VěraČamková VěraČamková komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

možná by nemusela být kniha tak rozvláčná, ale téma velice zajímavé a v dnešní době bohužel dosti aktuální. Každý čtenář si tam hodně poučného najde.

27.01.2024 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka mě bavila, měla napětí, četla se takřka sama, jedna z těch, od kterých se nelze odtrhnout. Ale bohužel - jedna z řady hodně si podobných knih, takže zas nepřinesla tolik nového.

07.01.2023 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Čtivá detektivka se zajímavou zápletkou, napětí od začátku až do překvapivého konce.

27.10.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Knížka mě opravdu potěšila, příběh byl uvěřitelný a čtivý, nedalo se od něj odtrhnout, mělo to napětí i humor, vřele doporučuji.

08.10.2022 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Jaroslav Hašek

oprášila jsem díky čtenářské výzvě. Švejk je tak nadčasové dílo, že snad ani není možný, aby se od dob rakouska uherska téměř nic u nás nezměnilo. Zase jsem si ale prodloužila život ...

16.10.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Skvělá kniha, trefně popsané, konečně opět příběh zasazený přímo do našich končin. Bez přikrášlení, pohledem všech zúčastněných, žádný život podle reklam s americkým happy endem. Četla jsem fakt jedním dechem, styl mi absolutně nevadil.

24.08.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

velmi zajímavá kniha s překvapivým koncem, četlo se skvěle

19.08.2020 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Jako sportovkyně mi byla vždy sympatická, ale kniha mě bohužel dost zklamala, spíš bulvár, zpověď nevyrovnané dívky, která se do dnešního dne stále hledá. Do čtení jsem se musela nutit.

17.05.2020 1 z 5

Kniha mě bavila a inspirovala, ale tak radikální být neumím, musím na sobě ještě hodně zapracovat. Každopádně jsem si uvědomila, že být obklopená věcmi, které ve skutečnosti vlastně vůbec nepotřebuji, mě nutně nemusí dělat šťastnější, a právě naopak. Takže za mně Marii Kondo děkuji ... :D

03.12.2019 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Napínavá kniha se zajímavým koncem, skvělá zápletka, HH, kterého jsem si velmi oblíbila, v ní sice nevystupuje, ale i tak jsem si čtení pěkně užila. Super

06.10.2019 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Kniha se mi líbila, je skutečně o životě a klub "staří, ale ne mrtví" je toho důkazem. K tomu sarkasmus, sebeironie, určitě se ke knížce ráda vrátím znovu.

25.07.2019 5 z 5

Tak vchádza svetlo Tak vchádza svetlo Louise Penny

Četla jsem v českém překladu, kniha se mi líbila, ze začátku jsem mírně tápala, ale pak jsem pochopila, že vše je záměrem knihy a jsem ráda, že jsem ji neodložila, protože pak už nešlo knížku odložit a musela jsem číst i při chůzi, jak mě děj vtáhl. Moc mě to bavilo, nádherná četba.

18.07.2019 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Když jsem četla Trhlinu od Jozefa Kariky, byla jsem z knihy úplně "odvařená". Tato kniha je tak podobná... Ale fakt jen podobná. Rozhodně pro mě nebyla tak napínavá, ale dočetla jsem.

28.10.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

I když je kniha slabší, než první díl, který mě totálně odrovnal, nemohu říct, že bych se nebavila. Humor je koření života a díky za Evžena Bočka.

28.10.2023 3 z 5

Besídka bývalých žáků zvláštní školy Besídka bývalých žáků zvláštní školy Miloslav Šimek

díky čtenářské výzvě jsem oprášila z knihovny opravdový klenot... Humor, který je nadčasový a nikdy nezklame...

27.10.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Po knize jsem sáhla vlastně jen proto, abych splnila čtenářskou výzvu, sice jsem se několikrát zasmála, ale jako celek mě příběh neuchvátil.

27.10.2022 2 z 5

Bavič Bavič Karel Šíp

Karel Šíp nezklamal, hltala jsem od první do poslední stránky, jeho humor je inteligentní a milý, opravdu jsem se bavila. Autorovi děkuji.

20.01.2022 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Úžasná kniha, čtená jedním dechem, člověk si při čtení uvědomí, v jaké úžasné době a úžasné zemi se nacházíme. Na minulost bychom proto neměli zapomínat...

19.11.2021 5 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Drsný, syrový, ale hluboce pravdivý příběh viděný očima týraného dítěte, ne že bych takový žánr vyhledávala, nicméně za mně všechny hvězdy. Ukázka ruské literatury.

19.11.2021 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

četlo se docela dobře, příběh sice přitažený za vlasy, ale nakonec, proč ne? Musím ovšem souhlasit s tím, že od autorky je to zatím nejslabší kniha...

27.04.2021 2 z 5