undergrounds undergrounds komentáře u knih

Démon zvrácenosti (39 povídek) Démon zvrácenosti (39 povídek) Edgar Allan Poe

Kniha je už u mňa doma... Je fakt krásna, prepracovaná a objemná :). Už obálka ťa na prvý pohľad dostane svojim sprcovaním (páčia sa mi miniatúrne symboly okolo portrétu Poe-a, ktoré ťa sprevádzajú knihou pri poznámkach v poviedkach). Musím tiež vychváliť premakanú tlač, kde sa klasická čierna strieda so zlatou, taktiež temné ilustrácie k poviedkam a ešte bonus 2 záložky v čiernej a zlatej. No pre mňa určite klenot medzi knihami!

24.06.2013

Rozum do kapsy Rozum do kapsy kolektiv autorů

Proste rozum do vrecka :D... niekde u babky sa nachádza aj toto vydanie no mám aj to novšie, pre všeobecný rozhľad ako na zavolanie :).

16.03.2013

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Krásna hrôzostrašná klasika ako Carmilla, Dracula či Dr.Jekyll...

16.03.2013 4 z 5

Musím povedať a vlastne sa najprv priznať, že ma dostala hlavne obálka knihy pripomínajúca mi Tima Burtona. No nakoniec som si po prečítaní obľúbil aj samotné príbehy a teda už mám v hľadáčiku aj ďalšie knižky tohto autora, ktorý ostáva verný tejto (pre mňa osobne Timovsko-Burtonovskej) vlne :).

16.03.2013 4 z 5

Z hlubin věků Z hlubin věků Arthur Conan Doyle

Kniha obsahuje veľmi pekné poviedky. Táto kniha je prvou z tejto série Doylovských zväzkov tajomných a pútavých príbehov. Určite si ju treba prečítať :) !

26.06.2013 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Parádne čítaníčko :) ... Už sa teším na ďalšie zväzky!

28.05.2013 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Ako sám píšem v profile, že nemám rád komerciu, no toto je práve to notoricky známe, že: Výnimka potvrdzuje pravidlo. Knižka je poprepletaná zaujímavými faktami (tento titul som vnímal skôr ako nejakého sprievodcu historickými symbolmi, miestami atď.).

16.03.2013 3 z 5

Najstaršie slovenské mýty a báje    alebo Svätá kniha Slovanov Najstaršie slovenské mýty a báje alebo Svätá kniha Slovanov Jaromír Slušný

Celkom pekné spracovanie slovanskej mytológie. Pre obohatenie svojej zvedavosti a záujmu o staré božstvá slovanské (rozprávky) ma tento titul uspokojil :).

15.03.2013 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Fakt krásne sarkasticky-cynická knižka :) ... oplatí sa pozastaviť a zamyslieť sa nad myšlienkami lorda Henryho (možno je to aj autoportrét samotného Wildea).

15.03.2013 4 z 5

Piráti Piráti Baer Joel

Fajn knižočka 6-stich životopisov najznámejších britských pirátov (Kidd, Morgan či Blackbeard a i.) a súčasne so zameraním na súdne procesy s týmito pirátmi vtedajších čias. Celkovo veľmi zaujímavá knižočka no z pohľadu chybičiek nedotiahnutá dokonca (preklepy a i.). Ale v poslednom čase sa neustále stretávam s nedostatočnou kontrolou a úpravou od ´zodpovedých redaktorov´ a celkovo u vydavateľstiev. No odbočil som od knihy... Knižočku určite odporúčam pre tých ktorý maju radi históriu a hlavne si radi prečítajú o dobrodružstvách na mori, ktoré títo piráti zažili.

31.08.2013 3 z 5

Z říše tajemství Z říše tajemství Arthur Conan Doyle

Zase fajn knižočka so zaujímavými a tajomnými príbehmi z tejto série. Už sa ťeším na ďalšiu :).

24.06.2013 4 z 5

Hrůzostrašné příběhy Hrůzostrašné příběhy Arthur Conan Doyle

Okrem celkom príjemného čítania (tohto žánru), aj fajn malé balenie na cestovanie :) (vlak, autobus...).

28.05.2013 3 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Fajn knižočka, miestami som mal aj celkom zmiešané pocity. A koniec síce očakávaný (resp. pri väčšej fantázii zistíte čo sa deje v hlavnej línii príbehu), ale predsa len smutný.

28.05.2013 3 z 5

Drakulův host a jiné povídky Drakulův host a jiné povídky Bram Stoker

Mám túto knihu (v SK vydaní)... ako prvá poviedka je práve Draculov hosť a tá pekne naštartuje túto zbierku poviedok. Potom sa už môžete vydať na cestu príjemne strašidelnými príbehmi...

16.03.2013 3 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Síce presne túto knižku nemám no v databáze som moju nenašiel... Čiže vlastím zbierku Le Fanu (4 poviedky) z vydavateľstva VOLVOX GLOBATOR - V temném zrcadle. A môžem povedať, že sa mi veľmi páči celkové spracovanie knihy a hlavne Carmilla, ktorá v závere knihy má historické putovanie po stopách vzniku tejto poviedky, vlastne odvolanie sa na reálne miesta podľa opisu krajiny v príbehu.

15.03.2013 4 z 5

Upíři, démoni & spol. Upíři, démoni & spol. * antologie

Krásna knižka, prosto tento žáner milujem!

15.03.2013 5 z 5