Černé díry a budoucnost vesmíru přehled

Černé díry a budoucnost vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15917/mid_cerne-diry-a-budoucnost-vesmiru-ah9-15917.png 4 102 102

Kniha předního představitele moderní fyziky a astrofyziky s názvem Černé díry a budoucnost vesmíru byla napsána jako hodně volné pokračování Hawkingovy populární knihy Stručná historie času. Kniha obsahuje kromě úvah o teoretické fyzice i něco málo o životě autora. Stejně jako většina knih Stephena Hawkinga je i toto dílo zaměřeno na interpretaci složitých fyzických myšlenek populárně naučnou formou, a proto může být určeno široké čtenářské veřejnosti bez ohledu na znalosti v oboru.... celý text

Literatura naučná Věda Vesmír
Vydáno: , Mladá fronta

Black Holes and Baby Universes and Other Essays , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černé díry a budoucnost vesmíru. Přihlašte se a napište ho.

zedir
12.08.2023 4 z 5

Kniha se mi dostala náhodou do rukou nedávno a když jsem se zadíval na rok vydání originálu (1993), řekl jsem si, že ji budu muset brát hodně s rezervou, ale kupodivu jeho stáří nebylo zase tak moc znát. V knize jsou obsaženy různé přednášky a úvahy mezi lety 1977-1993 a také i několik kapitol o životě Hawkinga a jeho boji s ALS, i když o sobě obvykle nerad mluvil a dával přednost vědě. Značný rozptyl jednotlivých přednášek vytváří ale nesourodou směsici, kdy chvíli máte radost, že jednu chápete, abyste tu příští ale neměli vůbec ponětí, o čem je řeč. V každém případě jako celek je ale kniha přínosná a určitě může posloužit jako doplněk k ostatním Hawkingovým knihám.

Luigi1
29.06.2023 3 z 5

Byla to pro mě dřina ale zvládl jsem to

martina.riz
27.10.2021 5 z 5

Jako naprostý laik hodnotím pana Hawkinga jako genia, jeho život byl obdivuhodný. Nemoc a optimismus ho táhl dopředu, to moc lidí nedokáže.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Černé díry a budoucnost vesmíru v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech3x