uzivatel6305 uzivatel6305 komentáře u knih

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Tak tento díl se mi líbil trochu méně než ten první, ale na druhou stranu se to pěkně vyvíjí a komplikuje! Ti vyšetřovatelé a psycholožka by potřebovali trochu vysvětlit, jak se chovat, ale na druhou stranu mě těší, že to nejsou jen ti hodní a ti zlí.

S příběhem a asi vůbec s islandskými knížkami mám trochu problém u jmen, musí dost přemýšlet kdo je kdo.

Ale každopádně, příběh mě velmi zaujal a tak nějak asi i souhlasím s tím jak to vše mělo dopadnout. Vím, že mě asi spousta lidí bude odsuzovat, ale nemůžu nějak poslední dobou souhlasit s tresty, podmínkami a délkami trestů těch nejbrutálnějších zločinců. Prostě pani Yrsa to zase vystihla.

02.12.2023 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tak tohle se mi líbilo moc! Poslouchala jsem opět v podání nenapodobitelného Martina Stránského, který všemu dodává tu pravou náladu. Měla jsem doposlechnuto za jeden den, protože je opravdu co poslouchat/číst. Výborný a zase naprosto jiný příběh, napínavý, nechutný, ale jako vždy plný překvapení, nečekaných zvratů, perfektně popsaných postav a semtam i skvělého humoru. Jen ta Erika se nám v tom svém životě pořád nějak plácá, snad už bude líp. Je to lehké čtení, ale opravdu zábavné. Doporučuji.

14.07.2023 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

No, to je teda zase díl! Úžasně popsaný jih Spojených Států, skoro jako v Kde zpívají raci, úplně cítíte tu atmosféru, ten jih, ty burany, tu vesnici, ty předsudky a hlavně bezvýchodnou situaci. Pecka. Tenhle díl se mi zatím líbil snad nejvíc, ale to si myslím o každém dalším přečteném/doposlouchaném dílu. Hmyz, spousta informací, překvápka, jedno za druhým a zase ten Rhyme, bez naprostých skrupulí, a zase ta bezmoc, a zase to nebezpečí a vy pak připálíte guláš a s nikým se nebavíte, protože prostě musíte poslouchat tu skvěle načtenou audioknihu panem Vondráčkem a ostatní jen furt otravujou. Ach jo. Prostě pecka. Jděte do toho!

17.03.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nádhera, pohlazení, smích, slzy, neustálá nutnost číst/ poslouchat. Bravo! Trochu jsem si myslela, že knížka nemůže být lepší než ten úžasný film s Tomem Hanksem, ale je to jako obvykle, knížka vyhrává. Nejenže jde o překrásný příběh plný akce, různorodých charakterů, humoru a originálního jazyka, ale také je to příběh plný citu a smyslu pro spravedlnost. Všechno má své místo, nic není navíc a kruh se úžasně uzavírá. Geniální dílo. Děkuji také panu Vladislavu Benešovi za skvělé načtení audioknihy. Velmi doporučuji.

05.02.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Pro mě velké zklamání. Velmi originální nápad, který mě bavil, to hledání lepšího života a velmi různorodé zážitky, ale to bylo vše. Škoda. Velmi často je kniha nudná, jindy až otravná, rádoby intelektuální a stejně tak rádoby motivační. Prostě mi to nesedlo. Poslouchala jsem jako audioknihu a interpretace knihu snad ještě zhoršuje. Opravdu nedoporučuji.

08.09.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Tak tohle mě opravdu bavilo! Audiokniha, bezvadně načtená. Má třetí kniha od autora. Jeho styl se mi opravdu líbí. Příběhy jsou plné zvratů a překvapení. Vždy udržuje ve čtenáři napětí. U této jsem byla opravdu naštvaná, což miluju, když mě kniha rozesměje, rozbrečí nebo naštve. A tady se to opravdu povedlo. Psychopati, slušňáci, zneužívání, hra na úkor slabších. Prostě pecka! Jděte do toho a přeju vám, abyste se taky pořádně vytočili!

