalo s nohou což mi krásně doplnilo tu chybějící část z předchozích dílů trilogie kterou jsem četla. Nyní se detektiv Chambers vrací ke starému případu,který opět obživne. Jde o dokonale narušeného vraha,který své zvěrstva aranžuje podle významných uměleckých sochařských děl. Každá jeho oběť a následná socha z nich,představuje jeho život. Knize nechybí zápletky a ani akce. Celé vyšetřování jsem si užila a už se těším,co dalšího si pro nás Cole,připraví.

21.04.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh dvou rodin v poválečné době. Na straně jedné rodina “českých” Němců žijící v Sudetech,které dohání činy války a na straně druhé Češi,kteří přejímají Sudety. Příběh kde se z nenávisti zrodí láska. Moc se mi kniha líbila a příběh mě naprosto pohltil. Cítila jsem hněv Františka,Hannelore ale i smutek a strach ostatních. Dokonce i vztek na komunistický režim,který se ujal nadvlády. Za sebe knihu rozhodně doporučuji,čte se velmi dobře.

23.01.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Prostě další úžasný případ s Erikou. Baví mě, že celou dobu sledujete jak průběh vyšetřování, tak pohled vraha. Bryndza umí skvěle vtáhnout lidi do děje a to tak, že knihu nechcete odložit. Je mi docela líto, že mám před sebou už poslední díl s Erikou ale o to víc, se na další knihu těším.

11.03.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Jak to ten Bryndza dělá? Ikdyž známe vraha hned od začátku, kniha nepostrádá napětí a akci. A co si budeme, soukromí Eriky Fosterové mě neskutečně baví. Nenarušuje to děj což jsem velmi ocenila. Zbývají mi už jen dvě knihy ze série s Erikou a pevně doufám, že poslední bude grand finále jak v pracovním životě, tak soukromém ????

04.03.2021 5 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Jørn Lier Horst - otázka viny

Policejní vyšetřovatel William Wisting se zabydluje na své letní dovolené kde bilancuje nad tím,kam ho život přivedl.Ovšem jeho plánovanou relaxaci naruší někdo,kdo mu do schránky vloží anonymní lístek, který odkazuje na vyšetřování vraždy z doby před dvaceti lety kdy byla zabita devatenáctiletá Tone Varterlandová na cestě z práce. Wisting se pustí do vyšetřování a zjišťuje,že je možnost,že opravdový vrah je stále na svobodě.

Líbí se mi, jak je až do samého konce nemožné přesně zjistit kdo je vrahem atak podezíráte téměř každého.Příběh je plný napětí,intrik,záhad a skvělé práce forenzních vyšetření. Kniha mě bavila a tak můžu za sebe doporučit.

24.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Paní Mornštajnová otevřela opět téma,které není zrovna lehké. V knize sledujeme příběh 9ti leté cácory která se musí vypořádat s pocitem nechtěného dítěte kterému je jasně dáváno najevo že o ní nikdo nestojí. Ovšem,opravdu o ní nikdo nestojí? Někdo přeci jen ano,LES! Kdo a co je LES se postupně dozvíme a ikdyž je to někdo,kdo o ní stojí,není to výhra na spokojenost.
Celé trauma které prožívá od malička ovlivňuje její dospívání,rozhodování a volby.
Ikdyž konec příběhu nevrcholí duhou a jednorožci,je tam naděje. Naděje aby zachránila a zajistila lepší život pro svou malou sestru.

01.05.2023 3 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Toto bylo moje první setkání s tímto autorem a musím říct, že si ho píšu na seznam oblíbenců. Tohle je ten typ knihy, u které jsem celou dobu přemýšlela – kdo je vrah, bude chycen, zabije znovu? Děj mě úplně pohltil a dokázala jsem se do příběhu vžít. Líbilo se mi vykreslení postav. Věřila jsem jim a bylo snadné s nimi držet krok. Hodně mě zaujalo pozadí příběhu detektiv inspektora Forda a jeho truchlení po tragické ztrátě jeho ženy. V příběhu se krásně ukazoval i jeho vztah se synem.
A neskutečně mě bavila doktorka Hannah ,která se potýká s aspergerem. Její přímočará upřímnost byla prostě taková osvěžující pro mě.

17.08.2022 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Moje úplně první setkání s p.Březinou a ačkoliv české detektivky moc nečtu (rozuměj nebaví mě české detektivky),tahle kniha mě neskutečně bavila. Ze začátku mi trochu vadilo prolínání 3 dějových linek, ale vždy končila linka v tom nejzajímavějším, a tak vás to nutilo číst dál a dál a na konci vše dávalo smysl. Příběh je svižnej a čte se téměř sám. Rozhodně p.Březinu zařadím mezi oblíbence.

12.04.2022 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Tahle kniha, byla mým první setkáním s vrchním inspektorem Gamachem. I přes zbytečně dlouhý úvod, byl příběh napínavý od začátku až do konce. Dokázala jsem se přenést do příjemné vesničky Three Pines, kde bych i ráda žila. Dokázala jsem se vcítit do vřelosti přátel vrchního inspektora, do kadetů kteří se formovali ale i do "nepřátel" vrchního inspektora. Ač jde o detektivku, kde dojde k vyšetřování vraždy, nezachází se zbytečně do krvavých detailů jak to ve většině detektivek je a i tak mě to prostě bavilo. Navíc záhadná historická vložka, příjemně překvapila.

22.01.2021 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Pan Březina si mě získal už svojí knihou Mizení a tady jde opět o další skvost. Bravurně napsaný příběh, který není přetažený přes vlasy a zápletka tak jak má být. Volf je mým oblíbencem . Už se těším na další jeho knihy

04.11.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tak další případ s Kate zdolán a byla to jízda. Nějak jsem tušila odkud vítr vane, ale i tak mě totožnost vraha překvapila. Už se těším na další případ.

01.03.2022 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Další případ s Davidem který mě neskutečně bavil. Ač přes táhlý začátek, kniha nabrala na obrátkách a nechyběla pořádná dávka napětí a překvapivý konec. Tim prostě umí psát a příběhy čtenáře vtáhnou pěkně do děje.

31.12.2021 5 z 5