Ulala Ulala komentáře u knih

Zemřeš v další kapitole Zemřeš v další kapitole J. D. Robb (p)

Není to můj "šálek čaje", že je to detektivka z budoucnosti jsem zjistila, teprve po pár stránkách. Trochu oddechovka, místy zdlouhavá, ale proč ne. Rozhodla jsem se ještě pro jednu knihu série o Evě Dallasové, abych zjistila zda to bylo tímto titulem, anebo to vážně není styl pro mně.

16.11.2020 4 z 5

Smrt v lotosovém poli Smrt v lotosovém poli Frédéric Lenormand

Několikrát jsem si říkala, že nebudu komentovat nového soudce Ti, ale vždy neodolám. U většiny autorů se knihy časem zlepšují. U pana Lenormanda to nijak zvlášť neplatí. Tentokrát se do děje zamotaly moderní techniky vyšetřování. Snaha se však cení a nápad na tuto zápletku není špatný.

08.08.2020 3 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Kniha je asi stylem a tématem dobrou knihou. Věrohodné a podrobné popisy, návaznosti, téma, které je politicky zajímavé, občas sice "přepísknuté", ale čtivé. Nicméně toto není můj šálek kávy.

12.04.2020 3 z 5

Strom janičárů Strom janičárů Jason Goodwin

Super kniha. Kdybych nehledala knihy pro čtenářskou výzvu, úplně bych zapomněla na tento skvělý příběh z osmanské říše. Historie, napětí, svižně napsané (jak již bylo řečeno). Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi historické příběhy a chtějí se tak mimochodem něco nového dozvědět.

17.02.2020 5 z 5

Čínská medicína ve službách vrahů Čínská medicína ve službách vrahů Frédéric Lenormand

Autor měl snahu popsat praktiky čínské medicíny té doby na pozadí vyšetřování záhadného úkolu, který obdržel u dvora. Sice si nakonec zasloužil pozici generálního ředitele policie, ale u mně si pět hvězdiček autor nezasloužil. Téma zajímavé, zpracování chaotické. Sice spoustu vyřešených případů, ale opět povrchní. Musím však přiznat, že je to docela čtivé - lehké, bezproblémové čtení. Za mě za tři za snahu zpracovat krásné téma čínské medicíny v detektivním příběhu.

08.02.2020 3 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Nejsem zklamaná, sice trochu uspěchaný konec ubral hvězdičku na mém názoru, ale když detektivní příběhy beru jako pohádky pro dospělé, kde ve většině případů je zlo potrestáno a dobro odměněno, dá se překousnout i některé nedostatky. Kniha je čtivá, poukazuje na život v době, kdy se příběh odehrává. A právo první noci ? O tom jsme určitě všichni slyšeli, ale že na některých panstvích se provozovalo i přes zákaz, se dozvídáme od pana Vondrušky. Nebudu si ověřovat pravdivost či nepravdivost příběhu, protože knihu beru jako dobrý příběh na večery, kdy si potřebuji vyčistit hlavu od celodenních problémů.

21.10.2019 4 z 5

Ostrov vyhnanců Ostrov vyhnanců Ingrid J. Parker

Zatím nemohu říct, že je to van Gulik v sukních, ale kniha Ingrid. J. Parkrové se mi líbila. Určitě si přečtu další příběhy.

12.10.2019 4 z 5

Dlouhý pochod soudce Ti Dlouhý pochod soudce Ti Frédéric Lenormand

Poslední díl případů soudce Ti z pera F. Lenormanda? Říkám si, že mnoho nápadů přišlo nazmar. Tento příběh se mi zdá, že patří k těm lepším, ale představuji si, co by z toho udělal van Gulik. Škoda, že už nemůže. Frédéric Lenormand vzal na sebe těžkou úlohu, některé případy se mu povedly, některé vůbec ne. Nezatracujme však snahu. Možná se právě teď narodil někdo, kdo uvede nové případy soudce Ti, které budou stejně dobré jako Gulikovy.

30.09.2019 3 z 5

Případy inspektora Rádla Případy inspektora Rádla Marek Skřipský

K poslednímu komentáři nemám co dodat, vyjadřuje vše co jsem chtěla napsat. Těm, kdo se rádi na pozadí příběhů. dozvídají něco málo z historie, vřele doporučuji a já se těším na pokračování.

