ValiPages Online ValiPages komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Upřímně, mě tahle knížka dost zklamala, nebo ne úplně zklamala, ale jakou má pověst a to všechno, tak jsem čekala něco jiného. Přijde mi, že ačkoli to má okolo čtyři sta stránek, tak se tam vlastně nic moc zajímavého nestalo. Ale fakt velký plus je, že to rychle uteklo. Taky se mi líbilo, že to bylo propojené i s lidským světem a ne jenom s tím kouzelným. Samozřejmě tu máme takovou tu hrdinku, která se pouští do každého nebezpečí a nic jí v tom nezabrání. Někdy mi přišlo, že byla paličatá až moc. Zvláštní bylo, že skoro na každé stránce říkala, že je pořád v pozoru, a přesto mi některé věci došly mnohem dřív než jí, přitom to měla celé před nosem, tak úplně nevím, jak to myslela :)
Ale je to prostě taková ta fantasy, u které se nemusí přemýšlet a přitom se u ní odpočine.
Do druhého dílu se určitě pustím, protože všichni říkají, že je lepší, a taky ten první díl skončil fakt dobře :)

12.04.2024 3 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

No, knížka se mi líbila, ale s čistým srdcem jí nemůžu dát pět hvězdiček. Knížka byla za mě skvěle napsaná, tak jako hravě. Skvěle se četla a měla jsem ji za pár dní přečtenou. Nejradši bych také chodila na takovou školu jako je Ellinghamova Akademie. Ale to asi nejsem jediná :)
Líbilo se mi, jak na školu chodili úplně odlišní lidé. Líbilo se mi, jak každý měl svůj osobitý styl a koníčka. Jediná věc, která mi na knížce vadila, byla ta, že se považuje za detektivku. Protože za mě té detektivky v knížce bylo opravdu malé procento. Stivie sice byla kriminalistikou posedlá a vlastně se celý děj kolem vraždy točil, ale stejně bych to neřadila úplně mezi detektivky. Nemluvě o tom, že se tam vůbec nic nevyřešilo, spíš naopak jenom otevřelo :) Ale i tak se mi z větší části líbila a už se moc těším na další díl.
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mou recenzi, klikněte prosím na like ne z důvodu, že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mou recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

19.02.2024 4 z 5

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

,,Našla.Bylo to strašně těžké řídit se těmi nesmírně komplikovanými instrukcemi."
Zamračí se. ,,Počkat ,děláte si legraci?"
,,Ne,ne...šlo o celé dva pokyny.Pokud člověk není génius jako já, neměl by šanci."
Povytáhne koutek v úsměvu.,,Děláte si legraci."
,,Jste všímavý."

Tak tahle knížka byla vážně bomba. Ani nevím, proč jsem od ní měla velká očekávání, ale vůbec mě tahle knížka nezklamala. Spíše naopak. Knížka mi přijde opravdu hodně dobře napsaná. Byla skvěle zpracovaná, co se týče detektivky i fantazie. Užívala jsem si každou stránku. Všechny postavy byly naprosto boží, hlavně Myra, Lucy, August a Vincent. Bylo super, jak to autorka měla promyšlené, hlavně co se týkalo mágů a jejich spojení s malováním. Někdy mi bylo opravdu hodně líto Myry a Lucy, ale zase se mi hrozně líbilo sesterské pouto mezi nimi. Jako sestra bych se nad sebou asi měla zamyslet. :)
Co se týče vraha, tak si myslím, že ačkoliv bylo zpracování na obě strany dobře, vrah byl celkem předvídatelný. Ale ten konec byl vážně skvěle napsaný. Ačkoliv to tam nehraje takovou roli, líbilo se mi zasazení do děje, co se týkalo růží. Také se mi hrozně líbilo, jak tam Myra popisovala malování. Za mě jsou si August s Myrou doslova souzení.
Opravdu mě mrzí, že je to nejspíš stand-alone, ale na druhou stranu ten konec tomu vůbec nenasvědčoval. Spíše jako půda pro další díl. :)
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mou recenzi, klikněte prosím na like, ne z důvodu, že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mou recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji. :)

09.02.2024 5 z 5

Soumrak Soumrak Shannon Messenger

Máme tu další skvělý díl se Sophii a jejími přáteli. Přišlo mi super na tomhle díle, že tam byla i Amy. Vždycky mi přišlo skvělé jak řekla něco co by ostatní neřekli a jak si povídala se Sophii jako by mezi nimi neuplynuly skoro dva roky a jak všechno obdivovala jako Sophie v prvním díle jak jí Fitz přivedl do ztracených měst :)
Uf. To jsem si oddechla, že tak jak končila pětka : že jistá osoba umře tak to v šestce dopadlo happyendem :) Každým dílem jsem radši že mají více a více stránek.

