uzivatel4895 uzivatel4895 komentáře u knih

Pavučina z hedvábí Pavučina z hedvábí Sandra Brown

moja prvá kniha od autorky, preto je hodnotenie o bod naviac, bola som ohromená, myslím pozitívne, dobre napísané

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

podľa mňa najlepšia krimiromanca od Brownovej, čítala som až dlho do noci, tak pútavo napísané, on bol proste skvelý a ona tiež, páčilo sa mi erotické napätie medzi nimi, po dlhom čase dobré čítanie

Miluj ma navždy Miluj ma navždy Johanna Lindsey

súhlasím, že knižka bola vtipná, príjemne ma to prekvapilo, hviezdičku strhávam za dialekt hlavného hrdinu a za to, že bol na začiatku zamilovaný do inej ženy

03.12.2023 4 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

kniha sa dobre čítala, hrdina sa krásne choval k hrdinke, odporúčam

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

pre mňa bolo čítanie tejto knižky zážitkom, vynikajúci dej, dobre vykreslení hlavní hrdinovia a pútavo sa rozvíjajúci vzťah medzi nimi. Okrem toho trio priateliek - Regan, Cordelia a Sophie som si zamilovala, bavili ma ich rozhovory a teším sa tak na príbehy lásky zvyšných 2 dievčat. Regan bola skvelá, až som žasla ako ,,normálna,, bola takáto slečna, ktorá vyrastá od malička v prepychu, všetko ma bavilo na stránkach knihy, ako celok tak hodnotím túto knihu za NAJlepšiu zo série. Čo sa týka vraha a jeho príbehu, prišlo mi to veľmi smutné a rozumiem, že človeku môže po takomto niečom naozaj prepnúť... palec hore pre autorku za tú zápletku s murder listom - naozaj originálne. A záver s vyznaním lásky medzi Regan a Alecom mi vyčaril úsmev na tvári. Knihu odporúčam prečítať všetkými desiatimi! Jedinú výtku, ktorú mám, je foto na obálke, Regan bola tmavovláska :)

06.12.2023 5 z 5

Rozkvetlá orchidej Rozkvetlá orchidej Patricia Hagan

súhlasím, že prekvapujúco dosť dobré, stojí za prečítanie, na SVK názov Mesačné orchidey

05.01.2022 4 z 5

Ozvěny minulosti Ozvěny minulosti Sally Wentworth

neskutočne dobré, nemohla som odložiť, čítané na jeden raz až do poslednej stránky, vášeň, vášeň, vášeň

03.01.2022 5 z 5

Tajomstvo náramku Tajomstvo náramku Jayne Ann Krentz

Skutočne podarená knižka, čítala som v slovenčine pod názvom Tajomstvo náramku, je to 2. diel o dvojici Lakeová a March, musím uznať, že táto séria má stúpajúcu tendenciu, veľmi sa mi páčil vývin vzťahu medzi Laviniou a Tobiasom, tešila som sa aj z toho, že sa ,,ľady,, pohli aj medzi Emelinou a Anthonym. Príjemne ma prekvapilo, že sa tu opäť stretávame aj s obchodníkom Tredlowom a dámou Joan Dovovou (ktorej sa črtá nápadník:)... Detektívna zápletka bola zaujímavá, chvíle napätia tam skutočne u mňa boli a fakt som netušila, kto je vrah. Bolo tu veľmi veľa dobre popísaných humorných situácii aj erotických momentov, pri ktorých som sa musela usmievať - Quick to proste vie, a ríbezle sa nedajú nespomenúť ani mne (i keď už dolu v komentároch to je) :D

31.10.2023 4 z 5

Poměr s Charlottou Poměr s Charlottou Amanda Quick (p)

Čítam slovenskú verziu s názvom Ľúbostný románik. autorka aj v tejto knižke dokázala zaujať, hoci k stretnutiu 2 hlavných postáv príde až po pár stránkach, pri čítaní tohto príbehu sa často prichytím, ako mi tam situácie - či už humorné, intímne alebo detektívne - pripomínajú práve Laviniu a Tobiasa, a párik mladých zaľúbencov- Charlottina sestra Ariel a Baxterov nevlastný brat Hamilton - taktiež veľmi pripomína Emelinu a Anthonyho zo série kníh Lakeová a March. To ale vôbec nevadí, kniha je sama o sebe originál, obaja hrdinovia - Charlotte aj Baxter sú zaujímaví, na vývoj ich vzťahu som začala byť zvedavá už pri ich prvom rozhovore, pretože tu je od začiatku cítiť, že keď sú obaja v pokročilejšom veku, ich vzťah je uvoľnenejší, nabitý vášňou a to sa mi veľmi páčilo. A hlavne - musela som sa smiať na rozhovore pri nájdení kresieb nadrozmerného ,,falusu,, :D Treba aj napísať, že Baxterova chémia ma tu práveže baví, vadí mi však (trošku), že je to v podstate čudák (myslením aj obliekaním), a prišlo mi ľúto to, čo sa mu v minulosti stalo...

31.10.2023

Nevěsta pod stromečkem Nevěsta pod stromečkem Alexandra Scott

Originálny názov je A Bride for Christmas, po prečítaní knižky som zistila, že žiadne bábätko tam nevystupuje (ako je na obálke), dcéra hlavného hrdinu má totiž 5 rokov :) tak som googlila a prišla na to, že obrázok nepatrí k tomuto príbehu,, tu je správny vzhľad: https://www.fictiondb.com/title/a-bride-for-christmas~alexandra-scott~42927.htm
Toto tu hore je vlastne ilustrácia z knižky Ztracený manžel od Emmy Richmond, obe fotky totiž zamenili...

