VendulaB VendulaB komentáře u knih

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Když jsem si kolem 80. stránky uvědomila, že jde o povídky, které spolu nesouvisí, byla jsem běsná a utvrdila se v názoru, že nové knihy Johna Grishama jsou už jen slabým odvarem těch dřívějších. Když mi kolem 150. stránky došlo, že všechno souvisí se vším, byla jsem knihou nadšena. Zajímavě napsaná, napínavá. Grisham stále jede.

02.01.2020 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tímto dílem pro mě autor celou sérii definitivně pohřbil - poslední díl už mě nezajímá. Knížka byla prostě slabá. Nebylo v ní žádné napětí, postavy (ach, kdysi skvělé postavy) byly ploché, bez života, děj byl nelogický, neuvěřitelný, nijaký... Budu si muset opět přečíst Muže, co nenávidí ženy, protože takhle se s Lisbeth a Mikaelem loučit nehodlám.

26.10.2019 2 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Autorka se zde opět ukazuje v plné síle. Znovu dokazuje, že dokáže čtenáře okamžitě vtáhnout do děj, skvěle podává situace v životě dospělých očima dětí. Lahůdkou jsou pak scény, kdy jednu událost popíše postupně pohledem více postav. Navíc konec je sepsán naprosto úžasným stylem. I když Pod sněhem bylo (pro mě) o fous lepší, jde bezpochyby o výbornou knihu.

19.10.2019 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Jednoduše skvělá detektivka - výborná náplast na zklamání z Pentagramu. Zatím asi nejlepší díl z celé série. Rychlé, strhující, napínavé. Příběh je dostatečně bohatý, zápletka i vyústění dává smysl. Není co vytknout.

29.08.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Struktura příběhu s Robertem Langdonem je stále stejná - to jsem čekala a nevadilo mi to. Tentokrát však byl celý příběh příliš plytký, nic moc se v něm nedělo, necítila jsem napětí, nevšimla jsem si žádného "strhujícího tempa". Nejslabší kniha z celé série.

13.08.2019 2 z 5

Skvělý historický román, tentokrát nezvykle zachycen pohledem Anny Boleynové. Kniha Vás okamžitě vtáhne. Autorka nám předvádí úchvatnou podívanou na to, co se stane, když Vás jednou unese proud a vy už nemáte možnost dostat se na břeh a prostě se musíte nechat nést dál.

10.07.2019 5 z 5

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Výborný druhý díl úžasné zprávy o životě v současné Číně. První díl mě nadchnul o malinko víc, ale stále se jedná o úžasné čtení. První díl je více o Číně, druhý je více o autorovi samém. Ten je zde otevřený, upřímný a tvrdý - k ostatním, ale i k sobě. Rozhodně doporučuji.

10.04.2024 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Výborný, smutný a zcela uvěřitelný díl. Velmi dobře a živě popsány pocity hrdiny po prožité tragédii. Příběh vtáhl okamžitě, všechno jsem hrdinovi věřila. Trochu jiná detektivka, ale rozhodně doporučuji.

12.03.2024 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Tentokrát lehké zklamání, především v porovnání s posledními díly série. Necítila jsem žádné napětí, příběh mě příliš nezaujal, spíše se jen tak táhl. Miluju H. H., ale tentokrát se to nepovedlo.

04.03.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Lehce slabší než Dědina, Vrány či výborná Zahrada, lepší než Chirurg. Samotný příběh je mrazivě realistický a uvěřitelný, skvěle vykreslena doba, místo i rodinná atmosféra. Jediné, co mi chybělo, bylo nějaké větší vyústění a údernější závěr. Kniha jakoby někam směřuje, ale nedojde tam. Nicméně opět skvělý čtenářský zážitek.

13.10.2023 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Strhující závěr série - tentokrát pořádně napínavý, propletený, plný slepých uliček. Především druhou polovinu čtete jedním dechem. Celkově se jednal o povedou sérii a doufám, že autor ještě nějakou vytvoří.

26.09.2023 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Další zajímavý příběh z pera skvělého autora. Stejně jako jindy - neuvěřitelně popsaná atmosféra místa. Tentokrát navíc i hrozná nejistota člověka, který ztratil paměť - to vše popsáno neuvěřitelně živě, děsivě a uvěřitelně. Četbu jsem si moc užila.

14.07.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Kniha se čte dobře, není špatně napsaná a její skutečný autor vykřesal z Harryho vyprávění, co se dalo. Proto 4*. Druhou věcí je ale samotná osoba Harryho a jeho pohled na svět. Je dobře, že hlavní hrdina našel lásku a osobní štěstí, ale rozhodně mu důrazně doporučuji pokračovat v terapii, protože má sakra na čem pracovat. Je bohužel naprosto mimo. Hodně pobavila dramatická historka o tom, že "díky improvizaci a čiré vůli" dokázal i přes utopený telefon komunikovat s Meghan z jiného přístroje a pak jeho přesvědčení, že si ho Meghan nikdy negooglila a jeho rodinu prakticky neznala. Hodně vtipné.

08.07.2023 4 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Zajímavá a čtivá kniha popisující život Karla Gotta v souvislosti s historickým vývojem Československa v období 1950-1990. Kniha není útočná ani bulvární (soukromý život Karla Gotta vůbec neřeší), ale autor se otevřeně ptá a hledá souvislosti. Připomíná mi Novákova Kunderu - obojí výborné.

29.06.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělý psychologický román popisující život s psychopatem. Často používaná věta "nic není, jak se zdá" zde platí na 100 %. Knihu jsem si opravdu užila.

12.06.2023 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Knížka má dobrou myšlenku, ale výsledek pokulhává. Je vhodná tak možná pro cizince, který toho o Česku moc neví, nebo pro malé puberťáky. Pro každého v kategorii 30+ je její obsah notoricky známý. Rozhovory na konci knihy jsou pak úplně o ničem.

12.06.2023 3 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Výborná detektivka, velmi rychlá, čtivá, napínavá. Vše působí neskutečně reálně a je zcela uvěřitelné. Autorova bývalá profese je naprosto evidentní.

12.05.2023 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Knihu jsem si vybrala s ohledem na témata letošní čtenářské výzvy. Četla se dobře, ale byla hodně rozvláčná, výrazné zkrácení by ji prospělo. Neustálé opakovaní popisu poruch chování hlavních hrdinů, stokrát stále do kola. Policisté nepůsobili jako velcí profesionálové, nijak je běžící čas neznepokojuje. Nebylo to úplně špatné, ale pokračovat v sérii nebudu.

12.05.2023 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Typická kniha autorky, která se příjemně čte. Tentokrát mě příběh zaujal hned od začátku a líbil se mi i způsob, jakým se autorka vzdálila z tradiční vesničky. Nicméně při zpětném pohledu působí detektivní zápletka dost slabě a nepříjemnou zůstává nelidská dokonalost inspektora Gamache. Přesto jde určitě o lepší knihu v sérii.

11.04.2023 4 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Kniha je stejně výborná jako předchozí díly série. Po pravdě mě mrzí, že Jindřich VIII. neměl více žen a že tak jedna skvělá série končí. Celé je to neuvěřitelně čtivé, všechny postavy působí živě a moderně - bezvadný způsob jak poznat nějaké historické období.

22.03.2023 5 z 5