vaclav5809 vaclav5809 komentáře u knih

Hodináři Hodináři Harry Lenga

dost mrazivý příběh o třech bratrech, kteří procházejí koncentračními tábory a díky šikovnosti v opravování hodinek se mají o maličko lépe.

24.01.2024 5 z 5

Kniha iluzí Kniha iluzí Paul Auster

Kniha popisuje život zapomenutého geniálního umělce, se všemi zvraty a až neuvěřitelnými náhodami.
Pro někoho nudná knížka. Občasné popisy scén jsou vskutku trochu zdlouhavé, ale celkově paráda.

24.01.2024 4 z 5

Děti mlhy Děti mlhy Henry Rider Haggard

Tahle knížka je taková oddechovka, přesto dobrodrůžo, čte se moc pěkně. Už jsem četl 2×, můžu doporučit každému, kdo se chce v představách vydat na putování Afrikou a nalézt štěstí tam, kde ho nikdo nečeká.

24.01.2024 4 z 5

Smrt mezi řádky Smrt mezi řádky Alice Slater

Roach, posedlá sériovými vrahy, se snaží za každou cenu dostat do života kolegyně Laury, kterou začne být postupně úplně posedlá.
Už od třetiny jsem si přál, aby knížka skončila.
Knížka vyloženě neurazí, ale rozhodně ani nenadchne.

24.01.2024 2 z 5

Serie H 18 Serie H 18 Harry W. Harmattan (p)

Skvěle napsaná detektivka. Děj nemá slepá místa, vše pěkně plyne. Co oceňuji je pouze jedna dějová linie bez přehršle postav.
Můžu jen doporučit!

01.02.2023 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

na tuto knihu jsem se těšil, bohužel nenaplnila mé očekávání, strašně se to vleklo. Na to, že má knížka poměrně málo stránek, tak mi trvalo ji přečíst asi měsíc.
Do dalších dílů se pravděpodobně už nepustím.

29.10.2022 2 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

je to opravdu bichle, příběh postupně graduje. Do zhruba 3/4 se to četlo parádně, pak už to bylo trochu nucený, přesto skvělý.
Tvá slova jsou jako bzučení much v mých uších.

29.10.2022 4 z 5