vercatko20 vercatko20 komentáře u knih

Zajetí Zajetí Lisa Jane Smith

Nemůžu si pomoct, ale opravdu je to kolosální blbost. Děj nedává smysl. Autorka nedokáže ani pořádně vysvětlit, CO se tam vlastně děje. Všechno je tam hrozně zmatené. Dialogy jak z hodně nepovedené parodie.
Za mě velký špatný.
A díky bohu seriál je zcela jiný. Díky bohu za to!

16.02.2022 1 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Nevím co k tomu dodat. Celá kniha je napsaná jak z Wattpadu, dialogy jsou nesmyslné, a pokud jste viděli seriál, tohle je úplně jiný. Jiná jména, jiné charaktery postav, všechno prostě špatně. Mám doma celou sérii, tak ji se sebezapřením přelouskám, ale jsem vděčná scénáristům seriálu, že se od knihy z 98 % odklonili!
Díl od dílu horší a horší!!

21.12.2021 odpad!

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Díl od dílu horší a horší!!

21.12.2021 1 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Pár dní zpět jsem dokoukala zatím vyšlou polovinu 3. série na Netflixu a dnes jsem dočetla Čekanku.
Dala bych jí asi průměr. Trochu mi vadilo, že to nebylo tak dramatické a fňukající Colin mi taky nebyl po chuti.
Ale možná je to holt tím, že v seriálu se vše vyvíjelo krapet jinak. Ač si vždy říkám, že se tím nenechám ovlivnit, alee :))
Jen mě teda zajímá, jak v seriálu vyřeší odhalení sloupkařky-drbny! Seriál si děj poskládal jinak, takže očekávám, že to bude větší změna oproti knize..

27.05.2024 3 z 5

Koruna osudu Koruna osudu Amo Jones

Já nevím. Knihy od Amo mám moc ráda. Ale tahle série mi nějak nesedla. EKK a Půlnoční běsnění jsou zkrátka lepší!
Koruně dávám průměr. Škoda.

26.04.2024 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

(SPOILER) Ne, tenhle díl se mi nelíbil. Možná bych ho zhodnotila asi i jako nejhorší a nejvíc hloupej.
Bella ani jako upírka nedostala žádný šmrnc. Stejná fňukna jako předtím. Jediné plus na tom mělo snad jen to, že Edward konečně přestal fňukat a řešit každou modřinku, co Belle nechtíc udělá.
To mě třeba děsně štvalo na jejich líbánkách - druhý den po sexu asi tak 5 stránek fňukal, že jí udělal modřiny a že to nesmí dopustit a bla bla..

Téma sexu je tu teda taky hrozně vtipné. Neříkám, že z YA knih bych udělala porno literaturu, ale když 19 letá Bella a třeba 200 let starý upír nedokáží o sexu mluvit narovinu a baví se o něm jako 13 leté děti, to mě hrozně triggruje.
Hlavně, že nám ale autorka dopřála doslovný popis toho, jak Eda Belle prokousl dělohu u porodu a x dalších nechutností, jako by nic. Fuj.

Suma sumárum - děs a hrůza.
Docela se děsím toho, co mě čeká u Půlnočního slunce :((

21.04.2024 odpad!

Dospělí a ti druzí Dospělí a ti druzí Caroline Hulse

Hrozný. Nechápu, koho tohle mohlo bavit. Měla jsem co dělat, abych se vůbec ke čtení přinutila a jsem neskonale ráda, že už jsem to dočetla. Děs.

09.04.2024 odpad!

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Neuvěřitelně trapná kniha. Od Landsmana jsem přečetla už Fotra 1, 2 a 3 a k tomu i Moderní pár a Dovolenou s fotrem. Ale takhle nebetyčnou nudu, jako je tenhle díl, jsem nezažila.
Možná je to tím, že je to psané z pohledu Čeňka? Nevím. Každopádne jsem se hrozně nudila a do čtení se musela nutit. Cca 150 stránkovou knihu bych přečetla za den a půl, tohle mi trvalo 3 dny.
Už nikdy víc, děkuji. Vtipy, co nebyly vtipné a ještě byly tlačené na sílu.
Nechápu, proč tohle autorovi někdo vydal.

14.02.2024 odpad!

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Celkem nuda. Už před cca polovinou knihy jsem uhodla, kdo je za vše zodpovědný. Pak mě sice ke konci autor trochu zmátl, ale nakonec to bylo opravdu tak, jak jsem si myslela.
Kdyby byla celá kniha psaná stylem jakým posledních cca 5 stránek, bylo by to na mnohem lepší hodnocení.
Takhle to bylo takový utahaný, plochý a zbytečně zdlouhavý, bez nějaké akce. Horší průměr, no.

28.01.2024 2 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Bloom má ty knihy hrozně stupidní, pardon. A tohle nebyla výjimka. Opět zcela ploché postavy. Žádné gradování děje. Po třech týdnech největší love boom za celej jejich dosavadní život. Přeslazený a zcela nerealistický happyend. Opět vulgární a nadrbaná babča z domova důchodců, co mě fascinovala už v předchozím díle. Nechápu, o co se autorka pokouší prostě.. :D

A nejhorší věta: Už se těším, jak do tebe ty děti budu strkat.

Ble a fuj.

