Vendelína Vendelína komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Milá, pěkná, nenáročná, vtipná a zároveň i velmi smutná kniha. I když se jednalo o vcelku vážné téma, kniha mě pohladila na duši. Při čtení jsem se cítila dobře - žádné nervy na špagátě. Děj jemně plynul. Posledních 50 stran bylo dramatických a dojemných. Sice jsem nespotřebovala tunu kapesníčků, ale oči mi chvílemi fakt slzely. Po přečtení epilogu ve mně zůstal hezký pocit, i když kniha nekončila nijak šťastně. Dobré téma pro úvahu o eutanazii apod.
A trochu mi vadil překlad - chyby a zvláštní obraty.

16.01.2014 4 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Zpočátku jsem si myslela, že budu hodnotit lépe. Začátek měl spád, byla v něm cítit vášeň a napětí, ale od půlky mě kniha začala nudit. Velmi se začala podobat Božskému bastardovi a konec byl jasný.
Nemůžu si pomoct, ale začíná mi vadit tenhle styl psaní: krásná a úspěšná holka, které nebylo ani 30 a už je na vedoucím postu v začínající firmě, krásný a úspěšný chlap, kterému lezou ženské sami do postele, zápletka nijaká, všichni jsou nádherní, úspěšní a nikdo nemá žádný problém, v práci jsou velký kámoši, žádná autorita a mají na sebe hloupé narážky... Asi to tam takhle fakt chodí... Dialogy příšerné a překlad je občas proložen nářečím, což mi hodně vadilo.
Je fakt, že knížka byla oddechová. Nepotřebovali jste u ní myslet, ale už jsem trochu zoufalá z toho, jak teď vydavatelství chrlí jeden erotický román za druhým, někdy úplný brak, někdy o fous lepší. Nikdy se však pořádně nedostanu do konce, protože té erotiky a krásy se přejím hned na začátku a ke konci mě doslova autor nudí. Dávám 2 a půl

05.03.2014

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Zprvu jsem myslela, že to vzdám. Pentagram mě nenadchl, ale po padesáti stránkách jsem si řekla: "dej tomu ještě šanci". Až na pár drobností jako byly počáteční zmatky v postavách a divný konec, se kniha povedla.
Domýšlela jsem si několik motivů a finále bylo překvápko, místy mě z toho mrazilo a některé události, které Nesbo připravil, mě šokovali. Bylo to pěkně zamotané a komplikované.
Dávám 4 a půl.

17.04.2013 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Po dlouhé době kniha, která zaujala. První povídka mi přišla divná, místy až nechutná. Další tři dokonalost sama. Velký řidič byl dobře propracovaný, Prodlužování času: prostě King a z Dobrého manželství mě mrazilo, konec jsem nečekala. Dala bych plný počet kdyby v souboru nebyla první povídka, proto dávam o bod méně.

17.01.2012 4 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Povedená kniha! Nemám moc ráda dramata a tady jich bylo požehnaně, ale i tak knížka chytla za srdce. Někdo nechce moc číst o poporodních depresích, o stereotypu matek těch nejmenších... Mě to chytlo. Kniha byla plná vážných témat z partnerského a rodinného života. Tess se dotkla i té největší špíny, jaké jsou lidi schopny udělat ze zoufalství, ze vzteku a z touhy po klidu.
Opět se mi moc líbilo, jak se můžu při čtení dozvědět i názor ostatních. Je pravda, že v téhle knize mě maličko mátlo, když se některé situace a dialogy opakovali. A dozvěděla jsem nějaké novinky o květomluvě. Příjemné zpestření.
Závěr byl opět plný adrenalinu a emocí. I když bych řekla, že v téhle knize jste našli mnoho emotivních okamžiků. Docela jsem to prožívala:-) Po přečtení jsem byla vyždímaná, emočně vycuclá a adrenalin vyprchával pomalu. Mateřská láska je mocná a úžasná!
Tuhle knížku nejde vyprávět, tu si musíte jednoduše přečíst.

12.03.2014 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Tenhle horor jsem poprvé četla, když jsem hlídala našim auto v lese. Byl podzim, brzy tma... Čtivé, temné, napínavé.

26.10.2011 5 z 5

Kapitán Smrt Kapitán Smrt Dominik Dán

Čekala jsem víc. Překvapení a akce střídal celkem nudný děj a dlouhosáhlé vyprávění. Kdo nemusí trochu té historie, kniha ho moc nenadchne.