10.07.2022 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Jednoduše jsem se zamilovala do paní Körnerové, jako před lety do Jarmilky Loukotkové. Skvělý příběh, perfektně popsaná 70.léta, normalizace a tak i nechutnosti a absurdity komunismu, bezmoc a bezpráví. Silná žena a zapeklité a téměř neřešitelné vztahy. Prostě senzace!

03.02.2022 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Tak tohle mě opravdu pobavilo. Je tam humor, napětí, legrační i vážné situace, rodinné problémy, vše je perfektně popsané, prostě to je takové lidské a ze života. Zpočátku jsem si nebyla jistá a dokonce jsem i přestala číst, nemohla jsem se nějak soustředit, ale zkusila jsem to ještě jednou a moc mile mě to překvapilo. Řekla bych, že je to takový mužský styl, chlapům se to prostě musí líbit, ale i ženským se smyslem pro humor. Trochu mi to něčím připomnělo Petera Maye, nebo možná Dokonalé, ale není to tak brutální. Překvapil mě ten děj, který se odehrává v New Yorku a s jakou samozřejmostí to pan Niedl napsal. Výborné. Není to náročné čtení, ale humorné, milé a originální. Doporučuji. Jdu na další díl.

15.04.2024 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

To je tak hezké počteníčko! Najednou jsem zjistila, že potřebuji začít číst a poslouchat něco pozitivnějšího a také trochu v sobě probudit dobrou náladu a vyslechnout něco povzbuzujícího. A ejhle knížka se objevila. Je to milé, legrační a plné krásných příběhů, skvělých k zamyšlení. Budhismus je představován ve spoustě každodenních situací a člověk před sebou neustále vidí tu usměvavou tvář 14. Dalajlámy a obdivuje ten klid a moudrost, které jsou pro něj tak typické. Audiokniha je moc pěkně načtena paní Jirešovou, i když ve trochu zrychleném tempu. A hádejte, co jsem si hned po přečtení pustila? No samozřejmě, že 7 let v Tibetu. A jdu na další díl.

15.10.2023 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Jako umí pan Deaver napsat něco nudného? Takže další závislost! Miluju geniální detektivy a stejně tak geniální zločince, napětí, překvapení a strach a tohle tam prostě všechno je. Příběh je promyšlený do nejmenších detailů, Rhyme je protivný jak ..... a stejně tak neskutečně k sežrání, člověk to prostě hltá a nemůže odložit. Co víc? Nepřemýšlejte a vrhněte se na to. Je to fáááákt hustýýýý!

17.03.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nevím, proč jsem se tomu tak bránila. Poslouchala jsem audio, které čte pan Rímský, který má neodolatelný hlas a přednes. I tak si ale myslím, že je lepší knížku přečíst, protože člověk musí vyšetřování opravdu pozorně sledovat. Všechny scény a rozhovory na mě působily velice reálně a otevřeně a upřímně nechápu, jak Erikovu práci může někdo dělat. Detektiv Lina je velký pohodář a sympaťák a postavy jsou skvěle popsané. Děj vás skutečně vtáhne. Je to temné, studené, ohromující a děsivé. Těším se na další a doporučuji, budete se baaaaaaat.

03.01.2023 4 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Lidičky, NÁDHERA! Moje kniha roku! Tak nádherný příběh, který vás tímto způsobem chytí za srdce, se hned tak nenajde. Čtu díky Databázi spoustu krásných knih, ale tohle je můj letošní top. Dobrodružství na každém kroku, přátelství, láska, humor, smutek, spousta nových poznatků o Indii, popis postav je dokonalý, ale nejsilnější jsou ty myšlenky o životě, lásce, spravedlnosti, pokoře, skromnosti, víře a všem možném. Knížka má velikou hloubku, a pokud jste trochu naladěni na stejnou vlnu jako autor, budete to celé prožívat s ním. Smála jsem se, byla jsem naštvaná, zamáčkla jsem slzu, a to je přesně to, co má správná kniha udělat. Poslouchala jsem v podání Jana Vondráčka, který to ještě povýšil na další úroveň. Hodlám si knihu koupit, přečíst znovu a zaškrtat si všechny ty úžasné myšlenky. Prosím vás, jděte do toho, nebudete litovat!

