vampyrcik vampyrcik komentáře u knih

Skvělá kniha plná skvělých informací. Pomohla mi pochopit spánek jako celodenní proces a upravit životní styl k větší spokojenosti. Vzhledem k probíhajícímu těhotenství mě velmi zaujala kapitola o spánku plodu a dětí. Navíc příběhy z ní mi pomáhají přesvědčit ke zkvalitnění spánku i jeho zatvrzelé odmítače.

29.04.2020 5 z 5

Láska jako životní styl Láska jako životní styl Gary Chapman

No nic moc. Po utrpení s první půlkou, jsem zbytek dočetla na preskacku a o nic jsem nepřišla.

11.02.2024 2 z 5

Co řeknete až pozdravíte Co řeknete až pozdravíte Eric Berne

Zase kniha kterou člověk musí číst s vědomím toho kde a kdy byla napsaná. Taky překlad trochu pokulhává. Pár zajímavých myšlenek pro použití v praxi se tam našlo. Ovšem kapitola Námitky proti teorii a vyvracení námitek mě opravdu velmi pobavila.

09.02.2022 2 z 5

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

Muminky miluju od dětství. Úplně mě to připravilo na zimu a hodilo do zimní pohody. Krásný příběh se seversky depresivními prvky. Navíc se u toho našemu muminkovi skvěle usínalo. :-D

24.11.2020 5 z 5

Vím, co mi chutná Vím, co mi chutná Tracey Murkett

Zapadá mi to do konceptu výchovy samostatné osoby. Zamyslela jsem se díky tomu nad několika věcmi, které mi do té doby nedocvakly.

15.11.2020 4 z 5

Medové příběhy Medové příběhy Ľubica Šebeková

Čekala jsem asi něco jiného. A štve mě pár biologických nepřesností: včelí matka má žihadlo, nemá na něm ovšem háčky a když bodne, nevytrhne se jí zadeček, používá ho hlavně k souboji s ostatními matkami. Cizí zvířata se nekrmí - chlapeček trhal trávu a listy ovcím - nebezpečný precedens. Malým králíkům říká zajíčci, boha! A závěr s Biblí mě tak naštval, že mám chuť se knihy zbavit.

15.11.2020 3 z 5

Naše děti, naše světy Naše děti, naše světy Meredith F. Small

Skvělá kniha se spoustou informací z biologie lidských mláďat, které jsou ovšem podané v kontextu dané kultury. Ukazuje, že vlastně každá rodičovská cesta ma v určitém prostředí smysl a že je možné vyhovět lépe mláděcím potřebám i v naší kultuře, pokud víme čeho chceme dosáhnout. Budu doporučovat všem nastávajícím rodičům.

25.09.2020 5 z 5

Cvičení pro fyzickou a duševní rovnováhu, metoda Ludmily Mojžíšové Cvičení pro fyzickou a duševní rovnováhu, metoda Ludmily Mojžíšové Jarmila Novotná

Cviky paní Mojžíšové. Většina knihy je povídání o paní Mojžíšové.

16.08.2020 3 z 5

Tělo není automat! Tělo není automat! Matěj Šulc

Prima rychlé čtení o kontextovém cvičení.

16.08.2020 4 z 5

Miminka v bezpečí. Průvodce pro odvážné rodiče Miminka v bezpečí. Průvodce pro odvážné rodiče Julia Dibbern

Příjemná kniha s praktickými zkušenostmi. Pro lidi co se nevycházejí do norem to (jako já), to je jen potvrzení toho, co všechno pro miminko nepotřebuju =)

06.05.2020 5 z 5

Omyl komisaře Palmua Omyl komisaře Palmua Mika Waltari

Hezká odpočinková detektivka ve starém stylu

31.03.2020 3 z 5

Fenomenální včely - Biologie včelstva jako superorganizmu Fenomenální včely - Biologie včelstva jako superorganizmu Jürgen Tautz

Zajímavé informace, spoustu krásných fotek, rychle se čte. Člověk si uvědomí, jak málo toho víme =) Trochu nepřehledné a nepřesné zabřednutí do evoluční ekologie, nevím jestli to nebylo překladem.

17.10.2019 3 z 5

Vzpoura pražské kavárny Vzpoura pražské kavárny Dominik Landsman

"No že bych to musel číst dvakrát?!" Možná za dvacet let, až to nebude tak aktuální, teď to totiž vlastně ani není vtipné.

23.02.2019 1 z 5