vercatko20 vercatko20 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Už ani nespočítám, kolikrát jsem Kámen mudrců četla. V dětství a dospívání jsem ho vždy sfoukla za den a po dočtení všech dílů jsem se na něj vrhla vždy znovu, jako kdyby jiné knihy neexistovaly :D
Teď už ho vytáhnu jednou za rok, ale skvělé je to pořád a baví mě, jak v knihách s věkem najdu vždy něco jiného :)

06.03.2024 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Smutný, sílny, hrozný. Nepředstavitelný, že se něco takovýho dělo a to nejen v Rumunsku, ale i u nás. Ač u nás ne tak strašně jako tam. O to víc nechápu, jaká zvěrstva se stále dějí např. v KLDR a je mi z toho smutno.

29.04.2024 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Tohle bylo docela těžké téma. I když jsem si četla anotaci, pořád jsem tak nějak čekala klasickou love story, ale tohle bylo docela deep.
Jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky a myslím, že i ve svém okolí mám spoustu lidí, kterým by mohla otevřít oči :)

23.01.2024 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Podobnost s Twilight čistě náhodná? :D Jen v upíří sáze nebylo SM a sex (aspoň ne v takové míře).

Jako u týhle knihy jsem strašně rozpolcená :D
Na jednu stranu je to mega trapný, všechny ty dialogy, hloupá Ana, kterou neustále překvapuje jeho chování, opakující se situace, které jsou vždy stejné a ničím už nešokují ani nepřekvapí.. dále výrazy typu: vnitřní bohyně, kalhoty splývající z boků TÍM způsobem, a Ana samozřejmě dostává orgasmus jen z jeho pohledu, jen z toho, že se na ni Grey podívá.. a tak bych asi mohla pokračovat :D
Na druhou stranu se občas k týhle trilogii vracím jako pro oddychovku :D

Jedna hvězda jen za čtivost ve smyslu, že to rychle ubíhalo (ale to bude jen formátem knihy) :D

10.11.2022 1 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

(SPOILER) Wow. Ač je to kniha, kde je čtenář opravdu vhozen do děje bez sáhodlouhého vysvětlování (jak píše i uživatel pode mnou), zcela dobře se dá vše uchopit a vžít do situace. Jen by mě zajímal např. rok a přesné místo. Předpokládám ale, že to bylo někde v Jižní Americe, možná právě v Argentině, odkud je sama autorka.

Celý příběh je psaný celkem zajímavou formou, nedá se ani říct, že by tam extra gradoval děj. Je to v jedné nechutné rovině.
Hodně mě teda dostala kapitola, kde haranti v opuštěné zoo zabijí ta štěňátka :(

Co se týká hlavního hrdiny, po skoro celou knihu je v depce (ale po tom, co prožil, se asi není čemu divit), ale celkem jsem s ním sympatizovala, jelikož mi přišlo, že jako jeden z mála (možná jeden jediný) má ještě nějaké morální hranice a přes ty nejde (narozdíl od své sestry). Ovšem na konci mě pěkně zklamal a nasral, stejně jako jeho žena. Ta mě nasrala větou "Vždyť nám mohla dát další děti". Fuj velebnosti :D

Otázkou však zůstává, jak bychom se zachovali obecně my jako lidstvo, kdyby nás potkala tahle tragédie. Možná tu moralizuju, ale možná bych byla stejná jako oni.. i když.. těžko si to představit :D

Jednu hvězdu strhávám za to, že už zhruba od čtvrtky knihy jsem čekala, co hlavní hrdina se samicí udělá - až na ten konec. Opravdu jsem mu chtěla věřit, že s Jazmin odjede do západu slunce a budou šťastní. Anebo že na to někdo přijde a zabije je oba. Ale reálný konec jsem nečekala.
A také ji strhávám za to, že mohlo být vysvětleno, jestli zvířata opravdu virus přenášela anebo to byl opravdu jen plán vlád různých zemí, jak se vypořádat s přelidněností.

10.02.2024 4 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Já tu Amo prostě miluju :D
Ona vlastně pořád jede na stejném vzorci - hloupá hlavní hrdinka s absencí jakékoliv sebeúcty a parta nechutně bohatých a nechutně zvrácených týpků, ze kterých hlavní hrdinka teče jak niagára už jen, když se na ni podívají. Hlavně ten jeden a většinou ten hlavní z celé party.
Co na tom, že jí neustále vyhrožují smrtí, zabitím, vykucháním a já nevím čím ještě. To přece vůbec nevadí, stejně se jich bude držet jak klíště a pomalu je uctívat :D

Dove/Persy mi hrozně moc připomínala Madison z EKK a King zase Bishopa. Kdo jste od Amo sérii EKK nečetl, doporučuju! :D

Je to prostě tak strašně divný a stupidní, ale já to miluju. A nějakým svým zvráceným já se k jejím knihám hrozně ráda vracím a nevím, co si počnu se životem, až je někdy přestane vydávat :(

