v.michlickova v.michlickova komentáře u knih

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

Byla to taková skoro jednohubka. Holly umí psát opravdu čtivě, nenechá vás oddechnout a ten příběh prostě graduje až do úplného konce. Přiznám sem, že jsem romantická duše a kousek mě doufal, že ten konec dopadne jinak. S odstupem času musím ale říct, že lepší konec autorka vymyslet nemohla. Sice to mou romantickou dušičku trošku potrápilo, ale nemůžu víc než souhlasit s tím, že láska není jako nám ukazují ve filmech.. je krutá, nevyspitatelná, občas i ošklivá, neopětovaná a to vše a mnohem víc je realita lásky.
Láska je ale taky krásná, upřímná, hřejivá a naplňující. Jen je důležité počítat i s tou škaredou variantou, protože pokud ne.. jsme potom zklamání a svět se zdá být mnohem krutějším místem než je.

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Opět neskutečně čtivý příběh o lásce, životních traumatech a chybách, díky nimž se každý z nás učí. Těch cca 450 stran vám pod rukama uteče jako voda a vy budete chtít hned číst další díl. Tak jak jsem Sawyer v prvním díle moc nemusela, musím říct že tady jsem si ji opravdu oblíbila a celkově její vztah s Issacem a celá atmosféra jejich kamarádství a všeho okolo se mi líbila asi nejvíc. Všem knihám od Mony dávám pět hvězdiček a ani tady tomu není jinak, ale kdybych měla bez hvězdiček vybrat svého favorita, bude to rozhodně Cítit znovu.

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Detektivní Young adult thriller. Žánr, kterému jsem nikdy nepřišla na chuť a nikdy mě ani nelákal. Až do teď.
Ze začátku mi trvalo, než jsem uchopila styl a žánr, jakým je kniha psaná, ale jakmile jsem se začetla, šlo to ráz na ráz. Bylo to napínavé, moje hlava byla plná teorií, představ a příběhů, které nám příběh postupem čtení odhaluje. Na to, že jsem nikdy nečetla thriller a pořádně ne ani detektivku musím říct, že tohle byla PECKA. Přečteno jsem měla za dva dny a Anetka během těchto dvou dnů ode mně dostala dost zoufacích esemesek

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

O MŮJ BOŽE! Miluju to! Celou dobu, když jsem tuto knihu četla, jsem myslela na kapelu Queen, kterou naprosto miluju a představovala jsem si, jak by třeba vypadalo, kdyby se tyto dvě kapely pustily společně do nějakého songu. No naprosto skvěle napsané, na milion procent věrohodné, postavy opravdu skvěle vykreslené. Moc se mi líbilo, jak díky rozhovorům vycházelo na povrch, že vlastně každý danou situaci viděl úplně jinak. No bomba prostě upřímně ani nevím, jak to přesně popsat. Tohle prostě musíte číst!

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

To, že Mona je kouzelnice ovládající všemožné písmena, slova, slovní spojení a jiné spisovatelské finty, už víme. Ale každou stránkou v následujících knihách série Znovu, mě nepřestává překvapovat. Opět se potkáváme s partou přátel z městečka Woodshill. Tentokrát se zaměříme na milou Everly, skoro nevlastní sestru Dawn, kterou můžete znát z knihy Věřit znovu. Hlavní mužskou postavu zde ztvárňuje Nolan. Mladý a velmi pěkný učitel literatury, který svým neobvyklým přístupem k výuce získá přízeň všech svých žáků. To se stalo i u Everly a musím říct, že spojení studentka - učitel se mi dost líbilo. Jako pokaždé, jsem se naprosto do knihy zažrala, všechno prožívala a nakonec si pobrečena. Everly mě sice občas štvala, kdežto Nolan mi sedl na první dobrou Vedle hlavních postav jsem si oblíbila i Blakea, na kterého se můžeme těšit v následujícím a také posledním dílu této série.

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Musím se přiznat, že konce této série jsem se docela bála. Nechtěla jsem aby to skončilo a zároveň jsem si říkala, že se Mona určitě vytáhne. A měla jsem pravdu. Snít znovu je naprosto boží slow buran romantika, jako každá kniha z této série.. co se ale mě osobně líbilo nejvíc, byl fakt, že hlavní postavy Jude a Blake už spolu jednou chodily. Je zde tedy zakomponovaný i příběh jejich minulého vztahu, který neskončil nejlepším způsobem. Bylo to něco nového a ten způsob, jakým nám to autorka podala, je opravdu hrozně sympatický. Jistě, všichni víme už od první strany jak tento příběh skončí, i tak se mi ale líbí, že to není jen o tom, jak je to s láskou lehké a krásné. To nám totiž mnohdy knihy nebo filmy ukazují a Mona to ve své sérii Znovu podala opravdu čtivým a realistickým způsobem.

