ujira ujira komentáře u knih

Oko Oko Vladimír Balla

Balla píše jak v rauši, chtěla jsem poznat nějakého nadějného slovenského autora, jenže jsem sáhla asi po nesprávném.

07.05.2021 2 z 5

V utajení V utajení Danielle Steel

Propracovanější, nepůsobilo to prvoplánově, dvě dějové linky, které sice vyústí v dobrý konec, jenže po troše zájem budícího děje.

14.01.2020 4 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

S laskavým humorem, žádné strhující čtení, ale něco jako dopisy, Protože autorku znám, jedna hvězda navíc.

07.01.2020 4 z 5

Nářek vlků Nářek vlků Wilbur Smith

Mooc dobré čtení

12.10.2019 5 z 5

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

velmi dobré počtení, trochu romantický námět, ale psaný věrohodně.

05.09.2019 5 z 5

Amarú, syn Hadí / Každý své břímě Amarú, syn Hadí / Každý své břímě František Křelina

Bráním se škatulkování, ale tohle bylo silně prokatolické,pravda je to příběh jezuity,ale to pokazilo jinak docela zajímavou dějovou linku, připomínalo to romány z 19.stol.
a jazykově chvílemi také nestravitelné. No co už Křelina možná psal s nadšením, ale literární dar nemá.

27.05.2019 odpad!

Položte ji mezi liliemi Položte ji mezi liliemi James Hadley Chase (p)

Celkem dobrá detektivka, ale to věčné tématické klišé,,tblázinec, únos,,jak předvídatelné.

08.02.2019 3 z 5

Vzkříšení Olympie Vzkříšení Olympie Vojtech Zamarovský

Po přečtení téhle knihy zcela jinak pohlížím na ompijské hnutí a řecký odkaz ,,v zdravém těle zdravý duch,,.A znovu se mi potvrzuje, že sebelepší lidská snaha pěstovat kulturu těla a ducha se časem zvrhne. Audioverze mne tentokrát ochudila o obrázky, které v publikaci jsou a jistě velmi zajímavé.

06.02.2019 4 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Trochu lepší zápletka, ale ta dvojice hlavních postav, to je tak brutálně americké, a ještě to vánoční klišé k tomu. no není to braková literatura?

20.01.2019 1 z 5

Alláh není povinen Alláh není povinen Ahmadou Kourouma

Zvláštní způsob jak popsat osudy dětského vojáka. Nepůsobí to drsně,naopak místy vtipně .

24.10.2018 4 z 5

Sedm kapitol ze života Václava Netušila aneb S kolem kolem světa Sedm kapitol ze života Václava Netušila aneb S kolem kolem světa Ivan Binar

Jméno autora je mi povědomé, ale teprve nyní jsem se dostala k jeho knize. A už vím, že budu ho číst dál. Poetično se mísí s tvrdou realitou, téma nuceného odchodu do exilu zjemňují kapitoly z Václavova života, přestože jsou také místy chmurné a smutné.
Celkově kniha vyznívá pravdivě a hořkosladce.

01.09.2018 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Vyplácí se číst knihu, která byla sfilmována, po zhlédnutí filmu. A ještě víc se vyplácí některé knihy poslouchat a ne číst. Kdybych měla tuhle knihu přečíst, neudělala bych to, nyní jsem ráda, že jsem si jí poslechla a došla většího potěšení a dokonce i poučení z knihy.

12.05.2018 4 z 5