04.01.2024 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Tohle se mi líbilo. Jasně, je to neuvěřitelná a prvoplánová slaďárna. Postavy trochu plošší a už po 10 prvních stránkách víte, jak to vše bude probíhat a dopadne.
ALE tohle bylo super i tak. Hlavně kvůli tomu, že tu byl opravdu kladen důraz na Vánoce (což by nemělo být překvapivé, ale po zkušenostech s jinými vánočními knihami, to není standard) a perfektně mě to na ně naladilo ještě víc. Lepší knihu jsem si k 1.12. vzít nemohla. Roztomilé to bylo! :)

04.12.2023 4 z 5

Cestou špendlíků nebo jehel Cestou špendlíků nebo jehel Zuzana Říhová

Ten příběh má tak strašně skvělej potenciál a autorka to napíše tak strašně divnou formou.. škoda, fakt škoda. Četlo se to dobře, ale chvílema jsem se fakt ztrácela. Nevím, co to je za trend, psát v hádankách. Achjo. Přitom by stačilo to napsat "klasicky" a byl by to tak super psycho thriller/horor. Příště u týhle autorky asi nedám jen na anotaci :D

24.01.2023 1 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

(SPOILER) Až do zhruba poloviny knihy bych dala klidně i 4 hvězdy, protože to sice bylo trochu ujetý až možná stupidní, ale aspoň to bylo vtipný.

Ale po polovině knihy, kdy se to překlopilo v romanťárnu typu “sice jsi mě zradila, ale já ti hned odpustím, ojedu tě a ještě se do tebe hrozně zamiluju a po 4 měsících si tě vezmu, i když jsi úplná nemotorná nula a já jsem nejžádanější miliardář, po kterém prahnou všechny ženy v NY - jo a vlastně s tebou budu vychovávat nevlastní dceru, kterou mi čistou náhodou dají do péče poté, co u její matky najdou kokain” jsem za každou stránkou protáčela oči.

Bože, kolosální kravina zas. Autorka měla radši zůstat u vtipu než to takhle pomrvit. Jedna hvězda jen za první polovinu knihy.

06.06.2022 1 z 5

Osudný okamžik Osudný okamžik Rebecca Thornton

Dobře, tak si to shrňme.
Na začátku se stane to, že syn jedné z hlavních postav spadne z nějakého sloupu a zlomí si krční obratle.
Jeho matka byla v tu chvíli kdovíkde a spoléhala na svou kamarádku, že na něj dohlédne. Ta na něj jaksi nedohlédla, ač viděla, kam kluk leze, a kamarádce lže, že o tom neměla ani páru.
No a když spadne, řeší to posléze celé město a neřeší se tam už nic jiného. Opravdu. Na cca 400 stránkách se řeší jen sebevýčitky kamarádky.
Hrůza a děs.
Všechny postavy jsou na facku - lžou, vymýšlí si, podezřívají se, pomlouvají a přitom všem si hrají na kamarádky.
A jsou všichni hrozně divní.

Škoda papíru, nechápu, jaké vydavatelství si autorku vzalo pod křídla a proč. Tohle je totální slátanina.

Jednu hvězdu jen za dopisy na konci, které aspoň nějaké věci objasnily.

05.01.2022 1 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Haha, opět stejná “kvalitka” jako první díl :DD
Madison se nikam neposunula, je stále stejně tupá. Bishop je pořád stejný kre*én a příběh je taky pořád stejně hrozný :D
Jediné, za co dávám jednu hvězdu je to, že na konci se přece jen dozvídáme něco více o Klubu Králů a má to potenciál, že by třetí díl mohl prozradit více.
Ale jinak.. je to odpadová literatura, ale z nějakého záhadného důvodu mě to nutí, a snad i baví?!, číst :D

21.12.2021 1 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

V pořadí už 9. kniha v téhle sérii, co jsem četla a asi se mi líbila nejmíň.
Což je paradox, protože Skotsko miluju! Nedávno jsme se odtamtud zrovna vrátili a Scottish Highlands je srdcovka.
Bohužel z téhle knihy jsem necítila návrat do Skotska.
Neustále se tam jen omílaly starosti unfňukané hlavní hrdinky, blázniviny její matky a nejistoty pana spisovatele, pff.
Jediná postava, která mi přišla sympatická, byl Duncan. Ale nedostal tolik prostoru, škoda.

Skotsko je nádherná země a smůla, že se jí autorka nepověnovala tolik, jako se např. věnovala Islandu v Hotýlku.. fakt škoda. Přijde mi, že tam asi autorka ani nebyla, max. přečetla nebo zhlédla Outlander a z toho vycházela.. napovídá tomu i neustále omílání Jamiem Fraserem. Jako jó, kdo ho nemiluje :)) ale tahle kniha by si zasloužila prostě víc.