Polaris Polaris Shannon Messenger

Ach. Pětka byla dokonalá ! Asi se mi nejvíc líbila za všech dílů. To co se stalo v Lumernálii z toho se mi chtělo brečet. A zase ten konec ? Víc než kdy jindy jsem se nemohla dočkat na 6.díl :). Miluji chvíle pod Calliním stromem. Vždy hrozně ráda čtu, když Sophii se probudí nějaká nová schopnost. Kolik už jich má ? Asi 5 ? Taky bych chtěla aby všichni měli jednu magii a já měla rovnou pět jich ;)

Věčnoplamen Věčnoplamen Shannon Messenger

Miluju každý díl čím dál tím víc ! Trojka byla zase pecka. A to odhalení na konci ? Kdo všechno se skrývá za černými kápěmi se symbolem bílého oka ?! Bylo mi Sophie celkem líto, že nemohla používat svojí magii. Nesnáším Kancleře. Teda měla jsem ráda Kenrika. Mám moc ráda Magnáta Léta a Elwina. Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mojí recenzi, klikněte prosím na like ne z důvodu že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mojí recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Vykřiknu při pohledu na dvě známé tváře, které na mě zírají, s rukama založenýma na prsou jako nějaký dvě zastrašující věže. ,,Domnívám se, že jsi mi dlužen deset zlatých," Zamumlá Zander.
,,Já bych zase řekl, že je tomu právě naopak," Namítne Atticus.
,,Tys nevěřil že by na to mohla přijít dřív, než hodiny odbijí půlnoc. Zato já v ní měl víry víc."
,,Takže vy jste se tady celou noc schovávali a sázeli se , jak dlouho mi to potrvá ,než to otevřu?"
Navzájem se na sebe podívají, načež jednohlasně odpoví: ,,Ano."

Tuhle knížku bych nenazvala jiným slovem než „Horská jízda." V jednu chvíli jsme byli tady, druhou chvíli zase jinde, a během tří stránek se obrátilo všechno, o čem jsme doposud věděli. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Ale zhruba po sto stránkách se to rozjelo a bylo to super. Přišlo mi zajímavé, jak je Romy popisována jako zlodějka, ale přitom byla tak hodná a laskavá. Na tak dlouhých knížkách miluju to, že i když někoho nemám ze začátku nějak moc ráda, na konci si vlastně uvědomím, že jsem si oblíbila úplně všechny :)
Na druhou stranu, kdyby měla knížka o sto stránek míň, tak by mi to nějak moc nevadilo. Ačkoli nevím, kam se těch pět set stránek podělo, protože jsme se vlastně nic moc nedozvěděli, a teprve, když se to rozjelo, tak knížka skončila. Otevřenější konec jsem asi ještě nikdy nečetla. Ale zase se toho asi hodně dovíme v dalších dílech. Top kniha roku to nebude, ale byla fajn :)
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mou recenzi, klikněte prosím na like, ne z důvodu, že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mou recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

02.06.2024 4 z 5

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

No moc nevím, co si o téhle knížce mám myslet. Střídalo se mi u ní spoustu emocí. Nikdy jsem nečetla tak dlouho nějakou knížku. Koupila jsem si ji náhodou v knihkupectví, protože mě zaujala obálka, ale jinak jsem moc toho o ní nevěděla. Začala jsem ji číst někdy v říjnu a dočetla až teď. Pořád jsem ji odkládala, že mě nebavila. Nebo jak to říct. Mě vlastně docela bavila, když jsem se donutila ji otevřít a začít číst, ale k tomu jsem se musela opravdu hodně nutit. Knížka mi přišla chvílemi dost divná. Knížku jsem vlastně dočetla jenom kvůli dvou věcem. A to zaprvé protože nemám ráda nedočtené knihy. A za druhé kvůli Meave. Kromě Fiony a Meave tam byly dost zvláštní postavy. Začátek mě dost bavil, pak zhruba sto stránek bylo opravdu hodně nudných, ale třeba zhruba posledních padesát stránek jsem nedokázala pochopit, že to psala ta stejná autorka?! Kdyby knížka byla celá v tom stylu jako ty poslední stránky, tak by to byla fakt dobrá knížka. Ale když o tom tak přemýšlím, tak to nebyla zas tak hrozná knížka, ale asi rozhodně se v poslední době k ní nevrátím. Vlastně jsem docela ráda, že jsem ji už dočetla. Takže shrnutí vykládání tarta a čarodějnictví není nic pro mě, ale někomu by se myslím mohla líbit :)
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli moji recenzi, klikněte prosím na like, ne z důvodu, že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl moji recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