25.09.2019 4 z 5

Rozvod po čínsku Rozvod po čínsku Frédéric Lenormand

Mám stejný pocit jako PVM, stejně ale vím, že neodolám další knize. Snažím se z nich vzít to, co je v nich nejlepšího a co je hlavní, přestala jsem srovnávat, jako prvních dílů, s původním autorem soudce Ti. Jsou to trochu drsnější pohádky, čtení na jeden zátah a proč ne.

01.09.2018 4 z 5

Souboj kouzelníků Souboj kouzelníků Christian Jacq

Poslední pátrání prince Setny není ani tak pátráním, ale bojem se zlem, které ohrožuje starý Egypt. Krásná pověst zakončená vítězstvím dobra a lásky. Zní to možná trochu ironicky, ale nemyslím to tak. Celá série je neuvěřitelně čtivá, napsaná se znalostí prostředí a s odkazy na historické informace. Vřele doporučuji těm, kdo se rádi vracejí do daleké minulosti a chtějí si připomenou dobu faraónů a říše, která se potýkala nejen s bojem s nepřítelem, ale i s bojem se zlem v podobě kouzelníků, kteří chtěli nastolit vládu temnoty.

31.03.2018 4 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

Nevím zda se knihu dá nazvat klasickou detektivkou. Je to příběh dívky, jejíž osud se prolnul s osudem oceanografa Cala McGilla, kterého dívka požádá o pomoc při vyřešení záhady smrti její matky. Detektivní zápletka se odvíjí zejména na konci příběhu. Styl, jakým je kniha napsaná, je mi velmi sympatický a proto se bud těšit na pokračování.

23.12.2017 4 z 5

Krvavé léto Krvavé léto Jan Bauer

Krvavé léto je docela dobrým detektivní příběhem, ale autor mně nenadchl. Případ se mi jeví trochu chaoticky, popisy některých míst převažují nad zápletkou. Je to však pouze můj názor, mám jiný vkus. Většině čtenářů se kniha, jak je vidět, líbí. Mrzí mně však, že nakladatelství, které tuto knihu vydalo jako svou 919 publikací, připouští tolik chyb v textu. Většinou chyby v textu ani neregistrují, protože když vypadne písmenko jednou nebo dvakrát, konstatuji, že chyby dělá každý. Ale tolik ne jednu knihu........

11.02.2017 4 z 5

Vraždy ve znamení hvězdy Vraždy ve znamení hvězdy František Kalenda

Historické detektivky mně vždy lákaly a jak jeden z hodnotitelů říká jsou v současné době v kurzu. Tato konkrétní z doby Karla toho jména čtvrtého, je předzvěstí zajímavé řady. Doufám, že na ní autor již pracuje. Začátek se mi zdál trochu zmatený, ale když jsem odhalila souvislosti, příběh se "četl sám" a jsem zvědavá na pokračování, které si nenechám ujít.

06.02.2017 5 z 5

Krvavá řeka Krvavá řeka Jeffery Deaver

Četla jsem autorovy knihy z této série na přeskáčku. Ani to nevadilo, dějově na sebe nějak moc nenavazují. Krvavá řeka byla poslední a buď jsem již byla přesycena Pellamem, anebo to bylo komplikovaným dějem a množstvím postav, které bych si musela napsat vedle na papír, abych se v nich vyznala, kniha mně nechytla. Nemohla jsem se prokousat dějem. Posledních pár stránek sice mělo spád, ale docela jsem byla ráda, že jsem u konce.

25.09.2016 3 z 5

Ryzlink ostrý jako nůž Ryzlink ostrý jako nůž Věra Fojtová

Příjemná česká klasika v oblasti detektivek. Prolínání osobních problémů a řešených případů má spád.Kniha se čte sama a těším se na další díl.

07.07.2016 5 z 5

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Teodor Szacki je autorem, kterého jsem objevila nedávno a uznávám, že je dobrý. Pátrání státního zástupce po zločincích a náznak psychologického thrilleru je kombinací velmi působivou. Prolínání s historickými fakty prohlubuje příběh a dodává mu na autenticitě. Pouze lituji, že jsem si nepřečetla knihu v originále. Moje chyba.

05.07.2016 4 z 5

Noční můry zabíjejí Noční můry zabíjejí Frédéric Lenormand

Příběh je dosti slabý. Stratila se kultivovanost soudce Ti a v tomto příběhu i jeho manželek. Škoda. Jako relax to ujde, ale nepřekoná původního autora.

09.12.2014 2 z 5