Tajomstvo náramku

Tajomstvo náramku https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112706/tajomstvo-naramku-112706.jpg 4 72 12

Lakeová-March série

Emancipovaná mladá vdova Lavínia Laková sa od väčšiny žien odlišovala nielen svojím obchodným duchom a logickým uvažovaním, ale aj hypnotizérskymi schopnosťami, ktoré v sebe objavila už v ranej mladosti. Aby ich zúžitkovala, založila si liečebnú prax. Hypnóza sa totiž začiatkom devätnásteho storočia stala zásluhou úspešného terapeuta Mesmera módnou metódou liečenia všakovakých neduhov. Po traumatizujúcej skúsenosti s jednou z pacientok sa Lavínia liečenia vzdala a zintenzívniala spoluprácu so súkromným detektívom Tobiasom Marchom. Keď ju starý rodinný priateľ doktor Howard Hudsom požiadal o vypátranie vraha svojej manželky Celesty, pustili sa spolu do riešenia tohto komplikovaného prípadu. Počas vyšetrovania zistili, že vražda Celesty súvisí s krádežou starožitného náramku, opradeného legendou o jeho magickej moci. Česky vyšlo pod názvem Modrý drahokam.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Wist

Don't Look Back , 2002

uzivatel4895
31.10.2023 4 z 5

Skutočne podarená knižka, čítala som v slovenčine pod názvom Tajomstvo náramku, je to 2. diel o dvojici Lakeová a March, musím uznať, že táto séria má stúpajúcu tendenciu, veľmi sa mi páčil vývin vzťahu medzi Laviniou a Tobiasom, tešila som sa aj z toho, že sa ,,ľady,, pohli aj medzi Emelinou a Anthonym. Príjemne ma prekvapilo, že sa tu opäť stretávame aj s obchodníkom Tredlowom a dámou Joan Dovovou (ktorej sa črtá nápadník:)... Detektívna zápletka bola zaujímavá, chvíle napätia tam skutočne u mňa boli a fakt som netušila, kto je vrah. Bolo tu veľmi veľa dobre popísaných humorných situácii aj erotických momentov, pri ktorých som sa musela usmievať - Quick to proste vie, a ríbezle sa nedajú nespomenúť ani mne (i keď už dolu v komentároch to je) :D

Kudík
20.03.2022 4 z 5

Opět příjemné čtení s již známou dvojicí, vlastně čtveřicí v podání Lakeová a March + její neteř Emeline a jeho švagr Anthony. Zde jsem se nejvíc bavila u paní Chiltonové a jejího častého nákupu rozinek na hroznový džem, ale pouze za pěkného počasí. :) Vraha jsem neuhádla, ale nijak mě nepřekvapila další rýsující se dvojice.

Lembac
15.03.2022 5 z 5

Ani druhý díl historicko-romantickýych detektivek dua Lakeová-March mě nezklamal. Oceňuji vtipné dialogy a docela dobrou zápletku.

Květinka008
04.01.2021 3 z 5

Prumerna oddychovka, historicka detektivka :-)

petraj30
19.08.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla podruhé, ale je to už tak dávno, že si pamatuji jen ty vtipné scénky:-) (už vlastně ani nevím, proč jsem si nepřečetla celou sérii).
Moc se mi líbilo, že to není tolik vázáno společenskými pravidly a má to volnější styl. Tobias stále šílí z Lavinie a aby toho nebylo málo, tak se k němu přidal i Anthony, který pro změnu šílí z Emeline. Bylo to moc pěkné, vtipné i napínavé. Skvěle vymyšlené i propojené.
Moc se těším na poslední díl, i když asi tuším jak pravděpodobně skončí:-), ujít si jej nenechám. Opravdu příjemné a odpočinkové čtení.

RendyaDav
10.01.2020 3 z 5

Příjemné čtení,krásná oddychovka….

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Pěkná a velmi vtipná kniha

AnetV
08.05.2018 4 z 5

Pokračování mi přišlo o fous lepší než první díl. Ti dva spolu nemají chybu a navíc skvělá paní Chiltonová a její rozinky :-)

moudivlacek
22.11.2016 4 z 5

Moc jsem se na hlavní dvojici těšila, a ani v tomto díle mě nezklamala. Kromě pátrání po vrahovi jsem se smála, jak jedna či druhá strana žárlí na toho druhého, ale ze všeho nejvíc mě potěšila hospodyně Lakeové s nákupem hrozinek. Tak to vážně nemá chybu.
Nemohu se dočkat dalšího dílu.

TaLu
26.05.2016 4 z 5

První knihy od autorky, které jsem kdysi četla.
Svůj komentář vztahuji na celou sérii a já se opravdu dobře bavila.
Detektivní zápletky, vtipné dialogy ústřední dvojice, romantika, další prokreslené postavy a to vše od první do poslední kapitoly napsáno čtivě a svižně.
Co víc si pro chvíle odpočinku přát ?
A právě pro takové chvíle doporučuji.

mariva
25.04.2013 4 z 5

Oddechová četba, přesně v duchu ostatních knih Amandy Quick. Potěšilo mě, že se znovu setkávám s hrdiny, o kterých byla už jiná kniha a jak děj naznačuje, bude i další pokračování.

kika 13
26.02.2013 4 z 5

Romantický příběh plný lásky.

Jayne Ann Krentz
americká, 1948