24.01.2024 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Tahle knížka byla fakt super! Poslední dobou mám problém se do knížky začíst a nebo jí vůbec dočíst, ale tahle knížka se četla doslova sama! Děj mi přišel dost originální a přitom i tak podobný jako Hunger Games, ale to mi vůbec nevadilo. Milovala jsem všechny postavy, hlavně Tomase, ale stejně mi přišel úplně nejlepší Michael a doufám, že bude v dalších dílech. Knížka mi přišla super akční a byla fakt skvělá. Byla jsem napnutá na každé stránce. Cia mi přišla hodně chytrá, i když se ze začátku moc nezdála :) Chvílemi mi to přišlo dost drsné, ale no prostě jako Hunger Games Přemýšlím, že si přečtu asi i Divergence. Určitě si přečtu i ostatní dva díly, na které se moc těším a doufám, že budou stejně (možná i víc) dobré a akční. A asi i "Časovanou bombu" a "Prokletý trůn," ale to zatím nevím:) Ale fakt hodně mě naštval ten konec. Nemyslela jsem si, že by tak fakt mohl dopadnout. No nic méně budu doufat, že v dvojce si Cia i Tomas zase na vše vzpomenou. Knížku určitě doporučuji, hlavně fanouškům Hunger Games :) Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mojí recenzi, klikněte prosím na like, ne z důvodu, že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mojí recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

11.01.2024 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Dobrá novela k dobré knížce. Za mě by to klidně mohlo být i delší. Novelu jsem si užila podobně jako celou knížku. Konec skončil tak, že mi vlastně přijde, že by mohlo být i pokračování, ale je to jenom moje představa. Trochu mi vadila v domě Mercy. Zdálo se mi, že tam tak trochu překážela, zatímco Elizabeth a Nathaniel řeší něco důležitého.
Ale jinak fajn novela.

26.11.2023 4 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Tahle knížka mě celkem zklamala. Čekala jsem od ní trochu víc. Konec jsem dost předvídala. Autorka to mohla trochu víc proplést aby to nebylo tak snadné prokouknout. Na druhou stranu mi děj přišel originální a bavily mě různé úkoly co Eira plnila. Přišla mi to ale taková klasická YA fantasy. Knížka, která nenadchne ani neurazí. Ale myslím si , že má potenciál být pro někoho hodně oblíbená knížka.

Příběh kouzelnictví Příběh kouzelnictví Chris Colfer

Noo. Uf za mě už poslední díl ani nemusel být. Podle mě se děj už táhl a bylo to úplně o něčem jiném než na začátku. Na druhou stranu všechno se už uzavřelo takže aspoň čtenáři neměli moc otázek. Když shrnu celou sérii, tak se mi docela líbila. Asi by se mi ještě víc líbila kdyby mi bylo tak deset :) Ale za mě celkem doporučuji! Teda aspoň první dva díly.

Příběh čarodějnictví Příběh čarodějnictví Chris Colfer

Příběh čarodějnictví mě bavil daleko víc než první. Ten zvrat se mi moc líbil.I to prolínání s čarodějnicemi. Celkově mi to přišlo podobné jako první díl. Tenhle díl mi přišel asi trochu pro starší než osmiletý.
Ale jinak fajn fantasy:)

Príbeh mágie Príbeh mágie Chris Colfer

Příběh byl napínavý a čtivý. Sice jsem konec celkem předvídala, ale možná to je tím, že je určený mladším čtenářům (8-11). Ale byla to dobrá dětská fantasy. Kdybych byla menší, určitě by se to řadilo mezi moje nej knížky :) Hlavní hrdina Brystal mi byla sympatická. Ale věřím , že si svoje čtenáře určitě najde!

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Tahle knížka byla moje první od Holly Black. Námět byl velmi zajímavý.
Vlastně se mi to docela i líbilo.Měla jsem ráda Hazel a atmosféru, která panovala v celé knížce. Ale lepší hodnocení tomu dát nemůžu. Hrozně mi vadil ten konec. Jako konec sám o sobě byl fajn ,ale na můj vkus se to semlelo hrozně rychle. Dokázala bych to rozepsat ještě víc. Ale říkám celý námět byl dost zajímavý a originální. Od Holly Black to určitě není poslední knížka, kterou jsem od ní četla.

