Usire Usire komentáře u knih

Hvězdná brána Hvězdná brána Dean Devlin

Mírné zklamání, protože kniha je stejná jako film (úplně ve všem). Děj je zajímavý, bohužel napsaný stroze a bez fantazie. Film disponuje krásnou vizuální stránkou, kterou kniha měla předčít něčím jiným.

25.01.2021 4 z 5

Černé díry a budoucnost vesmíru Černé díry a budoucnost vesmíru Stephen William Hawking

Knihu jsem si dávkoval postupně, tak abych se hned nepřehltit myšlenkami Stephena Hawkinga. Velmi se mi líbilo jak Hawking líčí své dětství a jeho studia, to mi přiblížilo jeho osobu a stal se mi více sympatičtější. Nicméně předložené informace ohledně budoucnosti vesmíru patří již k náročnějším dílům.

25.01.2021 5 z 5

Dny Dny Sui Išida (p)

Kniha obsahuje poměrně slušné povídky, čímž v mnohém doplňuje celou sérii. Je to příjemné a odpočinkové čtení, bohužel s celou řadou překlepů. Nicméně bych uvítal více takových novel i v celé řadě dalších mang.

25.01.2021 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

První polovina knihy mi přišla taková utahaná, tempo mi zřejmě nesedělo, protože jsem se musel do čtení dost nutit. Následně to ale nabere spád a začíná i rychlá proměna hlavního hrdiny. Vraždy jsou popsány takovým nenuceným stylem, jako jen tak mezi řečí. Atmosféra je dusivá a nepříjemná, tak jak to má být.

25.01.2021 2 z 5

Cesta na Kiribati Cesta na Kiribati Erich von Däniken

Co si budeme povídat, není to tak dobré jaké jiné knihy od Dänikena. Nicméně se mi velmi líbilo jeho strastiplné putování za záhadami. Je to takový mix cestopisu a úvahy.

25.01.2021 4 z 5

Čas temna Čas temna Zbyněk Kučera Holub (p)

Aktualizované vydání hlavního modulu s modulem Dálavy. Bohužel není tam tolik informací jako v předešlých dílech, ale zase se svět změnil a posunul někam dál. Moc se mi líbí barevná mapa Lendoru.

Nemrtví a světlonoši Nemrtví a světlonoši Jiří Buchta

Umrlčí království je pro mne TOP. Světlonoši mě ani moc nezajímají, ale nekromanti a jejich výtvory, popisované rituály a vlastní nemilosrdná univerzita zasazená do potemnělého království je moje srdcovka. Uvítal bych více takových modulů.

Dálavy Dálavy Jiří Buchta

Modul popisující centrální Taru. Vlastně celé společenské a politické dění na kontinentu s důležitými organizacemi a postavami. Skvěle připravuje půdu pro vlastní dobrodružství.

14.08.2020 5 z 5

Za závojem stínů Za závojem stínů Zbyněk Kučera Holub (p)

Zajímavé čtení o fungování přírody a stínového světa. Obzvláště mě zajímal ten stínový, protože přináší vlastně nové prostředí pro postavy, kupu nových věcí a pravidel. Bohužel mi přijde, že modul nevyužil celý svůj potenciál.

14.08.2020 4 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro experty: Svět Dračí doupě: Pravidla pro experty: Svět Michael Bronec

Opět záleží převážně na PJ, aby to správně uchopil. Osobně se mi líbí vedení armád a vymýšlení útočné či obranné strategie bitev.

14.08.2020 4 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro experty: Postavy Dračí doupě: Pravidla pro experty: Postavy Michael Bronec

Jste legendou široko daleko. Utváříte dějiny světa a tohle mi nikdy úplně nešlo. PJ musí mít vekou představivost oproti předchozím pravidlům, tak aby hra byla zábavná a nesklouzla ke stereotypům.

14.08.2020

Dračí doupě: Pravidla pro pokročilé Dračí doupě: Pravidla pro pokročilé Michael Bronec

Konečně se dostáváme na solidnější úroveň, kde postavy mají volbu se specializovat. Svět je zase o něco složitější.

14.08.2020

Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Michael Bronec

Jsou to věci mého dětství, takže nostalgické vzpomínky jsou možná více než hra samotná.

Čtvrtý protokol Čtvrtý protokol Frederick Forsyth

Takřka uvěřitelné čtení, další výborná kniha Forsytha.

05.08.2020 4 z 5

Ďáblova alternativa Ďáblova alternativa Frederick Forsyth

Jsem víceméně zklamaný. Tato kniha mě nenadchla tolik, jako jiná díla Forsytha. Konec je samozřejmě parádní, tak jako vždy.

05.08.2020 3 z 5

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

Není to špatné, ale z pohledu současného čtenáře mi to přijde takové nedodělané. V podstatě se člověk moc nedozví a vše je takové těžko uchopitelné. Tato kniha rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu co Lem kdy napsal.

09.07.2020 3 z 5

Hrstka Hrstka Kryštof Ferenc

RPG od tvůrců Příběhů impéria. Jedná se o hru kde hrajete za roli pilotů RAF v bitvě o Británii. Navíc existují dvě rozšíření, která jsou zdarma (PDF). Tyto rozšíření Vás zavedou na Dálný východ (Létající tygři) a do severní Afriky (Africké nebe).

15.04.2020 4 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Jsem na rozpacích. Jako hráč W3 je to zklamání, ale když se oprostím od hry a zapomenu, že příběh znám, tak to musím hodnotit více než kladně. Život Arthase je zajímavý a strhující hlavně pro nehráče. Pro ostatní je to již daleko horší, ale občas se člověk něco dozví, hlavně z jeho milostného vztahu s Jainou. Nic naplat, očekával jsem prostě daleko více.

16.09.2019 4 z 5

Asterion - Sedmý živel Asterion - Sedmý živel kolektiv autorů

Dlouhou dobu jsem se těšil na nové informace o Umrlčím království a dalších tajů nekromancie. Hltám každou novou informaci, která se udála od posledního vydání Nemrtví a světlonoši a jen žasnu jak je svět DrD tvárný a obrovský. Nejsem nějak velký hráč, ale velmi mě baví si jen číst v modulech a přemýšlet nad spletitostí světa. Klidně bych uvítal i dvojnásobně, možná i trojnásobně větší obsah :-) Za mě je to 100%

05.02.2019 5 z 5

Žijí ještě dinosauři? Žijí ještě dinosauři? Alexandr Michajlovič Kondratov

Poměrně nadčasové čtení, do kterého ani moc nezasahuje propaganda.

21.12.2017 5 z 5