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Sice jsem si úplně nezamilovala ani jednu hlavní postavu, ale nemůžu říct, že by mě Jake nebo Penelope štvali natolik, že bych potřebovala knihu odložit a vydýchat to. Příběh mě bavil, měl rychlí spád, bylo to vtipné a sexy. Bavilo mě to, ale občas mi bylo nepříjemné jak se některé věty a fráze opakovaly. Proto je hodnocení takové, jaké je.

10.11.2021 3 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Od první kapitoly je kniha čtivá, děj plyne rychle a hned po pár stránkách na nás vykoukne nějaké to drama. Po celou dobu čtení jsem si nevšimla místa, které by bylo „výplňové“. Nikki umí psát dost dobře a ty sex scény měly hlavu a patu, byly vzrušující a byly prostě reálné. Když to srovnám se scénami v knize Chlap snů, kde se pořád opakovalo to samé až to občas byla nuda, tady vás nic takového rozhodně nepotká. Rozhodně to není jen zápletka „obyčejná holka a sexy chlap“, ale je to i o přátelských vztazích, rodině, vypořádávání se z rozchodem a najdete tu dokonce i sport. Od všeho trochu a dohromady to dává opravdu dobrý příběh.

Pravdomluvky Pravdomluvky Julie Lišková

Tak tohle se mi ještě nestalo. Ano, četla jsem i knihy co se mi ve finále moc nelíbily, ale vždycky jsem je dočetla. U této knihy tomu tak ale bohužel není. Nedostala jsem se dál než na cca stranu 60. Od začátku to bylo takové nic moc. Nesedl mi styl jakým je to napsané, rádoby vtipné poznámky autorek po dvou letech taky nic moc. A potom, co jedna kapitola byla napsaný v angličtině, ale tak jak se to vyslovuje a né píše jsem si řekla dost. Knihy z kategorie ya mám ráda, ale tohle byl veliký přešlap.

15.03.2019

Z ohně a papíru Z ohně a papíru Rachel Caine (p)

(SPOILER) Všichni už mají své postavení u Velké Knihovny. Tedy všichni ti, kteří přežili. Jess je ve výcviku u Vysoké Gardy a zjišťuje, že velkolepá sláva Velké knihovny je jen iluze. Jessův nejlepší kamarád je mrtvý a jeho milovaná dívka má být dokonce svého života uzamčena v Železné věži. Vše ale nasvědčuje tomu, že Thomas je stále naživu. On a jeho spojenci se nevzdávají a nebojí se riskovat postavení získané u Velké knihovny ani svůj vlastní život. Osud je nakonec zavede až do Londýna a tady se Jess musí rozhodnout. Na čí stranu se postaví?
Opět kniha plná akce, napětí a překvapení. Nebyla strana, kde bych se nudila. Myslela jsem si, že po přečtení prvního dílu bude tento jen taková "výplň" před třetí knihou a nic moc se dít nebude. Naopak! První díl nás měl vtáhnout do děje a nastínit nám prostředí, postavy a svět o kterém tato série (až pěti knih) má být. A v tomto druhém díle se to naprosto rozjelo. Za mě rozhodně jedno s nejlepších fantasy co jsem četla a letos mě už asi nic nepřekvapí jako tato série, na kterou jsem narazila na nádraží v levných knihách.

15.03.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Zpočatku jsem si myslela, že tato kniha bude další klasická "love story" a liší se jen tím, že se jedná o knihu s LGTB tématikou. Pár takových knih jsem už četla a musím říct, že se mi opravdu líbily. Úvod knihy mi připadal sice lehce zmatený, předvídatelný a takový prostý, ale pak se karta obrátila a druhá polovina knihy mi sebrala dech. Hltala jsem ji stránku po stránce, čekala na první polibek hlavních postav a vše s nimi prožívala. Starosti i radosti. A i když jsem si ze začátku myslela, že konec je víc než předvídatelný, musím uznat, že mě mile překvapil. Autor volil dobrá slovní spojení a člověka to velmi příjemně vtáhlo do děje. Jako kdybych seděla v té kuchyni s Cristianem a Danielem, jedla s nimi palačinky s medem a zapíjela je kakaem.

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Knihu jsem měla rozečtenou delší dobu. Tím myslím třeba 2-3 měsíce, a ikdyž nemá moc stran, nemohla jsem se prokousat ke konci. Tohle byla moje druhá kniha od tohoto autora a stále nevím, jestli se mi jeho styl psaní líbí. Já na ty detektivky moc nejsem. Doma mám ještě Sněhuláka, tak mu dám šanci, ale moc optimisticky to nevidím.
Příběh byl zakončen hezky procítěně, stále mi tam ale něco scházelo. Nevím co, nedokážu najít správné slovní spojení. Děj byl takový utahaný, místy napínavý, jednoduchý, ale bohužel se mi to opravdu zle četlo.