Nespatřeni Nespatřeni Shannon Messenger

Tenhle dil se mi moc líbil stejně jako ostatní, jenom mi přišlo, že se chvílemi děj vlekl. Ale stejně se mi moc díl líbil. Asi jedna z částí která se mi nejvíc líbila, byla část jak byli v Kampusu X. Jak se Sophie seznámila s Tamem a Linh. Tam se stal u mě po Fitzovi a Keefovi třetí oblíbenec.
A ten Ravagog ? A ta zrada ? A potom ta ještě poslední zrada? ( U tý jsem tu osobu chtěla zmlátit) No prostě Shannon Messenger ví jak skončit knížku, aby trápila čtenáře.

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Za mě jedna z nejlepších fantasy, kterou jsem kdy četla. Příběh byl velmi originální. Úplně chápu proč Elizabeth chtěla zůstat a starat se o grimoáry ve Velkoknihovně. Nathaniel se stal mým oblíbencem ne jenom co se týče humoru :). Škoda že vyšla jenom novela a ne celý druhý díl.
Klidně bych byla ve světě Elizabeth Scrivenerové mnohem déle. Příběh se mi celkově hodně líbil, určitě doporučuji.

26.11.2023 4 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

No nevím, jestli bych se spíš neklonila k 2,5*. Od tak známé autorky jsem čekala něco jiného. Námět super. Autorka umí psát fakt čtivě, ale zjistila jsem, že mi vůbec nevyhovuje, jak se kapitoly střídají podle pohledu jiných lidí. Vím, že v tom je Karen M. McManus známá – že každá kniha je vyprávěná minimálně z dvou pohledů lidí, ale tím pádem jsem si vlastně nikoho neoblíbila, protože konečně, když jsem někoho začala poznávat, se to zase změnilo na někoho jiného. Nicméně námět se mi moc líbil a i kapitoly z minulosti byly fajn. Ten konec byl takový milý :). Ačkoliv se tam vlastně nic velkého nestalo, a za mě byl ten konec celkem i předvídatelný – ne úplně předvídatelný, ale nebyl to takový ten konec, kdy ti hlava vybuchne a ty se jen díváš do zdi. Tohle byla zatím první kniha, kterou jsem od autorky četla, ale nejspíš si přečtu i další. I když jsem z mého okruhu lidí neslyšela moc pozitivní recenze co se týče Jeden z nás lže, ale nikdo nikdy neví :)

11.05.2024 3 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Devi solo leggere questo libro!! Prostě ano. U prvního dílu jsem snad vypsala všechny pochvaly, co šly, a co mám v tomhle případě napsat k dvojce?!
Upozornění: Tahle knižní série vás dostane do takové čtecí krize, že nedokážete číst nic jiného než další díl. Teda tak to bylo alespoň u mě :)
Tahle knižní série mi fakt hrozně sedla. Sofie, Luco a Nico byli prostě dokonalí! Hltala jsem doslova každé slovo. Ačkoli to není zas tak knížka plná tajemství nebo hrozně složitými věcmi, prostě je dokonalá a skvěle si u ní odpočinete a párkrát se určitě i usmějete. I když jsem to psala už i u prvního dílu, tak tahle knižní série má takovou tu dokonalou letní atmosféru, vždy jsem si u ní představila ty dusné letní dny. No k bratrům Flaconovým asi nic říkat ani nemusím :) Jsem fakt hodně ráda, že se Sofie začala bavit i s Lucem, protože si prostě nemůžu pomoct, ale hodí se k ní opravdu o mnohem víc než Nico. Přijde mi, že v tomhle díle je asi méně "mafiánských sklonů", ale nebojte, veškerou akci a lítost si vybijete na konci. Tam se mi chtělo opravdu hodně brečet.
Natož co si Sofie vytrpěla a odnesla, tak to nesla opravdu skvěle.
Spoiler:)
Za mě je úplně nejlepší část z celé knihy je ten Luco s Sofií a s tou koblihou a pak s těmi fialkami.
Přišlo mi fakt docela vtipné, jak na konci bylo vidět, jaký je doopravdy Nico a jaký Luco.
P.S. Tentokrát doporučuji koupit rovnou dva balíčky lepíků. :)

07.05.2024 5 z 5