09.11.2022 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

A 11 dílů je za mnou a už se těším na další! Po 10sítce, která mě až tak nenadchla, se Chris vrací zpátky do svých kolejí a nutí čtenáře opět furt a pořád číst. Řekla bych, že na Cartera to tentokrát není tak drsné, ale jako obvykle překypující napětím. Ten jeho styl, ten jeho humor, perfekcionalita! A ještě ke všemu se mi podařilo i zamáčknout slzu. Omlouvám se, že se stále opakuju, prostě a jasně opět pecka!

09.09.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Já se pořád opakuju, už je mi trapně, ale zase pecka! Člověk by v podstatě nejraději jen četl, nebo poslouchal pana Úžasňáka Šťastného. Jen mi tentokrát přišlo, jakoby se charaktery postav trochu změnily, nebo změkly? Ava se chová jak praštěná puberťačka, Luc je až moc jemný a chápavý a Lively začíná být až moc sympatický. Tak nevím. Vraha jsem taky uhodla, ale stejně mě to bavilo. A ten humor! Už se těším na dalšííí

08.05.2022 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Já nevím, mně se to zase moooc líbilo. Oba vysetřované případy jsou tak propletené a rozdílné, oba pachatelé skvěle popsáni, stejně tak jako prostředí a nakonec každý, kdo příběhem prosviští. Jakoby člověk sledoval film. Konec mě překvapil. Osobní život obou hlavních detektivů se vyvíjí a jejich vztah je stejně napínavý, jako vyšetřování. A co nechybí, je anglický humor, což samo o sobě je veliké plus. A ke všemu audioverzi čte pan Šťastný. Co víc chtít?

08.04.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to byl napínák a překvapení od začátku do konce. Vždycky mi vadí bezmoc, a tady jsem si jí tedy užila. Myslím, že pro spoustu mužů by toto byl ideální vztah. Chvílemi mi to připadalo trošku přitažené za vlasy, ale stejně to je výborné počteníčko. Jděte do toho, pobavíte se.

31.03.2022 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Předem se omlouvám všem fanouškům, ale musela jsem tuto knihu vzdát, přestože jsem jí měla ve výzvě. Tentokrát jsem poslouchala audioknihu a jediné povedené na tom všem byl výkon Vojty Dyka. Při 10.kapitole jsem to už nevydržela. Přišlo mi, že se v knížce nic neděje, semtam jsem se zasmála, ale přišlo mi to opravdu slabé a zdlouhavé. Snad moc nepopudím.

23.02.2022 2 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Velká spokojenost. Styl, prostředí i některé postavy mi připomínají knihy mého oblíbence Petera Maye. Děj je řádně propletený, charaktery postav velmi pestré, vztahy popsané na 1, psychopat nechutný a sem tam i humor. A tak to má vypadat! Jen nevím, kdo mě štval víc, jestli pachatel nebo "vševědoucí" pan profesor. Už se těším na další a samozřejmě doporučuji.

20.02.2022 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Krásné pokračování, velmi čtivé, osudy lidí v komunismu, nespravedlnost a v této knížce obzvlášť drby, drby, drby a jejich dopad. Paní Körnerová se nedá odložit. Spousta situací se vyřešila, ale i tak bych to viděla na 3. díl.

10.02.2022 4 z 5

Nádhera, pohlazení, moudrost, legrace, smutek, originalita. Úžasný jazyk pana Hrabala.

Teď jsem doposlouchala audioknihu v podání geniálního pana Ladislava Mrkvičky a jsem stejně nadšená jako kdysi, když jsem četla poprvé. Příběh mi teď snad ještě víc mluví z duše a naprosto chápu pocity vypravěče v posledních kapitolách.

Popis “malého českého člověka se Hrabalovi povedl snad stejně dobře, jako by to psal Karel Čapek. Proplouvání v jakékoliv době, chytráctví, využívání lidí a situací, lidská hloupost a lidská zloba, a ty roztodivné charaktery s jejich výstřednostmi, prostě pecka. A nakonec ještě přátelství zvířat, samota a s ní spojený klid a ponaučení.

Prostě krása, vřele doporučuji.

05.05.2024 5 z 5