VendaS20 VendaS20 komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Myslím, že příběh by klidně snesl i více stran, větší rozpracování, více rozebrat postavy. Ale i takto je to velmi silná knížka o zvláštní a nepochopitelné době. A možná, že ta krátkost mu přidává na kouzlu.

25.01.2024 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Ačkoliv jsem knihu přečetla skoro na jeden zátah, vím, že si ji už znovu nepřečtu. Střídavě jsem plakala, dělalo se mi špatně, dostávala záchvaty paniky při pomyšlení na mou malou dceru a na to, že se to skutečně dělo. Úžasná i úděsná kniha zároveň. Snad se to nikdy nebude opkovat.

11.01.2023 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Backman opět nezklamal, kniha se četla skvěle a postavy si člověk oblíbí i když jsou trochu jiní a třeba i protivní. Skvělá knížka k oddechu ale také i k přemýšlení.

05.08.2020 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Mne kniha velmi zklamala. Dle různých anotací a popisů jsem čekala zajímavosti o seriálu, ději, zákulisí, čehož bylo v knize minimum. Kniha je o různých politických, sociálních, společenských situacích a jak byly zobrazeny v Přátelích a dalších seriálech. Forma, jakou je kniha napsaná, mi nevadila, četla se celkem dobře a svižně, ovšem se seriálem Přátelé má kromě úvodu, kde se popisuje jak se autoři dali dohromady a herci přišli ke svým rolím, společného minimum.

03.03.2020 2 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha mne ani nenadchla ani neurazila, četla se svižně a příjemně. Nedokáži posoudit reálnost děje a historického kontextu..

02.04.2023 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Mám stejný dojem jako z druhého dílu. Některé věci jsou už přehnané a u knihy se nesměji ale je to dobrá oddechovka, která se rychle čte.

24.06.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemné počtení. Byla to pro mě příjemná oddechovka po všech trilerech, kde člověk musí přemýšlet snad nad každým slovem.

12.04.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Oproti prvnímu dílu mi už kniha nepřišla tolik vtipná, některé věci se mi zdáli už i přehnané. Ale stále si myslím, že je to fajn odpočinková kniha. Člověk může vypnout a neřešit jestli mu na předchozí stránce něco neuniklo.

17.06.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Musím říct, že kniha mne velmi mile překvapila. Už jsem četla 2 knihy od této autorky, které se celkem dobře četly ale úplně mne nepohltily. Tuto knihu jsem přečetla za den, měla hezké tempo, svižně se četla, dobře popsané postavy, které měly své problémy a zjistit, kdo z nich je vrah bylo nemožné. Vlastní vinou jsem si pokazila závěr, kdy se mi omylem kniha otevřela na konci a já zahlédla jméno ve vyšetřování, tam jsem od poloviny knihy tušila, kdo je vrah. Nebýt toho, byla bych ze závěru ohromně překvapená.

31.05.2020 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Knihy Fredrika Backmana mám ráda, líbí se mi jeho styl psaní. U My proti vám mi lehce vadilo stálé udržování napětí i když se vlastně nic nedělo. I přes to se mi kniha četla dobře a ráda se k ní někdy vrátím.

03.03.2020 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Každému se líbí jiné příběhy a styly jakými jsou knihy napsány. Mne se tato kniha líbila moc, příběh byl pro mne zajímavý i když pro někoho může být obyčejný. Styl se mi také moc líbil, nemohla jsem se odtrhnout. Kniha je vtipná i dojemná.

18.01.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jako součást projektu upozornit veřejnost na množírny a týrání zvířat je to super. Lidé by se měli nad tímto více zamýšlet a nebýt lhostejní.
Ovšem pokud bych měla hodnotit knihu jako takovou, je to spíše prvoplánová, průměrná povídka. Člověk už na začátku "kapitoly" ví co se stane, jednotlivé setkání s lidmi a psy na Gumpově cestě by si zasloužilo více rozpracovat, stejně tak závěr knihy. Nejvíce se mi líbily ilustrace, fotky a příběhy skutečných psů a lidí zapojených do jejich záchrany.

03.01.2020 2 z 5

Za mě je na druhém místě za Poslední aristokratkou. Humor zůstal stejný ale od předchozích dílů se dělo něco nového a hezky to knihu oživilo. I když musím říct, že jsem od chytání zlodějů čekala víc.

30.06.2022 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Chvíli mi trvalo zvyknout si na styl knihy, stále dokola se opakující informace, věty. Když jsem si ale zvykla, už se mi četlo dobře a styl se mi začal líbit.
Nebudu se pouštět do rozboru, který stejně neumím:) ale z mého pohledu je předválečná doba a ideologie v příběhu vedlejší. Kopfrkingl byl psychicky narušený již před tím, kdyby ho nepostrčil jeho přítel, mohl být spouštěč cokoliv jiného.
Na konci knihy mi také chybělo více děje nebo vysvětlení např. jak ostatní zjistili, že je blázen, co se stalo s jeho dcerou?

28.02.2022 4 z 5

Mokrá louka Mokrá louka Lenka Lanczová

Knihu jsem začala číst víceméně z nostalgie ale i když dávno nejsem puberťák znovu jsem si ji užila. Autorka píše skvělým "jednoduchým" stylem, je to super letní oddechovka, kterou si mohou přečíst i dospělí.

12.04.2023 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Vlastně nevím co ke knize říct. Četla se mi v celku dobře, příjemná oddechovka ale vadilo mi, že děj skončil jak začal. Přiznám se, že nemám ráda otevřené konce a nevysvětlené věci. Tato kniha byla pro mne bez závěru a bez dovysvětlení ohledně vlezlé duly. I přes to se mi kniha vcelku líbila.

20.04.2020 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Kniha se mi líbila "středně". Rozhodně s autorkou nesouhlasím ve všem a nevěřím většině jejích názorů, jako že za všechny nemoci mohou naše problémy, přístup k životu, všechny nemoci vyléčíte změnou přístupu. Ale věřím, že pozitivní přístup a zbavení se starých křivd lidem pomáhá cítit se lépe.

03.03.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Horory nečtu ani nekoukám na filmy, protože jsem velký strašpytel. Tato kniha měla ovšem velmi dobré hodnocení, tak jsem ji zkusila a neprohloupila. Pro mne je napsaná skvělou "čtivou" formou, i když jsem se chvílemi bála, potřebovala jsem vědět, co se stane dál. Některé nedotažené detaily, které zmiňují ostatní komentující, jsem si vysvětlila dle své fantazie :)

07.01.2020 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Příběh i styl vyprávění super. Občas jsem se ztrácela v popisu města a uměleckých děl ale bavilo mě vysvětlování jejich původu a účelu. Ale musím říct, že sled událostí ve filmu se mi líbil víc, zdál se mi uvěřitelnější než předstírání božího vnuknutí a zázraku. Stejně je ale kniha skvělá, ráda si jí někdy přečtu znovu.

13.07.2021 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Kniha je napsaná velmi dobře a čte se rychle. Obvykle nemám ráda otevřené konce, ale tady mi to nevadilo. Je to zajímavé a originální téma. Jediné, co pro mne bylo nepochopitelné je, že by Hanna už např. ve 2 letech, kdy děti začínají mluvit, musela být natolik chytrá a vyspělá, že by si vytvořila strategii matku testovat a trestat.

12.01.2021 5 z 5