12.01.2024 odpad!

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Od autorky už jsem četla Vánoční polibek v Notting Hill a ten byl mnohem lepší.
Tohle je neuvěřitelně stupidní. Lara, která se chová jak naivní a hloupá patnáctka a spoléhá se jen na svoji kámošku, která jí přesně radí, jak má se svým životem v oblasti vztahů naložit. Vážně jako.. dokáže se Lara sama oblíknout nebo si uprdnout bez Susie? Nemyslím si.
Hloupá holka, co prostě ani nepochopí, když ji chlap pošle do háje stylem, že potřebuje prostor a odjede si na Vánoce do jiné země s jinou ženou, a stále doufá a nejen, že doufá, ale ona si i MYSLÍ, že jsou pořád ve vztahu.. :D
Ach jo, hlavní hrdinka je teda fakt kráva a hrozně mě rozčilovala, pardon.
No ovšem její kámoška Susie není o moc lepší. "Randí" s Davidem přes půlku světa (UK x USA) cca rok, viděli se naposledy ale půl roku zpátky (takže by se dalo říci, že spolu randili naživo jen 6 měsíců), nyní se najednou octne v NYC, párkrát si spolu vyjdou a vyspí se spolu a ona už očekává, že ji požádá o ruku, že jí koupí zásnubák a ještě kvůli tomu, že to David neudělá, dělá scény?! No to mě pos*r prostě :DD

Další věc, co mi na knize vadilo, byla ta, že je plná jmen celebrit a filmů a seriálů. Jakože autorka se chtěla zviditelnit nebo se někomu zavděčit nebo jak? Proč je prostě celá kniha jako jeden velký a nepovedený product placement?! TRAPAS!

Autorka se musela asi zbláznit, jinak si to nedokážu vysvětlit.
Ani Vánoce v New Yorku to nevylepšily - a to jich tam bylo pomálu. Místy jsem se přistihla, že zapomínám, že se má děj odehrávat o Vánocích.

A to ani nemluvím o příšerném CZ překladu. Za to tedy nemůže autorka, ale číst Taylor SwiftOVÁ, Margot RobbieOVÁ apod. mě teda hodně bolelo. Ale to je taková ta trapná česká zvyklost, cpát i do ženských zahraničních jmen OVÁ. Jen jsem myslela, že už tenhle přežitek z knih vymizel. No, asi ne. Škoda.

11.12.2023 odpad!

Polibek na Mykonu Polibek na Mykonu Catherine Rider

Co se Polibků týče, poslední dva díly ode mě dostaly hodnocení "Odpad!" a fakt se mi nelíbily. Tak trapné byly!
Předchozí díly byly o něco lepší, ale spíše průměr.
Čtyři hvězdy si zasloužil jen první (Polibek v NY) a tenhle (zatím?) poslední! Tak skvělý to bylo a to říkám opravdu s tím, že jsem od téhle série už delší dobu nic nečekala a spíš jsem se obávala toho, jak trapný to zas bude.
Kéž by, pokud vyjdou další díly, si udržely kvalitu tohohle nebo toho prvního. Anebo možná, v nejlepším se má skončit, by už nemusely další vyjít.. obávám se, že by se mi názor mohl opět pokazit :D

13.11.2023 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Nebudu lhát, trochu jsem se toho tématu bála, jelikož nejsem úplně cílovka a říkala jsem si, že tam určitě bude i spousta termínů, kterým nebudu hovět a moc technikálií, které mi taky třeba nebudou nic moc říkat, ALE! Minier mě opět nezklamal.
Dlouho jsem nečetla tak skvěle propracovanou knihu!
Klobouček!

04.10.2023 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Zajímavý konec.
Konečně se knižní sobecká (záměrně píšu "knižní", protože seriálová je cokoliv, ale sobecká ne) Elena rozhodne správně a pochopí, že celou dobu šlo hlavně o lásku mezi oba bratry.

Když by tímhle stylem byla psaná celá série, pár dílů by ode mě rozhodně nedostalo hodnocení "odpad". Tento díl mě celkem bavil, opravdu.
Ale stejně jsem svým způsobem ráda, že už mám celou 17 dílnou sérii za sebou! :))

26.09.2023 3 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

To bylo tak roztomilý! :)

18.09.2023 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Prosím vás, kolik že je Charlie let? Já jenom, jak je tam neustále DOKOLA omílané to, že je věčně špinavá, rozcuchaná, neupravená a asi pořád vypadá jak hastroš. Nevím, co to znamená, ale je to celkem otravné a rušivé, jak se to řeší pomalu na každé druhé stránce.. bože!

15.09.2023 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Dala bych tak 4,5* - trochu mě nebavil ten úplný konec, jak Megan mluví o všem, co dělala a jak a kdy to dělala. Nemám sice ráda otevřené konce, kdy se dozvíme max. epilogem nebo jednou poslední kapitolou, jak vše bylo, ale k téhle knize by seděl líp a byl by to o to větší plot twist. Konečné celkem zdlouhavé vysvětlování to trochu zkazilo. Ale jinak super! Knihu jsem pořídila někde ve výprodeji a nečekala jsem od ní skoro nic, takže mi dala mnohem víc, než jsem se odvažovala doufat.

10.09.2023 4 z 5