Vendys Vendys komentáře u knih

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Taky máte pocit, že dnešní autoři mají potřebu všechno čtenáři dovysvětlit?
Ani náznak něčeho, co si máme nebo můžeme domyslet a diskutovat nad tím?

20.01.2024 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak to mám za sebou. Doufám, že už končí sága (ne Saga) s Jurekem Walterem.
Těším se na desítku s novým příběhem.

08.05.2023 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Hynku Čermáku, ty raple!
Díky za skvělý zážitek :-)
(Audio: Přízrak a Policie)

25.09.2016 5 z 5

Karneval paměťových buněk Karneval paměťových buněk Karel Šíp

Od Karla Šípa jsem čekal víc. V úvodu knihy se zmiňuje o humoru, který jsem tam bohužel nenašel. Jde spíše o úvahy. Zaujala mě pouze ta s Shakespearem :-)

15.11.2019 1 z 5

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Trochu jsem se obával, jak bude kniha pokračovat, když se hlavní "zloun" objevil už v 1/3 knihy. Wilson ale obstál a příběh vygradoval až do konce. Pravda, ke konci trochu "červená knihovna", ale i tak jsem se bavil. Za mě 4 z 5.

20.01.2013 4 z 5

Hrobka Hrobka F. Paul Wilson (p)

První kniha od autora a určitě si přečtu i další. Zajímavý příběh s prvky nadpřirozena, sympatický hrdina, vygradovaný děj, já se bavil. Hodnotím 80 %.

01.01.2013 4 z 5

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI David Grann

Hodně se mluví o filmu. Tak jako vždy, nejdříve přečíst předlohu :-)
Ta nezklamala, těším se na film.
Koho asi bude hrát ten Leo?

28.01.2024 4 z 5

Nenávist Nenávist David Lindsey

Moje první kniha od autora, celkem slušný "psychothriller", 4 z 5.

15.04.2013 4 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

Subjektivně lepší dílo, než její první kniha "Společenství stínů". Těším se na další.

01.04.2013 4 z 5

Žhavé zprávy Žhavé zprávy Jeffery Deaver

Zajímavý příběh z prostředí zpravodajství v TV, který se postupně zásluhou hlavní hrdinky stane slušnou "krimi". Již asi 9-tá kniha od autora, hodnotím ji 4 z 5.

01.04.2013 4 z 5

Hra na mlčení Hra na mlčení Greg Iles

530 stran? No a co! Přečteno za 2 dny. Pokud máte rádi prostředí právníků a žurnalistů velmi doporučuji. Napínavý příběh plný zvratů v profesním i osobním životě hlavního hrdiny. Doporučuji, 5 z 5.

24.02.2013 5 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

První kniha od autorky. Úplně mi nesedla. Složité popisování vztahů a prostředí. Některé pasáže knihy bylo možné přeskočit, bez vlivu na děj příběhu......Z níže uvedených komentářů zjišťuji, že je autorka velmi oblíbená u dámského publika. Asi jsem se netrefil :-) 2 z 5.

06.02.2013 2 z 5

Společenství stínů Společenství stínů Ruth Newman

Lehce překombinovaný závěr, ale jinak OK. Těším se na "Parazita".

20.01.2013 3 z 5