30.09.2011 3 z 5

Podoba Podoba Tana French

Po přečtení prvotiny V Lesích jsem tomu moc šancí nedávala. Knížka ale zaujala právě tím nápadem zaměnit Cassie za oběť. Zprvu jsem se v tom trochu "plácala", ale pak jsem odjela z města do hor, kde za tmy není vidět ani na špičku nosu, šumění větru ve větvích stromů... A atmosféra byla na světě a právě ta u mě pozvedla celou knihu nahoru. Záhadné, místy strašidelné počtení. Doporučuji číst někde v přírodě a nejlépe za tmy:-)

12.09.2011 4 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Fakt absolutně praštěná kniha! Absolutně nereálná, strašně zamotaná. Nakonec jsem vydržela a dočetla ji.

05.02.2015 3 z 5

Měj mě rád Měj mě rád Eva Urbaníková

Třetí kniha, která mi od této autorky sedla. Výborně se četla, i když některé pasáže jsem viděla přes slzy, co mi tekly. Místy smutné. Zajímalo by mě, kde autorka čerpala. Bylo to takové opravdové. Názory na lékařskou vědu a alternativní medicínu mě dost zaujaly a Soňa měla v mnohém pravdu, proto knihu dávám i do doporučených.
Dala bych plný počet bodů, ale vytáčely mě dialogy Soni a Rii a Soňa mě na konci neskutečně naštvala. Tolik po něčem touží a nakonec... Ptám se: Proč??? Po přečtení mi zůstala hořkost v duši.

23.01.2014 4 z 5

Klára nad propastí Klára nad propastí Beáta Matyášová

Jednoduchá kniha, která nutí k zamyšlení. Mně se naopak líbil popis všech těch každodenních rituálů, protože o to tam přece jde. Je to tak jednotvárné, že se z toho může člověk zbláznit. Jen mě mrzí, že jsem se nedozvěděla víc pocitů, emocí, které provázejí takový psychický kolaps. Jinak průměrné čtení na jeden den.

28.06.2013 3 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Konečně se to rozjelo! Elena už nepůsobí jako hloupá blondýna. Konec byl překvapující a další díly už číst nehodlám, protože tímto dílem to měla ukončit. Bonniin zápis v deníku je jako epilog. Dobrý epilog.
Zbytek zkusím dokoukat v seriálu.

29.04.2013 4 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Druhý díl mě zpočátku moc nebavil. Chvílemi jsem ani nevnímala, co čtu a kde jsem. Klasický milostný trojúhelník mezi Elenou, Stefanem a Damonem-trochu předvídatelné. Zajímavější je kniha ke konci, kde už jsem si říkala: "KONEČNĚ TO MÁ TROCHU ŠŤÁVU!". Sled událostí nabral spád a mě to nutilo začíst se hned do třetího dílu. Opět dávám tři a půl. Není to totiž úplně ono.

24.04.2013 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Čekala jsem pořádně nadupanou detektivku, ale přišlo zklamání. Děj se podivně vlekl, žádné očekávání, žádné napětí. Celkem jsem se místy nudila. Posledních 150 stran to autor vzal hopem, ale zase se konečně něco dělo. Pro mě průměr. Doufám, že Spasitel a Sněhulák (trailer mě zaujal víc než dost) budou víc napínavější.

06.12.2012 3 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Nádherná kniha. I když film neodpovídal úplně předloze, umocnil zážitek.

26.10.2011 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Poprvé jsem viděla film a 3 hodiny po něm jsem nemohla usnout. Kniha byla slabší, docela vleklý děj, ale konec dokonalý! Myšlenka originální a děsivá.

26.10.2011 4 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Název sedí úplně dokonale. Příběh je mrazivý...

19.10.2011 4 z 5

Přítulný Zajíček Přítulný Zajíček Magda Váňová

Zajímavé čtení. Líbilo se mi, jak byly povídky propojené.

19.10.2011 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Dokonalá ukázka toho, jak je člověk krátký na matku přírodu.

19.10.2011 5 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Knížka mě mile překvapila. Děj byl napínavý, plný nečekaných zvratů. Tak na 330. stránce jsem si myslela, že už bude jen "vomáčka okolo", ale do poslední chvíle nebylo nic jistého. Sedla mi.

19.10.2011 4 z 5