Veha89 Veha89 komentáře u knih

Lakomec Lakomec Molière (p)

Čtivá kniha, krásný příběh. Překvapilo mě vydání v edici D, které je upraveno do současné češtiny, což může být pro mnohé plusem. Osobně dávám přednost starším překladům.

12.05.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné, skvělé čtení na odlehčení

25.09.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Skvělá kniha, spojení historie, technologie, detektivního žánru...vše dle mého gusta

15.03.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Skvělý čtivý styl, úžasné spojení skutečných událostí a postav, legend a magie. Jen by byla zapotřebí lepší editorská práce.

26.10.2017 5 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Čtivý styl a skvělý příběh. Někdy byly násilné pasáže trochu moc detailní.

25.10.2017 5 z 5

Mise Sinaj Mise Sinaj Gregg Loomis

Dobré čtení, skvělá zápletka, jen jsem někdy nestíhala ty technické pasáže :-)

25.10.2017 5 z 5

Akta Julián Akta Julián Gregg Loomis

Skvělá zápletka, čtivý styl psaní, vtipné, napínavé, prostě vše, co jsem potřebovala. Rozhodně lepší překlad a stylistická úprava než u Případu Pegasus.

10.09.2017 5 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Příběh je poutavý, mám ráda historická témata a záhady. Styl psaní u této knihy je dobrý, čtivý, jen mi to kazily občasné chyby v překladu, chybějící či přiházená slova a překlepy.

23.08.2017 5 z 5

Pompejan Pompejan Philipp Vandenberg

Chvilku mi trvalo začíst se do stylu psaní a zvyknout si na někdy delší popisy obecných věcí, které nebyly přímo k tématu. Děj ve starověkém Římě a v Pompejích byl však velmi dobrý a poutavý.

07.08.2017 4 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Kniha je pokračováním příběhu ze světa Percyho Jacksona. Je napsána čtivým stylem, který byl typický pro předešlé dvě série. Hrdinou již není Percy, ale Apollón, který se musí postavit skrytému nebezpečí ve smrtelném těle. Příběh je poutavý, jen se musí počkat na další díl, který u nás ještě nevyšel.

30.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Sérii Harry Potter miluji. Kniha je zábavná, napínavá a nápaditá.

22.01.2017 5 z 5