VA_Krtek VA_Krtek komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Důstojné pokračování smrtčí trilogie. Líbí se mi, že autor sleduje více postav a rozvádí jejich dějové linky. Ty jsou osobité a lehce rozeznatelné. Vším tím prostupuje Nimbus, jehož pojetí je naprosto odlišné od vizí jiných autorů. Jen tak dál.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

(SPOILER) Tohle je pro mě prvotřídní počin. Vše dává smysl, vše do sebe zapadá. Koncept světa bez přirozené smrti a o to větší strach ze smrti nepřirozené je úžasný. Co smrtka, to filozofie. A i mezi nimi se najdou shnilá jablka. Bravo

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Autorka potvrzuje, že umí i mimo grishaverse. Mě chvilku trvalo, než jsem se do toho začetl, ale pak mi to přišlo geniální.

Poslední den Poslední den William R. Forstchen

Ach jo. Jednoznačně sestupná tendence této série. Přečíst se to dá, ale prvnímu dílu to nesahá ani po kotníky.

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Po dokonalém prvním díle už je na tomhle znát, že se autor snaží děj dotlačit za horizont jednoho roku. To sebou samozřejmě nese trochu nižší intenzitu děje i kvalitu obecně.

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Naprosto dokonalý, bez příkras podaný obrázek toho, co čeká západní vyspělé civilizace bez výdobytků moderní doby. Za mě plnej počet.

Sloup do nebe Sloup do nebe William R. Forstchen

Za mě byl tohle provar. První třetina byla fajn, ale pak se to zvrhlo v jakejsi patos.

29.04.2023 2 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Druhý díl pro mě stále za 4* ačkoli pár výtek by se už našlo včetně toho že mě postupně celkem začaly štvát jak Maloriiny děti (respektive syn) tak samotná hysterická Malorie.

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Filmovej bird box je fajn, kniha je ale samozřejmě lepší. Děj plyne pomalu ale nenudí. Jako když jdeš poslepu přes dvorek. Taky nespěcháš a vnímáš spoustu jiných vjemů.

Atlantský svět Atlantský svět A.G. Riddle

Završení série už bylo spíš na sílu než na požitek. Škoda. Myslím že tady už se autor dost zběsile utrhl ze řetězu a míra překombinovanosti se dostala do červených čísel.

Atlantský mor Atlantský mor A.G. Riddle

Stále hodnotím třemi hvězdami, protože si je stále zaslouží. Ačkoli autor se zjevně vyžívá v extrémním množství postav jejichž dějové linky rozvíjí a to je trochu na škodu.

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Místy fajn, místy překombinováno. Nedělalo mi potíže knihu dočíst, takže asi dobrý, ale šlo z toho dostat víc.

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Tahle kniha si možná zasloužila víc péče od autora. Potenciál tam je, ale nemůžu se zbavit dojmu, že nebyl řádně využit.

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Celou grišovskou sérii hodnotím maximálním počtem. Opravdu od prvních tří Griš, přes knihy o Kazovi až po závěr o Nikolajovi z paměti už nikdy nevymažu. Excelentní.