07.08.2023 3 z 5

Můj syn a já Můj syn a já Kelly Jamison

toto bola príjemná kniha, páčil sa mi opis hlavných hrdinov, nakoniec vyšlo najavo, ako to s tým ,,synom,, vlastne bolo

08.07.2023 4 z 5

Něžný nepřítel Něžný nepřítel Jackie Merritt

čakala som trochu iný príbeh po prečítaní anotácie, hlavne prostredie kde sa príbeh odohrával, nebolo ničím výnimočné, dočítala som síce do konca, ale myslím, že tento príbeh u mňa upadne časom do zabudnutia

20.05.2023

Dohoda s větrem Dohoda s větrem Kathleen O'Brien

V prvom rade treba spomenúť, že ten muž na fotke podľa môjho názoru vôbec nezobrazuje Milesa, ten bol celý čas úplne iný - chcem tým povedať, že úsmev na ňom asi ťažko bolo vidieť ,až na posledných stránkach sa akoby zázrakom z neho stal láskyplný jemný muž - to sa v tejto sérii kníh (Romance) stáva príliš často. Príbeh sa mi miestami páčil viac, miestami menej, najviac som si užívala popis prostredia - pláž, bazén a aj opis súkromných scén medzi Milesom a Darcy. V závere knihy som pochopila počínanie hlavnej hrdinky- vziať si muža bez lásky, keďže ako sa dozvedáme, mala to v živote ťažké a snažila sa nájsť vyslobpdenie.

20.05.2023

Zamilovaná Zamilovaná L. E. Blair

tak toto malo grády, do Billyho by som sa aj ja zamilovala, taký tajomný typ, a ten beh za Allison hore po schodoch, fúúúú, romantika..... čo vy na to?

14.03.2022 5 z 5

Varovanie Zeme Varovanie Zeme L. E. Blair

jedna z najlepších knižiek série, perfektný príbeh - Allison a Billy a tie ich vyznania citov -krása, a super bol aj opis chystania tej slávnosti, osobne mám rada, keď sa mládež stretne v jednom dome a spolu niečo pripravujú

14.03.2022 5 z 5

Miluj mne navždy Miluj mne navždy Katherine Arthur

Hodnotim tiež ako príjemnú knihu. Vtiahlo do deja hneď od začiatku. Okrem toho krásny pár na obálke.

14.01.2022 4 z 5

Opravdový muž Opravdový muž Sharon Kendrick

ja musím napísať pozitívne, mne sa knihy od autorky veľmi páčia, páči sa mi ako Kendricková uvádza príbeh, teda popis toho, čo bolo medzi postavami pred rokmi... mne jej príbehy neprídu ako odpad, práve naopak, jedny z naj, dôležité je u mňa, že sa pri čítaní nenudím a zápletka je zaujímavá.. ale každého názor :)

13.01.2022 4 z 5

Polibek ďábla Polibek ďábla Meagan McKinney

moja prvá knižka od autorky, na SVK vyšla pod názvom Peklo a raj, čo úplne vystihuje celý príbeh, a aj pocity čitateľov (podľa komentárov súdim) za mňa pútavé už v prológu, ako na ňu myslel tak dychtivo, vášnivo, s vánkom pomsty a obdivu, zbožňujem knihy, keď Muž miluje ženu až na smrť, mne vôbec nevadilo to ich večné trpiteľské prekáranie, to dávalo príbehu práve tú silu, autorka to krásne popísala, nič čo by ma rušilo, Lisa bola úžasná už od prvej strany - citujem z knihy ,,keď si ešte raz budem musieť obliecť ten kabátec, určite sa rozplačem... ,, - vtedy som ju začala milovať, je pútavé, ak je hrdinka vykreslená ako ,,ľahká,, a pritom je čistá ako ľalia, nuda to nebola nikdy z môjho pohľadu, práveže stále sa tam niečo dialo, to ako sa všemožne snažil, aby nepatrila nikomu inému.... a ten koniec, do bodky napätie, a hviezdičku navyše za to predelenie príbehu spomienkou na minulosť, čo sa udialo pred rokmi, bolo tak vzrušujúce, že som dychtivo čítala stranu za stranou, a páčil sa mi aj príbeh Lisinej sestry Evvie, je to také nežné žieňa.

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

keď som knihu čítala pred pár rokmi ako nástročná, bolo to úchvatné, ale po rokoch sa mi to správanie Brandona zdalo dosť kruté, no neviem, vnímam ten nátlak už trochu inak, ale aj tak kniha patrí k obľúbeným

Navždy v tvém objetí Navždy v tvém objetí Kathleen E. Woodiwiss

kniha sa mi páčila, to ako ho hrdinka ,, využila,, a on si potom od sklamania udržiaval od nej odstup dodalo príbehu vzrušenie, teda aspoň ja mám rada takéto zvraty v deji, nedá sa zabudnúť na ich svadobnú noc, to, čo Tyron urobil bolo dojemné, zbožňovala som ho počas celého čítania, a to, že sú v historických románoch zdĺhavé opisy, to mi nevadí, ak je toho moc, preskakujem odstavce :D