31.01.2019 3 z 5

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

Kniha stejně jako film vám představí romantický příběh se zvraty a napjatými situacemi. Donutí vás se smát i brečet a s blížícím se koncem jsem se nestačila divit. Snad na každé dvojstraně jsem si říkala, že Linda bude nakonec s Jakubem, potom s doktorem a takhle pořád dokola. Konec jsem sice znala z filmu, ale v knize se mohl lišit. A ano, lehce odlišný je, ale líbí se mi mnohem víc než ten filmový. Určitě doporučuji knížku všem romantickým duším.

Všade samé korytnačky Všade samé korytnačky John Green

Nevím přesně jak dlouho mi zabralo ji přečíst, ale rozhodně mě velmi překvapila. A můžu říct, že si získala mé srdce víc než Hvězdy nám nepřály. A ten konec? Nečekala jsem to. Mnohdy se mi stane u knížky, že konec je jasný už od půlky. A pak mě to ani moc nebaví dočítat. Ale ne v tomto případě.

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Zasněžený expres - nejlepší povídka v knížce. A to jednoznačně. Moc hezky napsané, romantické, emotivní, ale přesto to není vlezlé. Povídka předčila mé očekávání a moc ráda se k ní v budoucnu vrátím. Maureen dokázala do tak málo stran vepsat velký romantický příběh s krásným koncem a ta Vánoční sněhová atmosféra má své kouzlo.
Vánoční zázrak - byl za mě takový nemastný neslaný. Příběh hezký, zajímavé osoby, děj lehce utahaný. Čekala jsem od Johna víc. Nevím proč. Ale konec, tak ten mě mile překvapil. Bylo hezké vidět, jak se osudy postav z první povídky prolínají i do této a mile mě to překvapilo.
Archanděl prasátek - tak to bylo opravdu super. Né tak dobré jako první povídka, ale oceňuji naprosto geniální nápad s prasátkem. Bylo to roztomilé, naučné a člověk si z toho něco vzal. Mělo to hezkou pointu a konec byl ovšem překvapující. Moc se mi líbilo jak se prolnuly postupně všechny ty dějové linie.
Jednoduše oddechové milé čtení na dny kdy sněží.

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Tak tohle byla síla! Ze začátku jsem myslela, že to bude něco jako Losos. Ale nebylo. Bylo to mnohem intenzivnější až sem z toho v jednu chvíli měla husí kůži a v druhé zase brečela jak želva. Příběh vás tak pohltí, že v jednu chvíli se prostě dokážete cítíte uplně přesně jako Marie a v druhé zase jako Panda(Tereza) a takhle pořád dokola. Každá v hlavních postav je jiná a každé je ponořená v těch svých nesnázích.
Můj velký obdiv má ale hlavně Markéta, za to že se odvážila napsat knihu v takovém tématu.
Občas mi bylo nepříjemné se vracet do dějové linky která se odehrávala v minulosti, protože je tam popisováno všechno to násilí a z toho má člověk tu zmiňovanou husí kůži. Moc se mi líbilo, jak tam byla zapojena i třetí dějová linka v podobě řešení problémů mezi Terezinými rodiči. A musím říct, že Markéta naprosto bravurně popsala osudy obou inspirativních žen o kterých tato kniha byla.

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Deník Pražského studenta je oddechové, úsměvné čtení pro studenty i nestudenty. Já jako studentka vysoké školy jsem se v tom skoro ve všem našla. Styl jakým je kniha napsaná mi připomíná obyčejný rozhovor s kamarádem. Nic nenuceného, žádná naškrobená slovní zásoba. Přečteno jsem měla za necelý jeden den a moc mě to bavilo. A kdo se rozhoduje, že půjde na vysokou nebo už je z ní dávno pryč ale chce si zavzpomínat na studentská léta, můžu jen a jen doporučit.

31.01.2019 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Tato kniha mě naprosto dostala. Nejen, že jsem si zase o něco víc oblíbila fantasy a především dystopii, ale nenechala mě prostě ani nadechnout. Zprvu jsem měla problém se do dějové linie začíst. Jakmile se mi to ale podařilo, nemohla jsem přestat. Na každé nové straně zvrat, napětí a překvapení. Kniha je velmi čtivá, děj ubíhá svižně a neobsahuje žádnou "omáčku" kolem. Nedá se to k ničemu přirovnat, protože jsem nikdy noc takového nečetla. Kniha ve mě vyvolala snad všechny emoce na které si vzpomenu. Nejčastěji jsem byla naštvaná/nesouhlasila jsem s tím co se děje a nebo jsem byla překvapená/šokovaná. Našly se i pasáže kdy mě kniha rozesmála, skoro rozbrečela a u pár scén jsem si jednoduše řekla "awww".