Tohle, jako milovník divokého a nádherného Skotska, nemohu ohodnotit jinak než slabším průměrem.
2,5* za příběh, 0,5* za obálku.

P.S.: Není to cestopis, VÍM! Ale kdo četl autorky předchozí knihy, hlavně Hotýlek na Islandu nebo Domek v Irsku atp., pochopí, o čem mluvím.

11.05.2024 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

(SPOILER) Tohle byla jízda! Vlastně až do posledních stránek jsem neměla tušení, kdo za tím vším stojí. Napadaly mě různé varianty, ale ani jednou jsem se netrefila.
Hrozně mě rozčilovala Hannah a otec Leny, těm bych fakt vylískala. A trochu mě děsí ten konec..
Nicméně, trochu mě zklamalo, že byl pachatel postava, co se v knize mihla jen tak někdy. Bylo by za mě mnohem lepší, kdyby byl pachatel někdo z hlavních postav, to by byl teprve plot twist! Takhle musím dát jen 4/5*

04.05.2024 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

SPOILER. Dala bych 5 hvězdiček, ale ten konec, kdy se řeší Daphne a její snaha o početí, mě trochu otrávil :D
Ale jinak super, jsem spokojená. Nejdřív jsem viděla seriál, takže kniha mi nemohla dát asi nic wow, ale jsem ráda, že je příběh přece jen bohatěji vykreslený. Jen mi tam chybí královna!

29.09.2023 4 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Jestli jsem u knihy Lady Fuckingham kritizovala to, že nemá žádný děj a postavy jsou ploché, tak tady musím konstatovat to samé, ale x krát tolik!
Větší blbinu jsem dlouho nečetla.
Dějovou linku to nemá žádnou, je to vlastně jen p0rno, kde každý prçá s každým.
Asi k tomu nemám více slov.
Místy mi ta kniha přišla doslova nechutná, obzvlášť tam, kde si to spolu bez výčitek rozdával otec s dcerou apod.
A to se nepovažuju za prudérního člověka a nejsem frigidní, ale tohle dílko u mě přesahuje veškeré hranice normálnosti a to i v téhle tématice.
Možná bych dala jednu hvězdu, kdyby to mělo aspoň nějaký děj. Škoda. Takhle je to za mě jen odpad.

28.07.2023 odpad!

No to byla neuvěřitelná pí*ovina. Někdo vykrade světoznámý a oblíbený dílo a udělá z něj frašku. Ano, to je definice parodie. Ale tohle nebyla parodie, tohle byla kolosální trapnost. Nebylo to vtipný, nebylo to ani úsměvný. Bylo to prostě jen hloupý. Vůbec nechápu autorčino (dle předmluvy) sebevědomí, že to bude trhák :)) Tohle vydat a ještě si to obhajovat, to chce fakt odvahu. Anebo prostě absenci soudnosti. Hnůj.

26.02.2023 odpad!

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Nevím, z téhle knihy jsem trochu rozpačitá.
Vůbec nechápu, co tím chtěl autor říct..
Příběh nemá žádný děj. Jen se tak veze, ale že by se tam něco dělo, to se říct nedá.
Žádná zápletka, rozuzlení, šokující konec nebo aspoň vtipný děj - nic. Tahle kniha nemá nic.
Hlavní hrdina Jonáš je nesympatický, sebestředný a vůbec mi nesedl. Celá kniha je vlastně jen o tom, jak se srovnává se svou náhlou popularitou. Jinak se tam neděje nic. Ostatní postavy, co se v knize vyskytují, jsou nesmastné neslané a obecně je celý příběh hrozně plochý.

Od autora už si nic nepřečtu, novodobá německá literatura je očividně u dna.

Jednu hvězdu jen za prvních cca 50 stran na začátku, ty se ještě daly číst.

29.08.2022 1 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Asi budu znít prudérně, ale tohle bylo na mě moc.
Knižní porno z 19. (nebo brzkého 20.) století no..
Nejvíc mě ale štve, že to nemělo žádný děj vlastně. Jen hlavní hrdinka, co chce za život zkusit co nejvíc pér - ve všech svých tělesných otvorech. A na každý stránce jen sex a obscénní hrátky, někdy až nechutný..

Někdo tu psal, že “kam se hrabe Padesát odstínů” - no, ale ty aspoň mají děj ;)

01.07.2022 odpad!

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Zbytečné, trapné.
Úplně mě to otrávilo.
Žádná povídka nedávala smysl a ta rádoby divadelní hra na konci? Tak to vůbec..
U téhle obludnosti jsem fakt trpěla.

25.02.2022 odpad!

Všechno je možné Všechno je možné Elizabeth Strout

Asi nejsem cílový čtenář, ale tohle mě nebavilo.
Povídky, až na jednu jedinou, byly zvláštní a pro mě nečtivé.

21.12.2021 1 z 5